Skocz do zawartości

zestwa audio do 3500


uzi

Recommended Posts

jesli ma byc nowe to moja propozycja :

wzm
http://audio.com.pl/testy/nad-c315bee:2
cd : nie mam zdania, ale moze byc ten sam co w tescie, choc sam bym kupil cos uzywanego, tanszego.

= ok 1250 + 1150 = 2400zl

+ kolumny mission m33i, ktore posiadam, a ktorych sluchalem 3 dni temu z tym zestawem wzm cd.
ok 900-1000zl
choc 45m2 moze byc wyzwaniem dla basu...

= 3300-3400zl

wiec zostaje jakies 200zl na uzywany tuner.

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Maciej
Dziekuję za zainteresowanie tematem
Nie jestem specjalistą w temacie więc proszę o potwierdzenie (lub wyprowadzenie mnie z błędu)czy w przyszłości mogę wykorzystać wzmacniacz jako centrum audio video (dołożenie głośników)?

Zależy mi aby w zestwie by tuner czy podobny zestaw ale oparty na NAD c720 równie dobrze sprwadzi się w tych warunkach?
Co prawda Zestaw przekroczy zakładaną przeze mnie kwote ale warto się nad tym zastanowić (c720 -2400+ c515 - 1150+ kolumny 1000 = 4500)
Co mogłoby być alternatywą dla wspomnianego zestawu przy założeniu że w zestawie jest tuner, i w przyszłości mogę dołożyć dodatkowe elementy nagłośnienia (zsetaw 5.1) i cenie bliżej 3500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
mam zasade, ze nie wypowiadam sie o sprzecie, ktorego nie slyszalem (nie porownywalem itp).
Wiec nie pomoge ci w kwestii c720.

Wzmacniacz 315ee nie wykorzystasz jako centrum audio wideo, gdyz jest to wzmacniacz 2 kanalowy (stereo)
z tego co widze na zdjeciach C720 - rowniez, z tym, ze ma tuner.

raczej istnieje opinia, ze lepiej kupic osobno sprzet do stereo, a osobno do 5.1
no chyba, ze masz bardzo duzy budzet, wtedy da rade kupic sprzet do 5.1, krory zagra dobrze w stereo.

Moje zdanie co do amplitunerow jest takie, ze lepiej kupic osobno wzmacniacz i osobno tuner (ze wzgledu na cene i jakosci dzwieku wzmacniacza tez)
Starszy tuner / uzywany, za mniejsze pieniadze bedzie gral rownie dobrze (a raczej slabo, gdyz ogolnie jakosc radia jest dosc slaba w porownaniu do CD).
Tak wiec wydawanie o wiele wiekszej kaski na amplitunera wydaje sie byc nielogiczne.


ja polecalbym nadal : wzmak, tuner, kolumny, gdzie tuner kupilbym uzywany (to sie nie zuzuwa....nie psuje na ogol), a zaoszczedzisz na kable icon_wink.gif

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
zapomniałem dodać że nad wszystkim czuwa mój nadinspektor który ocenia głównie warunki wizualne sprzętu, jak również zdecydowanie nakłada warunek że sprzęt ma być nowy.
myślę że przykonam ją do zestawu stero ale w skład zestawu konieczni wchodzić musi odtwarzacz cd, wzmacniacz oraz tuner (ewntualnie amplituner stereo) oraz kolumny podłogowe.
Załaczam rysunek przedstawiający kształt pomieszczenia ( salon połaczony z aneksem kuchennym) oraz chyba jedyne możliwe ustawienie kolumn (litery A).
łączny koszt zestawu ok 3500 - 4000.
Zestaw który przedstawiłeś p dodaniu tunera NEd kosztowałby ok 4500.
Czy zaproponowane nagłośnienie wystarczy do tej powierzchni ( salon ok 40 + 10 m2 aneks kuchenny)?
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze 40m2 + jeszcze 10m2 dodatkowej przestrzeni
to za duzo, jak na missiony m33i, tzn. nie ze wzgledu na glosnosc...
lecz jest mozliwe, ze nie bedziesz zadowolony z ilosci basu.

Ale ta powierzchnia, ktora chcesz zapelnic dzwiekiem i budzet jaki masz
moze nie byc do pogodzenia.

Trzeba bedzie gdzies pojsc na kompromis.

ostatnio porownywalem missiony m33i z wiekszymi m34i (ktore zagraly gorzej), i z Kef C7.
I te ostatnie napewno lepiej sie sprawdza na wiekszej powierzchni niz m33i.

Lecz sa drosze i kupno przekroczy twoj budzet.
No chyba, ze zrezygnujesz z tunera Nada (do kompletu, czy amplitunera) na rzecz uzywki, ktora
przejdzie przez visual quality check (zony/dziewczyny icon_wink.gif ) i dasz rade utargowac duuuuzy rabat na kolumny.

w tym ostatnim moglbym pomoc (jakby co to na PW)

Maciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczytałem w opisie kolumn Jamo S718 to mają one trójdrożne basy co chyba nie sprawdzi się przy moim ustawieniu kolumn (miejsca A na załączonym rysunku) które stoję przy ścianie i bokiem przy szafce.
Niestety inne ustawienie głośników nie wchodzi w grę. Chyba że ewentualne powieszenie jakiś kolumn na tej ścianie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...