Skocz do zawartości

podłączenie odtwarzacza cd do komputera


Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w kwestii podłączenia zmieniarki płyt cd do komputera. Rzecz w tym, żeby dzwięk z odtwarzacza puścić na głośniki podłączone do komputera. Odtwarzarz posiada dwa wyjścia RCA. Połączyłem urządzenia kablem RCA-jack z jackami w komputerze ale glucha cisza.
Jak to zrobić żeby było dobrze??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie zeby nie zakladac podobnego tematu, bo w kwesti kabli jestem zielony a moze zyje w nieswiadomosci...
mam karte asus xonar essence z wyjsciem optycznym, wzmacniacz sony bez wyjsc, a leci do mnie cd pioneer rowniez posiadajacy optyka. w tej chwili zeby puscic dzwiek ma kolumny z pc mam podlaczony zwyklym kablem 2xrca wzmak i karte. i teraz czy moge podlaczyc karte za pomoca optyka z odtwarzaczem cd pioneera zeby tak rowniez dzialalo? uzyskam "lepszy" ddzwiek? cd bedzie podlaczone do wzmaka tradycyhnie bo chyba nie ma innej mozliwosci?
czy karta podlaczoona w ten spoosob bedzie penila cos na ksztalt daca? jesli to bedzie dzialac to czy ma znaczenie ze bedzie optyk od karty do cd a dalej zwykly analog do wzmaka?
sorki za moze i glupie pytania ale jestem strasznie ciemny w tym temacie. troche zamieszalem ale mysle ze przekaz jest jasny?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdź czy nie masz przyciszonego wejscia LINE IN i czy przypadkiem nie podpinasz pod jakies wyjscie. Poza tym możesz mieć wyciszone samo monitorowanie, jesli wszystko jest w porządku to spróbuj zainstalować nowe sterowniki karty, bo podłączenie, o którym piszesz jest prawidłowe.



Pokombinowałem troche i działa, ale...
jakość jest tragiczna, strasznie szumi, co może być tego przyczyną ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faf
Może podłączyłeś do wejścia MIC IN, które ma dodatkowy przedwzmacniacz mikrofonowy. Ewentualnie może masz powłączane jakieś opcje efektowe, albo wzmocnienie czegoś. Sam nie wiem, stawiałbym na to wejście, ale to tylko przewidywania.

zibra
Z tego co udało mi się znaleźć to Xonar Essence ma tylko wyjście (!!!) SPDIF w formacie coaxial, nie ma żadnego wejścia cyfrowego, więc raczej ci to nie zadziała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

faf
Może podłączyłeś do wejścia MIC IN, które ma dodatkowy przedwzmacniacz mikrofonowy. Ewentualnie może masz powłączane jakieś opcje efektowe, albo wzmocnienie czegoś. Sam nie wiem, stawiałbym na to wejście, ale to tylko przewidywania.



włożyłem inną kartę dzwiękową (do tej pory podłączałem do zintegrowanej) i wszystko gra :>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...