Skocz do zawartości

Jaki odpowiedni amplituner do Koda AV 702?


makkam121

Recommended Posts

Witam
Niedługo zakupię zestaw kolumn 5.0 Koda AV 702 v.2
Z subwoofera zrezygnowałem w celu zmniejszenia kosztów, jeśli uznam to za stosowne to subwoffer dokupię później.
Kolumny kupuję używane i także amplituner chcę zakupić z drugiej ręki (ceny amplików są dosyć wysokie, a z drugiej ręki można kupić prządny amplituner)

W związku z tym proszę o radę, jaki amplituner (który wyciśnie z nich jak najwięcej) wybrać do zestawy 5.0 Koda AV 702 (v.2) Zamierzam zarówno oglądać filmy (ekran 42"; format zazwyczaj HD lub Ful HD) jak i słuchać muzyki(rock, lżejszy metal itp.). Nie będę podawał ich udziału procentowego, ponieważ zależy mi na jakości obydwu. Na amplik chciałbym wydać max 550 zł, ale nie wiem czy to Wam dużo powie w przypadku sprzętu używanego.

I jeszcze jedno pytanie w sprawie odtwarzania filmów na DVD lub muzyki na kompaktach? Czy mogę tu zaoszczędzić? Jakie marki i ich modele polecacie?

To na razie tyle jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę.
PS Mój pokój ma wymiary 5.3x4.5 ; powierzchnia koło 24 m^2

Pozdrawiam,
makkam121
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja standardowo polecę Kenwooda KRF-V6030D, albo model z dekoderem DTS (mniej popularny od DD, ale przydaje się) KRF-V7030D. Myslę, że powinienes ustrzelić za te 500zł, którys z nich. Polecam je, bo sam użytkuję 6030 i cenię go za niezłą jakosć (nie powala, ale nie ma co wiele oczekiwać w końcu to tylko pół tysiaka) i dobre wyposażenie (zakręcane zaciski frontów, przedwzmacniacz PHONO <słaby, ale dla różnych przejsciowych opcji może się przydać> i ogólnie spore możliwosci przyłączeniowe i konfiguracyjne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowo icon_razz.gif polecam w tej cenie SONY z serii QS: modele STR-DB830 QS i wyższe, a z nowszych 790.
Mają sporo wejść analogowych i cyfrowych (głównie optyczne), niezłe piloty i wygodną obsługę. A do tego i DD i DTS, solidne zakręcane zaciski głośnikowe (nie tylko przednie) akceptujące wtyki bananowe i pozłacane gniazda RCA. Preamp gramofonowy również znajduje się na pokładzie ...
Ważne, by sprzęt był zadbany i dostosowany do napięcia 220-230V.

No i zachęcam do przejrzenia tematów w dziale Kino Domowe i skorzystania z wyszukiwarki, bo w grudniu byl już poruszany temat amplitunera do KD w cenie ok.500zł.

Co do odtwarzacza DVD do odsłuchu płyt CD to również polecamy najczęściej jakiś tani CD za 100 czy 200zł (albo - już rzadziej - kilkuletni wysoki modele DVD, ale wtedy nie masz w nim najnowszych rozwiązań jak HDMI czy odtwarzanie DivXów).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Okej, urządzę małe wykopki. Chociaż to mój temat, więc może nie będzie ostrego flame'u ; p

Nie wiem czy warto dołożyć powiedzmy 150zł-200zł do amplitunera używanego i kupić trochę lepszy niż miałem w planach(czyli koło 500zł). A dokładnie:
Co sądzicie o Sony STR-DB1080? Czy warto tyle dopłacić rozpatrując ewentualną poprawę jakości (szczególnie zależy mi na muzyce(classic rock/rock/jazz), bo wiem że w kinie taki amplik da radę)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna i prawidłowa nazwa modelu to SONY STR-DB1080QS.

QS informuje o przynależności do określonej serii (w przypadku średniej serii jest równoznaczne z DB) i przez niektórych bywa pomijane, tak samo jak popularnie mówi się po prostu DB1080 i wszyscy (siedzący w Soniakach icon_wink.gif ) wiedzą, o co chodzi...

Pozdrawiam
PS. Czasami, acz rzadko, jeszcze dodaje się nie wiedzieć czemu literę S dla koloru silver, a B dla czarnego (jak np. u Pioneera)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...