Skocz do zawartości

B&W 603 S2 jaki wzmacniacz (używany?)


tomgda

Recommended Posts

Temat był podobny jednak inny trochę bo dotyczył innego modelu icon_rolleyes.gif

Muzyka elektroniczna.
Pokój 25 metrów.

Kolumny już zakupiłem. Zostaje ich zasilenie.
I tu największy problem bo nie wiem w co "wejść" na początek z racji ograniczonego budżetu.

Chciałbym w pełni wykorzystać jakość dźwięku jaką dają te kolumny a wyczytałem że potrzebują przede wszystkim wzmacniacza generującego odpowiednio ładny dźwięk i dużą moc.

Wyczytałem również - żeby amplituner kina domowego „zagrał” trzeba dać za niego powyżej 3tys.zł. Boję się, że przy kupnie amplitunera w granicach mojego rozsądku (max 2300zł) kolumny nie pokażą odpowiedniej dynamiki i jakości dźwięku w tych kolumnach i wszystko będzie na nic.
Z drugiej strony chciałbym jednak kiedyś mieć kino domowe.

Teraz myślę czy jest sens kupić „ chyba dobry” używany wzmacniacz stereo do 500zł a następnie tani amplituner kina domowego za 1300zł (np. DENON AVR-1610) i połączyć je w przyszłości w jeden organizm poprzez pre-out ? Czyli do muzyki używać wzmacniacza stereo a do kina amplituner.

Przyda mi się każda wasza opinia za i przeciw ewentualne inne sugestie więc proszę o pomoc

Jeśli podacie jakiś konkretny model wzmacniacza używanego odpowiedniego z waszego doświadczenia (informacji) do tych kolumn w cenie jak wyżej również będę zadowolony.

Pozdrawiam serdecznie



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o wzmacniacz polecałbym coś z Rotela podobno bardzo ładnie zgrywa się z B&W z racji powiązań pomiędzy firmami. Co do Amplitunera to sprawa może być ciężka ja miąłem poprzednie Ampli za powyżej 3 tysiące Yamahe RXV 1800 i nie dawał rady tym kolumna, bass był w ilościach szczątkowych, te kolumny wymagają naprawdę dobrego zasilania, przy każdym z testów jest to zaznaczone w zamian za to potrafią się odwdzięczyć naprawdę bardzo kulturalnym i zrównoważonym dźwiękiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję za naprowadzenie tom7. Chociaż Ty jeden mi odpowiedziałeś.

Lubię potężny bas jednak (co napisałem w kolejnym temacie powyżej na który również nie otrzymuje odpowiedzi).


Szukałem wcześniej wśród używanych wzmacniaczy YAMAHA, PIONIER LUB KENWOOD.

Jeśli Rotel to jaki model do B&W poleciłbyś z używanych do 700zł ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam szczególnego rozeznania w rotelach ale patrz na wage wzmacniacza może to zabrzmi głupio ale teoretyczn ei im cieższy wzmacniacz tym wieksza szansa na dobre ciezkie trafo i dobre zasilanie

http://www.allegro.pl/item888516746_rotel_...as_vintage.html

http://www.allegro.pl/item878565578_super_...l_ra_940bx.html

Obecnie za dużego wyboru na allegro nie ma mozesz popytac na tych aukcjach z czym graly i jak sie spisywał sprzet ewentualnie poszukaj czegoś w niedaleko swojego miejsca zamieszkania i umów sie na odsłuch wtedy na 100 % bedziesz miąl pewność że kupujesz to co chcesz.

Pozdrawiam

Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!
Niedawno odsprzedawałem za 500 zł starszą końcówkę Rotela RB 1010 (była na zastępstwie). Do tego proponowałbym jakiś pre za 200-300 zł (chociaż końcówka ma regulację wzmocnienia) i masz na początek jak znalazłicon_smile.gif. Ogromne, ekranowane trafo, 720 W poboru i prawie 50 tys. mikrofaradów w zasilaniu. Z tego, co wiem, końcówka z powodzeniem obsługuje Infinity Kappa 8 A. A to nie przelewki dla wzmacniacza...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 603 i napędzenia jego nie takich małych głośników trzeba czegoś mocnego więc może coś takiego :

http://www.allegro.pl/item890635339_wzmacn...a_616_650w.html

http://www.allegro.pl/item881071168_yamaha...ladny_stan.html

http://www.allegro.pl/item890083690_audiof...r_260_watt.html

Bo skoro tom7 pisze, że RX-V 1800 który do słabych się nie zalicza miał z nimi problemy to jak poradzi sobie z nimi wzmacniacz o mocy zaledwie 60W na kanał ?? Chodź u mnie taka Yamaha napędza troszkę mocniejsze B&W 683 i jakoś nie ma z nimi specjalnych problemów zarówno w górze jak i w dole pasma. I na pewno nie można powiedzieć, że bas występuje u mnie w ilościach szczątkowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wzmacniacza nie ma tu raczej znaczenia myślę ze istotniejsze jest zasilanie i moc prądowa nie Waty które zresztą często w przypadku sprzętu KD występują realnie tylko na papierze. Obecnie mam Marantza Sr12 S1 niby moc porównywalna a nawet mniejsza niż w yamaha ale napędza kolumny bez problemu i basu jest duzo więcej ( o jakości już nie wspomnę mimo iz yamaha RX-V1800 to naprawdę przyjemny klocek ) i wazy ponad 10 kg więcej. Jest to kwestia odpowiednio mocnego zasilacza, często wzmacniacze o mocy 20 -30 W wysterują naprawdę kłopotliwe kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zuważysz, to polecone przeze mnie wzmacniacze dysponują całkiem wydajnymi zasilaczami (650W i 430W)w stosunku do mocy jaką deklarują ich producenci może z wyjątkiem tego Denona w którym koleś nie przyłożył się zbytnio do opisu i popełnił błąd a ja nie sprawdziłem. A że przy okazji mają troszkę więcej mocy niż to co poleciłeś to już mają być złe? icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać opatrznie zrozumiałem twój wpis. Wybacz , nie było to zamierzone. Nie ulega jednak wątpliwości ,że dobry zasilacz jest bardzo ważny zwłaszcza dla dobrego odtwarzania dolnych zakresów pasma akustycznego. Myślę, że innym ważnym elementem jest klasa wzmacniacza tzn A, AB czy D. I tu jest sedno sprawy czy w danej klasie przy małej mocy wzmacniacza ale przy wydajnym zasilaczu poradzi on sobie z trudnym obciążeniem. Niestety ten element jest chyba w ogóle pomijany przy podawaniu parametrów technicznych wzmacniaczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma spawy icon_wink.gif, a co do podawanych parametrów masz racje niestety lepiej sie sprzedaje jak w opisie jest napisane 100 , 200 W nieważne jak mierzone ale im więcej tym lepiej po prostu marketingowa papka ech szkoda gadać zwłaszcza w kinie domowym 7 x 200 W jasne a pobór mocy 500W nowa fizyka. Już od jakiegoś czasu bardzo krytycznie patrze na to co napisane kiedyś miąłem wzmacniacz technicsa potem kupiłem kenwooda na papierze niby to samo w brzmieniu przepaść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brzmienie to jak mniemam najbardziej odpowiada to co we wzmacniaczu siedzi czyli wszelkie tranzystorki, kondensatorki i cała ta reszta "bandy" i to jak to konstruktorzy w całość połączyli. Śmiem twierdzić, że moc to w tym przypadku element dodatkowy do układanki. Nawet jak konstrukcje będą identyczne to i tak inaczej zagrają bo się różnią drobnymi detalami zastosowanych elementów. Ale to już niemal filozoficzne dywagacje na tematy "duchowości" wzmacniaczy. Naszego kolege tomgda interesuje najbardziej co kupić żeby dobrze zagrało. Myślę, że z tego co już było przedstawione może coś śmiało wybrać a najlepiej gdyby mógł tego wcześniej posłuchać. Porządnego odsłuchu nic nie zastąpi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję wszystkim za miłą konwersację icon_smile.gif

Będę wybierał między starszymi Pionierem a Yamahą. Ciekawi mnie jeszcze jak by Kenwood zagrał. Ma też dużo regulacji dźwiękiem.

Generalnie z odsłuchem raczej bedzie ciężko bo konstrukcje są już nie dostępne w sklepach a sprzedający na aukcjach sprzeda temu kto kupi bez wchodzenia w szczegóły. Pozostaje raczej kupić w ciemno więc poczytam jeszcze opinie a danych modelach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...