Skocz do zawartości

kino + muzyka + PC


grf

Recommended Posts

Witam,
Jestem nowy na forum - mam nadzieję, że na "dzień dobry" nie popełnię żadnego karygodnego błędu icon_smile.gif
Jest to równiez początek mojego kompletowania sprzętu audio - stąd to, co mam nie jest zbyt imponujące.

Dużo słucham muzyki (od klasyki, przez chillout, downtempo, jazz, do industrialu i metalu), co kierowałoby wybór na wzmacniacz stereo. Lubię dźwięk mocny, ale równy, bez krzykliwej góry.

Niestety - lubię też oglądać filmy i grać w gry na kompie - a tu dźwięk 5.1 już byłby niezbędny.

Mam w kompie wyjście HDMI, pokój ma 20m2.
Na chwilę obecną mam bardzo stary wzmacniacz Diory, stare, ale wręcz niezniszczalne CD Technics'a SL-PG200A oraz kupione bardzo okazyjnie Wharfedale Diamond 9.4 (podłogowe, 2 szt.).

Sprzęt nadaje się pewnie w całości do wymiany, ale chciałbym zacząć od wzmacniacza.
Co wybrać ze sprzętu używanego ze wzmacniaczy 5.1? Może być to amplituner, ale nie musi (przeżyję bez radia)

Co sądzicie o tych kolumnach? Traktować je jako fronty czy po prostu potratkować jako etap przejściowy, sprzedać je i kupić coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz przede wszystkim jakie masz pomieszczenie i ile kasy chcesz przeznaczyć na tego ampa???

Jeśli nie chcesz wydać sporo kasy na ampa to Wharfedale spokojnie wystarczą, to nie są takie złe kolumny. Spokojnie można je zestawiać z budżetowym stereo, a z podstawowym kinem tym bardziej. Jedyna ich wada to ich prądolubność, więc trzeba szukać ampa z dobrym zasilaniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o sprzęcie używanym - zależnie ile będzie warto dać i za co. Mam ok. 800 zł, ale nie muszę kupować teraz - mogę trochę poczekać i jeszcze odłożyć jeżeli miałoby to dać zdecydowanie lepszy efekt.

Pomieszczenie - prostokąt praktycznie dokładnie 4x5m - sprzęt stoi ustawiony na krótszej ścianie, miejsce odsłuchu jest przed nim, poza dużym biurkiem ze sprzętem komp. (w rogu, mniej więcej naprzeciw sprzętu audio) są tylko 3 małe meble. Jest to pokój stricte przeznaczony do pracy/muzyki więc mogę go praktycznie dowolnie przemeblować jeżeli będzie trzeba (a to mam wrażenie może być niezbędne jeżeli będę chciał podpiąć kompa przez HDMI do audio).
Dzięki za wszelkie porady icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 800zł możesz trafić niezłego ampa ONKYO z serii 600, który będzie już wyposażony we wszystkie potrzebne dekodery (DD, DTS i różne inne raczej zbędne). Muszę cię jednak zmartwić, w ampie używanym za 800zł (a nawet sporo więcej) nie uświadczysz HDMI.

Napisz jeszcze jaką masz kartę dźwiękową w kompie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta do wyboru - SB Audigy2 lub SB X-Fi Xtreme (kwestia podmiany w drugim kompie), ewentualnie wbudowana Realtek ALC888 z wyjściem optycznym (przy założeniu braku HDMI)
Czyli rozumiem, że gdyby szukać z HDMI to w nówkach?
Z tego, co kopałem na forum to nie będę pchał się w najniższe serie danego producenta. Myślałem ewentualnie o zakupie na raty - tylko co i gdzie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...