Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz stereo - dużo basu i z wykopem


filolog

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy na forum.
Chciałbym poprosić was o rady dotyczące wyboru wzmacniacza stereo, który powinien mieć dużo basu (lubię) i tzw. wykop (też lubię) Słucham głównie muzyki rockowej, jakiś POP też się znajdzie. No i wzmacniacz musi być NOWY. Na jego zakup mogę przeznaczyć maksymalnie 1400 zł.

Dotychczas mam jeszcze ampli Sony STR-DE497. Tragedia- zero basu i dźwięk w stereo jakiś taki płaski, chociaż i w kinie domowym też nie najlepszy.
Ostatnio kupiłem kolumny JAMO C407. Jeszcze się wygrzewają i zaczynają lepiej grać. Z uwagi na brak basu wzmacniacza bas kolumn chce zagrać i się o to prosi, ale niestety nie ma go co napędzić. Podłączyłem pod te kolumny pożyczony wzmacniacz Sony TA-FE-530R i zagrały bardzo dobrze. Wzmacniacz ten jest jednak za silny na te kolumny, bałem się już o nie gdy potencjometr był na godz.10. Myślę więc, że do tych kolumn wystarczy wzmacniacz o mocy 60W. Niektóre nowe wzmacniacze mają moc po 40, 45W i obawiam się czy to przypadkiem nie mało. Moje kolumny stoją w salonie 30 m2.

Proszę o jakieś podpowiedzi co do wyboru wzmacniacza. Naczytałem się różności w internecie i mam totalny mętlik.

Aha i jeszcze jedna prośba. Jakie "przyzwoite" kable kupić- koszt do 50- 100 zł za obydwa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD może nie ma jakichś olśniewających mocy na papierze, ale konstruktorzy wyposażyli go w niezły zasilacz co daje mu większą lekkość w graniu niż nawet (teoretycznie) mocniejszym wzmakom. Dla przykładu NAD ma 350W poboru prądu, a taki Denon 710 tylko 200W. Nie mam wątpliwość co do tego, że NAD napędzi twoje JAMO.

Poza mocą, moim zdaniem Denon nie jest najmocniejszym graczem w kwestii basu, a poza tym z JAMO mógłby grać zbyt jaskrawo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

NAD może nie ma jakichś olśniewających mocy na papierze, ale konstruktorzy wyposażyli go w niezły zasilacz co daje mu większą lekkość w graniu niż nawet (teoretycznie) mocniejszym wzmakom. Dla przykładu NAD ma 350W poboru prądu, a taki Denon 710 tylko 200W. Nie mam wątpliwość co do tego, że NAD napędzi twoje JAMO.

Poza mocą, moim zdaniem Denon nie jest najmocniejszym graczem w kwestii basu, a poza tym z JAMO mógłby grać zbyt jaskrawo.



Dzięki, że chociaż ty mi odpisałeś. Ten NAD to chyba dobry pomysł. Czekam na dalsze porady... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz z boku:
W swoim czasie miałem wzmacniacz Denona (niestety nie pamiętam numeru - z połowy lat 90', za ok. 900 zł) z Jamo Classic 6 i nie odniosłem wrażenia, że jest zbyt jaskrawo.
Po przesiadce na Pioneera A-400 basu miałem więcej, ale na nowym wzmacniaczu mam go znowu trochę mniej, więc dochodzę do wniosku, że to Pioneer miał go trochę za dużo, a nie pozostałe wzmacniacze za mało...

Nie ignorowałbym więc Denonów. Zresztą masz ułatwione zadanie, bo pożyczyć wzmacniacz do domu jest dużo łatwiej niż kolumny... Poeksperymentuj w miarę możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...