Skocz do zawartości

Redstar RS-502, podłączenie do amplitunera


sheldon_lee_cooper

Recommended Posts

Witam wszystkim, właśnie dołączyłem do tego licznego grona. Proszę mi wybaczyć, jeżeli podobny temat już się pojawił. Jestem baaaardzo zmęczony, gdyż świat za godzinę wstaje a ja postanowiłem zarwać nockę by rozwiać pewne moje wątpliwości. Fakt, że zakładam ten temat, świadczy o tym, że mi się nie powiodło.

Jestem w posiadaniu zestawu głośników z przeznaczeniem do komputera, Redstar RS-502. W moim przypadku jest to sprzęt spełniający pokładane w nim nadzieje. Na dniach planuję podpisać umowę z cyfrą plus, co przysporzyło mi sporo problemów. Nie śledziłem nigdy zaciekle nowinek ze świata audio, znam jedynie podstawy podstaw, dzięki którym nie musiałem prosić sąsiada o podłączenie głośników do komputera icon_smile.gif

Mój problem jest następujący. Pragnę współdzielić ten zestawik pomiędzy komputerem a cyfrą. Doszedłem do wniosku, że zakup amplitunera załatwi sprawę. Pytanie tylko, jak to wszystko podłączyć, gdyż satelitki powędrują do portów w amplitunerze a sub zostanie goły. Szperając nieco po różnych forach, dowiedziałem się o porcie, który zwie się "pre out". Zastanawiam się nad kupnem amplitunera DENON AVR-1509, który ten pre out posiada. Czy połączenie chinchami pomiędzy pre out a sub znajdującym się na subwooferze pomoże?

W następnym kroku chciałbym do dwóch wejść SPDiF podłączyć komputer oraz dekoder cyfry. Dodam jeszcze, że jestem w posiadaniu karty dźwiękowej Asus Xonar D1, która posiada jedynie wyjście SPDiF, przez co to całe zamieszanie. Gdyby karta miała również wejście SPDiF załatwiłoby się wszystko jednym kablem. Niestety zakup cyfry plus jest spontaniczny, dlatego nie byłem w stanie zapobiec temu wszystkiemu.


Mam nadzieję, że nie namieszałem i uzyskam jakąś pomoc.

Poniżej tylny panel mojego suba oraz amplituner wymieniony wyżej.

EDIT
Postanowiłem wkleić same linki, zdjęcia się rozchodzą, a czas już spać. Dobranoc icon_smile.gif

http://hyperinzerce.cz/x-cz/inz/1786/17864...0w-zaruka-4.jpg
http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads...vr1509-back.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że takie połączenie nie będzie funkcjonowało dobrze. Pewnie satelity jeszcze podepniesz, ale jeśli chodzi o subwoofer to będzie problem, bo on nie tylko gra swoje częstotliwości, ale też filtruje itd. Kiedyś próbowałem podłączyć swojego suba od komputerówek do ampa i grał tak cicho jakby go nie było icon_sad.gif

Także masz dwa, albo nawet trzy wyjścia:
1. Nie używać C+ w 5.1, tylko podłączyć ją normalnie pod 2.0 (2RCA pod AUX w głośnikach)
2. Dokupić suba do KD i podłączyć satelitki od RedStarów
3. Dokupić cały zestaw głośników 5.1/5.0
Oczywiście w punktach 2 i 3 potrzebny jest jeszcze amp

Co do punktu 1, moim zdaniem to nie jest złe rozwiązanie, niewiele jest materiału nadawanego w 5.1, czasam nawet jest tak, że masz Dolby Digital, ale tylko 2.0. Zatem może nie warto wydawać kasy, jeśli RedStary spełniają twoje oczekiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spełniają moje oczekiwania, a nawet je przerastają, zakup czegoś mocniejszego w przypadku gdy wykorzystywane są w pokoju 3,5m^2 x 4m^2, mijałby się z celem. Brzmią bardzo ładnie. Jedyny minus to panel tylni suba. Do tego xonar bez wejścia SPDiF ;/ Mój pc idzie bez przerwy, więc przebolałbym to, że dźwięk cyfry leciałaby przez dźwiękówkę.

No cóż, stereo mnie nie przeraża, martwi jednak to, że nie będzie basu. Skoro nie ma innego wyjścia trudno, będzie 2.0. Sam zakup amplitunera chyba byłby wyrzucaniem kasy w błoto, bo nie zależy mi na wzmacniaczu, a podzieleniu zestawu głośników na dwa źródła.

Pokuszę się o jeszcze jedno pytanie. Podłączałeś go przez ten pre out dla suba?
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...