Skocz do zawartości

Opinia na temat przedwzmacniacza gramofonowego


Recommended Posts

Witam,
od dłuższego czasu kompletuję swój pierwszy lepszej klasy sprzęt stereo icon_razz.gif . Poszukiwałem przedwzmacniacza gramofonowego, dzisiaj udało mi się nabyć na Allegro http://allegro.pl/item885861257_wzmacniacz...am_slee_se.html. takie cudo. Współgrać będzie ze wzmacniaczem Classe audio CAP- 101 i gramofonem BERNARD GS 434 z wkładką Audio-Technica AT91BL. Mam kilka pytań . Co sądzicie o tym sprzęcie, czy cena jest odpowiednia? Czy jest to podobna klasa co wzmacniacz??? Jak ten zestaw będzie ze sobą grał??? w Niedługim czasie max 1 miesiąc planuję zmianę gramofonu. Jaki proponujecie, aby nie odstawał od jakości wzmacniacza. Za odpis dziękuję. icon_wink.gif
Pozdrawiam,
Karol.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpis. Pacio94 czy posiadasz informację na temat przedwzmacniacza. Szukałem w internecie testów, recenzji..., marne rezultaty osiągnąłem. Znalazłem jedną angielską recenzję ( mój angielski jest fatalny) i nic nie zrozumiałem. Zależy mi na tym, żeby złożyć stereo z używanych części grające jak hi-end. Uwielbiam słyszeć każdy dźwięk talerza w perkusji, nutę saksofonu, wibrację struny w gitarze. Kupiłem go bo podobał mi się wizualnie. Nic nie wiem na temat walorów muzycznych a chciałbym wiedzieć czy to dobra marka, model szanowana przez znawców muzycznych i wart wydanych pieniędzy???Wspólnie z Bertem dokonałem zakupu wzmacniacza, jestem bardzo zadowolony icon_razz.gif Przekonałem się, że można wam zaufać icon_lol.gif

"Jeśli chcesz jakiś w miarę niedrogi gramofon, a przy tym już wyraźnie lepszy od tego co masz to zainteresuj się, którymś z Pro-Jectów Debut III.
[/quote]" poczytam i dam znać czy to jest to czego szukam. icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka do testów nie dam ...... ale
Z tego co podpowiadały moje uszy podczas odsłuchów jest to z pewnością bardzo dobry przedwzmacniacz gramofonowy.
Lepszy od polecanych jako budżetowe najprostrzych Pro-Jectów, Azurów (Cambridge Audio) i NAD-ów.
Tym nie mniej - coś może być "obiektywnie" lepsze lub gorsze lecz najważniejsze jest zgranie jednego z drugim. Więc Ostateczną odpowiedź dobry/zły (a w zasadzie pasujący/nie pasujący) - uzyskasz po wpięciu we własny system.
Sugerowałbym - nie zmieniaj póki co drapaka. Podłącz zobacz jak gra i potem myśl nad ewentualną wymianą - nie wszystko na raz bo jak będzie coś nie tak - trudno Ci będzie zdecydować co z czym grać nie chce. Może zamiast zmieniać drapaka warto zmienić samą wkładkę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyman
Polecam Ci ten pre. Niezły przedwzmacniacz gramofonowy i moim zdaniem na tej aukcji był w bardzo dobrej cenie. W moim systemie po odsłuchach ustąpił miejsca dużo droższemu MOON LP3 firmy Simaudio, ale powiem szczerze, że długo się zastanawiałem, czy go nie wybrać.

Kaczor ma rację nie zmieniaj na razie gramofonu. Na to masz zawsze czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kaczor i Belfer54 za wyrażenie swojej opinii. icon_razz.gif

Kaczor "Może zamiast zmieniać drapaka warto zmienić samą wkładkę?"

Tydzień temu kupiłem wkładkę Audio-Technica AT91BL. Zastąpiła Mf-102. Nie miałem możliwości posłuchania muzyki, brakowało przedwzmacniacza. Tak jak wcześniej pisałem kupiłem Grahama i do jutra ma on dojechać Pocztą Polską. Z niecierpliwością oczekuję na to wydarzenie. Gramofon przez okres około roku przeleżał w szafie. icon_cry.gif

Podzielę się opinią po podłączeniu sprzętu i przesłuchaniu płyty. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...