Skocz do zawartości

asus xonar essence stx - wymiana opampow


Recommended Posts

witam

chcialbym sie pobawic z wymiana wzmacniaczy operacyjnych na powyzszej karcie. czy ktokolwiek ja posiada i wymienial opampy? jakie opampy mozecie polecic generalnie? maja duzy wplyw na dzwiek?gdzie ich szukac do kupienia, jakies namiary na sklep?
dodam iz fanryczny xonar posiada nastepujace opampy:

2xJRC 2114D
1xLM4562NA

podglad:http://www.guru3d.com/article/asus-xonar-essence-stx-review/8

EDIT: gdzies wyczytalem ze te opampy sa bardzo dobre mimo ze drogie. warto cos takiego kupic?

http://www.allegro.pl/item883132814_opa627...operacyjny.html

dodatkowo na stronie texas instruments po zalogowaniu mozna zamowic darmowe probki - do 8 sztuk na ich koszt. zalezy mi na ujarzmieniu troche klujacej gory, poprawieniu sceny i polepszeniu basu. na zagranicznym forum slyszalem ze pomoga w tym opampy OPA2137P, tym bardziej ze mam dosyc przejrzysty system, z ktorego tez korzystam przez karte. moze jakies inne propozycje opampow? - chcialbym jak najlepiej wykorzystac mozliwosci darmowych sampli:)
jesli temat podchodzi pod DYI to prosze o przeniesienie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Musisz pamiętać, że do tej karty możesz wstawić wzmacniacze operacyjne w obudowie DIP-8 a we wskazanym linku jest SO8.
Ja mam tę samą kartę - zachowałem oryginalny LM4562 a wymieniłem 2x JRC na LM6172 - gra jak Beresford.
Dodam, że walory sprzętu wykorzystuję pod GNU/Linuxem. Scena szeroka, góra nie jest tak mocno eksponowana, bas głębszy z mniejszą ilością tandetnego "powietrza"

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...