Skocz do zawartości

dostałem gramofon - wkładka do wymiany + przedwzmacniacz


Recommended Posts

Witam, dostałem niepotrzebny gramofon reloop rp-1000. Sam nie mam żadnych czarnych płyt, dopiero mam zamiar zacząć kupować. Nie będę słuchał nałogowo, myślę od czasu do czasu. Maniakiem też nie jestem. Gramofon będę podłączał do amplitunera harman kardon avr145, który współgra z głośnikami jbl northbrigde. Muszę dokupić wkładkę, która jest do wyrzucenia i przedwzmacniacz do ampli. Nie chcę wydawać na to duzych pieniędzy, bo nie wiem ile będę słuchał, ale też nie kupować najtanszych części. Będę słuchał rocka, hardrocka, grunge i heavy metalu. Nie wiem jaką wkładkę ani przedwzmacniacz kupić. Doradzono mi niedrogą wkładkę audio-technica at-95, proszę o opinię co do niej i o polecenie jakiegoś przedwzmacniacza - nie chcę wydać dużo, może jakieś 100 zł na niego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam
Powiem tak, ciężko będzie kupić cokolwiek z elementów które są Ci potrzebne za 100 zł.
Raczej jest to niemożliwe (chyba że mówimy o używanych, ale i tak będzie to trudne). Sama wkładka o której piszesz kosztuje 150 zł, przedewzmacniacz to też podobna cena (biorąc pod uwagę te jedne z tańszych), zobacz dla przykładu:

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofon...2279505347.html

jeśli nie masz czasu i nie wiesz czy będziesz słuchał czarnych płyt, których też jak piszesz jeszcze nie masz, to warto się zastanowić czy jest sens inwestować w gramofon.
Jeśli jesteś zainteresowany brzmieniem z winyla (w miarę dobrej jakości), proponuję zamienić gramofon który masz na coś (oczywiście mówimy o gramofonach które mają kilka lat) co w podobnej cenie zaoferuje ci dużo więcej.
Odnośnie płyt to ceny też mogą Cię zaskoczyć, ale działaj, polecam bo warto.
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawać 100zł na kiepski przedwzmacniacz - lepiej poczekaj chwilę i poszukaj używanych, firmowych przedwzmacniaczy (ProJect, NAD, Cambridge Audio Azur ...), bo poniżej 200zł kupisz już coś takiego (nowe kosztują około 300zł).

Wkładka jest do wyrzucenia? może wystarczy wymiana samej igły... (koszt wraz z przesyłką około 45zł)
Wtedy mógłbyś więcej wydać na przedwzmacniacz i prawie mieścisz się w założonej kwocie (100+100zł)

Poniżej link do aukcji na Allegro użytkownika tom_1972, jest spory wybór wkładek i igieł (oraz róznych dodatków), warto skorzystać z jego pomocy i oferty ...
http://allegro.pl/listing/user.php/run?cat...p;us_id=1814942

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...