Skocz do zawartości

Yamaha Rx-v465 czy Pioneer VSX-819


raf44

Recommended Posts

Pomocy byłem zdecydowany na VSX-819 choć w każdym sklepie mi odradzano Pioneera (zmowa czy co icon_question.gif ), jednak kiedy dumny ze swojego wyboru udałem się do sklepu z żoną by pokazać jej na co wydajemy nie taką małą kasę icon_smile.gif padło stwierdzenie czemu się tak błyszczy, a yamaha taka ładna, niestety zestawy nie były podłączone i nie mogliśmy się przekonać o wyższości jednego modelu nad drugim, kobiety w innych sklepach niż z ciuchami są niecierpliwe i nie doczekaliśmy się na sprzedawcę... i znów mam dylemat co wybrać czy 465 jest lepsza od 819?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchem jest problem bo nie widziałem tych amplitunerów w sklepach, jeszcze yamahę da się polować ale z pioneerem jest kłopot. Z tąd moje pytanie na forum. Kolumny tak jak ampli mają być budżetowe, początkowo myślałem o mission mv6 ale mają bassreflex z tyłu a ja muszę postawić kolumny max 5 cm od ściany i nie wiem czy taki tylni bassreflex się sprawdzi ewentualnie są jeszcze kody cv-52 lub taga 606. Głośniczki w zestawie 5.0, z suba raczej chciałbym zrezygnować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mieszkasz (bo nie zamieściłeś tej informacji w swoim profilu)?
W większych miastach nie powinno być problemu, bo sa to popularne modele i często występują w salonach i sklepach typu Euro, MMarkt, Saturn czy Avans.

Kasa podobna, modele też w miarę porównywalne.

Z tym basrefleksem z tyłu to faktycznie - "trochę" za mała odległość od ściany...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieścinka to Kielce icon_smile.gif, niestety w marketach 819 nie widziałem a Yamaha stała niepodłączona i Pan Sprzedawca nie miał kabelków icon_eek.gif .

RoRo jak sądzisz dać sobie spokój z kolumnami Mission Mv6 z tylnym basreflexem i skupić się na takich które mają basreflex z przodu np. TAGA Harmony 606?

I jak z tymi amplitunerami - na stronach audio jest recenzja 465 i wypada całkiem dobrze test 919 Pioneera też wpada dobrze ale to jest 7.1 a ja chcę kupić model niższy 819 - 5.1. Słuchałem w markecie pioneera 519 i wypadł kiepsko ale gdy chciałem dodać basu czy soprany to pan powiedział że się gdzieś zapodział pilot a bez niego nie można takowej regulacji dokonać - chyba coś kręcił icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 819-tkę spiętą z kolumnami Jamo (c407+c403+c400 - kupiłem je okazyjnie nowe za 1980 zł.). Grają.... bardzo ładnie. Regulacja basów i sopranów faktycznie jest na pilocie. Bas mam tak mocny, że musiałem mocniej umocować półki szklane w regałach bo latały nawet, gdy włączyłem dość cicho dźwięk. Trudno mi powiedzieć ile jest w zalety kolumn a ile ampli. Zestaw jest wręcz idealny do słuchania stereo. No i koniecznie trzeba go ustawić (w ampli ustawiasz wielkość kolumn i czy jest sub - po tej zmianie ampli zaczął grać zupełnie inaczej - domyślnie basy szły na sub z tego co pamiętam a ja go nie mam).

W kinie jest różnie - zależnie od płyty, w każdym bądź razie jak żona puszcza swoje horroy i thillery można zacząć się bać.
Zacząłem nawet słyszeć różnice między ścieżką w DD a DTS - różnica kolosalna w przypadku niektórych płyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, czyli pioneer potrafi jednak zagrać wyraziście icon_smile.gif, moje kolumny mają być trochę z niższego pułapu cenowego i ten basreflex... który musi być chyba przedni. Obecnie zastanawiam się nad:

* Wharfedable Vardius 250
*Mission Mv6
*Koda F51 ew. CV-52
*Taga Harmony 606

Co o tym sądzicie jak można uszeregować je od najlepszych do najgorszych icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...