Skocz do zawartości

Grado SR60 - problem


Recommended Posts

Na prawym kanale czasami słychać delikatne pierdzenie przy długo wybrzmiewających niskich tonach (np Tool - forty six and 2). Podejrzewam że to wynika z faktu że mogłem je trochę przekatować jak sprawdzałem 15Hz na Paradigmach i zapomniałem odłączyć Grado. Po dłuższym głośnym słuchaniu pierdzenie stawało się wręcz uciążliwe, mimo że nie przebija się przez średnicę ale jak jest sam bas albo kontrabas + delikatne talerze, to denerwuje. Poleżały dzień bez grania i dziś już pierdzenie przeszkadząło bardzo sporadycznie.

Raz że nie wiem czy gwarancja obejmuje takie rzeczy a dwa że nie chce mi się z nimi rozstawać więc chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś domowe metody (może nawet nie wymagające ingerencji mechanicznej) na podreperowanie przetwornika. Na pewno nie jest to kwestia źródła bo na innych źródłach jest to samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
problem może mieć dwie przyczyny. Pierwszą może być rzeczywiście uszkodzenie przetwornika, drugą natomiast zewnętrzny przedmiot (jakiś brud, kurz, włos) który ulokował sę na membranie. Za drugą opcją przemawia fakt, że nieprzyjemny efekt nie występuje w równym nasileniu.
Proponuję zdjęć gąbkę i dokładnie przyjrzeć się przetwornikowi. Zalecam jednak dużą ostrożność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i uspokojenie mnie, w międzyczasie podobne zjawisko wystąpiło w lewej słuchawce a znikło w prawej. Po zdjęciu gabek okazało się że siedzi w nich prostopadle do płaszczyzny kilka moich włosów a że mam je krótkie i sztywne to pewnie przechodziły przez siateczkę i dotykając membran wywoływały pierdzenie przy basie. Po przedmuchaniu słuchawek problem zniknął icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...