Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
zbigniew

Kopie DVD a prawa autorskie

W nagrywarkach CD były specjalne płyty CD-R Audio, a jak to wygląda jeśli chcę zrobić kopię (na własny użytek) filmu DVD? Chciałbym posłużyć się do tego nagrywarką z twardym dyskiem, czy można zrobić idealną kopię, jakie wybrać płyty, menu i inne dodatki też się skopiują?

Na większości stacjonarnych nagrywarek nie można kopiować płyt. Lepiej to zrobić na komputerze. Jeżeli płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem, trzeba użyć jednego z programów do usuwania zabezpieczeń, np. DVD Decrypter. Nie ma specjalnych płyt jak w przypadku CD, ważna jest tylko pojemność płyty (jedno- lub dwuwarstwowa, ew. dwustronna).

Polskie prawo zezwala na wykonanie kopii własnej płyty na własny użytek. Kwestią jest omijanie zabezpieczeń znajdujących się na płycie, to już odrębna sprawa. Producenci stacjonarnych nagrywarek, w bezpośredni sposób uniemożliwiają dokonania kopii płyty DVD. No ale od czego są pecety, można skopiować wszystko. DVD Shrink, DVD Decrypter i inne programy zabezpieczenia te omijają.

Komputerowo jestem noga, liczyłem, że kupię stacjonarną i coś się da...a chociaż sam film bez menu i całej reszty? Pytam o nagrywarki z dyskiem twardym, bo przypuszczam, że podłączając metodami starych magnetowidów odtwarzacz dvd do takiej nagrywarki to się jakoś da?

W nielicznych przypadkach. Ogromna większość płyt jest zabezpieczona przed kopiowaniem.

Próbowałem kiedyś skopiować film z odtwarzacza DVD na nagrywarkę, i nic z tego. Jedynie film niezabezpieczony mogłem skopiować, a tych jest bardzo mało.

Zaraz, nawet jak podłączę scartem jedno z drugim to nie można nagrać? Co się wtedy dzieje, w ogóle nie startuje? To strasznie sprytnie to zrobili...icon_sad.gif

Spróbuj przegrać na VHS oryginalną kasetę zabezpieczoną programem FOTA. Efekt jest podobny.

Cytat

Zaraz, nawet jak podłączę scartem jedno z drugim to nie można nagrać? Co się wtedy dzieje, w ogóle nie startuje? To strasznie sprytnie to zrobili...icon_sad.gif

Od razu wywala komunikat o zabezpieczeniach i nie nagrywa.
Zabezpieczenie zakodowane jest w strumieniu wideo i taki wykrywa nagrywarka i magnetowid. Odpowiednie układy wbudowane w torze zapisu, po takim zakodowanym sygnale uniemożliwiają zapis.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0