Skocz do zawartości

Problem z połączeniem -Porada


Adi

Recommended Posts

Witam

Jestem nowy na forum i mam pare pytań.

Mianowicie jakiś czas temu zakupiłem tv Sonego Z-4500 z racji tego ze posiadałem Ps3 chcialem kupić jakiś grający zestaw audio i padło na zestaw logitecha z -5500 kolega posiadał
własnie taki zestaw połączony optikalem i byłem pozytywnie zaskoczony.Ale z racji tego że
jestem amatorem słuchania muzyki stwierdziem że ten zestaw raczej nie przejdzie i postanowiłem poszukać jakiegoś amplitunera średniej klasy za przystępne pieniądze i
padło na sony str -db 1070qs w garażu znalazłem jakieś 3-drożne kolumny (stereo) produkcji niemieckiej firmy X podłączyłem i jakoś tam hula.

1.Czy podpięcie tv z amplitunerem kablem optycznym ma sens?
Na razie podłączyłem zwykłym chinch.Poprostu chcę uzyskać jak najlepszą jakość dzwięku.
2.Ps3 z tv mam połączone kablem hdmi monstera i pytanie
Czy jest sens łączenia dodatkowo amplitunera z ps3 kablem optycznym?
3. Czy istnieje możliwość połączenia mojego amplitunera z kolumnami metodą bi-amping lub bi-wire?

Z góry dziękuje za odp
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ma gdyż w ampie zdekoduje się sygnał Dolby Digital, który niekiedy stacje puszczają na filmach

2. To podstawa dźwięk cierpi w TV dużo bardziej w TV niż obraz w ampie, więc podepnij kabel audio bezpośrednio między ampem, a PSem

3. Nigdzie nie mogę znaleźć info na temat możliwości tego ampa, a modeli kolumn nie podałeś, więc nic nie mogę powiedzieć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje kolego ;)

Co do głosników to wymiana bedzie niebawem.Bede szukał czegoś w stereo do 3tys.
W sumie ostatnio przegladalem kolumny i do tej kwoty jest co wybierac. Niestety problemem jest to ze mieszkam w Zielonej Górze tutaj nie ma zadnego porządnego sklepu ze sprzetem i bedzie problem ze znalezieniem i odsluchem konkretnego modelu jedynie MM ale tam tez jest maly wybor.
Jaki model kolumn polecilbys mi do tej kwoty?
dodam ze pokoj w ktorym beda one grac ma 30m2
Slucham różnej muzyki rap hh metal rock house dramy daby
Szczerze powiem ze wpadly mi w oko jbl es100 ale tez nie moge ich odsluchac bo w MM u mnie nie maja na sklepie tego modelu.Sa es80 i es90
Powiedz mi jeszcze jaki kabel optyczny polecasz tak do 150zł 1/1.5metra?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie baw się w połaczenia bi-amping czy bi-wire. Pierw zmień kolumny na lepsze i dopiero wtedy można coś kombinować w zależności od tego, czy w kolumnach będziesz miał podwójne zaciski głośnikowe, umożliwiające oddzielne zasilanie sekcji nisko- i wysokotonowej.
Natomiast amplituner 1070 nie pozwala na połączenie bi-amping (podobnie jak wiele innych amplitunerów SONY), a bi-wiring zależy jeszcze od wzmiankowanych zacisków w kumnach

Co do kabli optycznych – jest już wybór w tej cenie. Pamiętaj tylko, że są dwa rodzaje złącz. W Twoich SONY (amplitunerze i V) jest to TOSLINK.
Z nowych kabli to chociażby coś z Oehlbacha, Alphard DaVinci, niższe modele Ultralinka czy wyższe modele RMS.
Poza tym często wyjście sygnału audio z TV po gniazdach cinch jest powiązane z regulacją głośności i jest to kolejny argument przypadający na za kablem opycznym (sygnał stały).
No a Pacio już Ci odpowiedzial na pytania z punktu 1 oraz 2 Twojego wcześniejszego postu.

Co do kolumn – na 30 metrach faktycznie przyda się coś mocnego jak te ES100 (lub sporo tańsze starsze E100), a ES90 to minimum. W każdym razie na podwójnym basie min.20cm.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...