Skocz do zawartości

Sluchawki 5.1 z mikrofonem + glosniki - problem z mikrofonem


Recommended Posts

Witam, jestem szczesliwym posiadaczem asusa p5q pro z jakze nieszczesliwa dzwiekowka realtek HD Audio ....


Posiadam calosc juz od ponad roku i wszystko bylo ok, dopoki sluchawki (aero 5.1) mi nie padly i musialem odeslac na gwarancje. Wczesniej mialem podlaczone sluchawki i mikrofon od nich Z tylu + glosniki na panelu przednim i o dziwo(probowalem tak zrobic na kilku kartach creative i nie moglem, a tutaj sie udalo icon_razz.gif) dzialalo, tzn sluchawki z tylu jako glowne, a glosniki w sterownikach ustawione jako glosnik przedni z 5.1 i wszystko super gralo.

Po otrzymaniu sluchawek spowrotem z gwarancji (zostaly wymienione na nowe) za cholere nie dziala mi mikrofon (od 6 godzin wertuje setki stron na temat problemow z mikrofonem na tej dzwiekowce, ale ludziom raczej albo dziala cicho, albo go wcale nie wykrywa), natomiast u mnie podlaczam go, wszystko sie pojawia, tak jak powinno byc, jest widoczny :





A tak wygladaja opcje, ktorych zmiana niektorym pomaga, jednak u mnie to nie wchodzi w gre, bo jak cos w nich zmienie, to od razu dzwiek sie pieprzy i gra albo tylko w glosnikach, albo tylko sluchawkach:





i na pewno wczesniej mialem je tak jak teraz (oczywiscie probowalem przestawiac, jednak w sprawie mikrofonu nic sie nie zmienia...)


W "urzadzeniach audio" glosniki widac ok, tzn jak cos leci, to rusza sie pasek od dzwieku:



, natomiast w mikrofonie wogole nie wyczuwa mowienia




System - Vista Ultimate

Zrobilem juz po prostu wszystko i nie mam pomyslu, dlatego tez sie poddalem (opisalem to wszystko, bo moze jednak ktos wpadnie na cos genialnego icon_razz.gif aha, i odpowiedz "masz zepsuty mikrofon" nie bedzie genialna, bo sprawdzony na laptopie i dziala) i piszę z pytaniem, czy jezeli kupie dzwiekowke pod usb na allegro za kilka zlotych (wiem, wiem, jakosc tragiczna, ale nie zalezy mi na tym akurat, bo chce pod nia podpiac tylko mikrofon, a go uzywam jedynie do ventrilo i moze czasami skypa, wiec moze byc slaba jakosc) to bede ja mogl podlaczyc, majac jednoczesnie wlaczone to zintegrowane gowno realteka i podlaczyc do tej pod usb tylko mikrofon, Czy moze takie cos wogole nie wchodzi w gre?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...