Skocz do zawartości

Opinia - które głośniki ???


sake

Recommended Posts

Witam,

zdecydowałem się na zakup ampli Denon AVR 1910

oczywiście do ampli chcę kupic zestaw głośników:
na razie wybór padł na 2 zestawy 5.0 (sub dokupiem jak poczuje brak niskich tonów)

1. jamo c 405 hcs3 c405 c400cen c401 --- http://rca.rafko.com/images/av-c405.pdf

lub

2. Dali Concept 6 --- http://www.elektropunkt.pl/opis/Dali_CONCE...tm_content=9975

co o tym sądzicię, opinia, ewentualne rady... i jaki do tego odtwarzacz DVD/Blueray?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zestawy, które podałeś są na pewno dobre, ale dodałbym jeszcze do tego Klipscha 5.0 opartego na frontach F3 i zestaw KODY z frontami K5200F. Szczególnie te drugie w tym przedziale cenowym grają świetnie w stereo, pierwsze zaś wyróżniają się ponad przeciętną dynamiką niezmiernie ważną w kinie.

Poza tym jeszcze jeśli chodzi o ampa to lepszy byłby Harman AVR255/265. Za te 4500zł kupiłbym najprawdopodobniej zestaw Harman + KODA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obydwa zestawy, które podałeś są na pewno dobre, ale dodałbym jeszcze do tego Klipscha 5.0 opartego na frontach F3 i zestaw KODY z frontami K5200F. Szczególnie te drugie w tym przedziale cenowym grają świetnie w stereo, pierwsze zaś wyróżniają się ponad przeciętną dynamiką niezmiernie ważną w kinie.

Poza tym jeszcze jeśli chodzi o ampa to lepszy byłby Harman AVR255/265. Za te 4500zł kupiłbym najprawdopodobniej zestaw Harman + KODA.



dzieki za odp.
ale zauważ, że Klipsch to 4k... wiec 2 x wiecej anizeli moje zestawy, wiec nie ma szans
co do Kody, owszem, ale nie wiem czy uda mi sie gdzies zrobic odsłuch... Jamo i Deli miałem okazje, w pierwszym przypadku świetna dynamika, naprawde czysta góra, Dali - niesamowicie klimatczna scena, spokojne niskie tony, bas naprawde relaksacyjny - a to moja muza. No do kina - przydałby sie sub.. to na pewno.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODY to coś bardziej zbliżonego do DALI, podobne są, bo w obu przypadkach zastosowano głośnik wysokotonowy wstęgowy, który tworzy właśnie taki przyjemny, muzykalny dźwięk. Basu z KODY pewnie będzie mniej, bo tam woofery są stosunkowo małe, ale naprawdę ten zestaw zadziwia stosunkiem jakości do ceny (zresztą jak większość produktów tego producenta).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali CONCEPT (cała seria!!!) nie posiada wstęgi, tylko kopółkę!!! Nie wprowadzaj pacio94 kolegi w błąd icon_evil.gif!!! Wracając do tematu DENON sam uchodzi za sprzęt nad wyraz dynamiczny. DALI powinny złagodzić ten temperament i w sumie dać przekaz miły i przyjemny przekaz - jak zresztą sam już zauważyłeś......... Zastanawiam się tylko nad subem, w jakim pomieszczeniu (m2) będzie to grało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25m2, pokój zamknięty. Chcę złozyć w miare uniwersalny sprzet (40/60) - (muzyka / film, satelita). Wiem, że cięzko mówić o wszechstronności sprzętu, dlatego muszę wypracowc jakiś kompromis. w chwili obecnej dysponuje 4.5 k, a więc DVD lub Blueray chwile musi zaczekac. Heh, no mam odtwarzacz DVD (mante icon_smile.gif)

Rozpatruje też coś używanego... szukam okazji (głośniki).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównanie zupełnie różnych ampów, w 1910 masz całą masę bajerów i wynalazków ostatnich lat, a 3805 to po prostu wysoki model, który nie ma tych fajerwerków, ale za to zmiażdży jakością 1910.

PS: Z tym DALI Concept to mój błąd przepraszam, niemniej chodziło mi o ten wstęgowy charakter, a tu się raczej wszystko zgadza icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...