Skocz do zawartości

W amplitunerze Pioneera kolumny tylne są przednimi


robek

Recommended Posts

Ciekawe po co ?
Czytałem ,że w nowych amplitunerach KD jest funkcja coś jakby bi-ambing
tj. kolumny głośnikowe przednie które mają podwójne terminale /bi-wiring/
są zasilane w ten sposób ,że sekcja średnio-wysokotonowa jest obsługiwana
przez np. końcówki mocy "przednie" a niskotonowa przez "tylne" lub odwrotnie
zależy jak podłączymy.
Nie wiem czy takie przeznaczenie ma ta funkcja w Twoim ampli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Amplituner Pioneera VSX1017 ma specjalną funkcję, która tak przerabia sygnał, że kolumny efektowe mogą stać z przodu, obok głównych.


Nie jest to nic specjalnego. Taką samą funkcję posiada moja Yamaha RX-V1600, z tym że są to osobne wyjścia dla głośników efektowych stawianych z przodu, niezależnie od tego, że tylne surroundy również w tym samym czasie są zasilane ze wzmacniaczy.
Pozbawione sensu jest jednak, jak piszesz w tytule, że na przód podawany jest sygnał z tylnych głośników efektowych, powoduje to spłaszczenie planu dźwiękowego przód/tył. Yamaha generuję na przód sygnał efektowy, który z racji swojego umiejscowienia, znajduje się w przednim planie dźwiękowym, uzupełniając w ten sposób głośniki frontowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz w czym rzecz. Yamaha tego systemu nie posiada, ma tylko swój presence, więc uzupełnienie pola dodatkowymi przodami. U Pioneera tylne, dokładnie te, które mają stać normalnie z tyłu, stawiasz z przodu. Nie ma żadnego spłaszczenia pola, gdyż w amplitunerze włączasz specjalny tryb DSP, który tak przerabia sygnał, że symuluje obecność tylnych ustawionych z przodu tak jakby stały z tyłu. A po co? Po to, żeby jak powiedziałem nie szukać dla nich miejsca, nie prowadzić kabli pod dywanem i ogólnie sobie pomóc. Albo po to wreszcie by w ogóle mieć kolumny tylne, większość osób ich wcale nie podłącza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnej zasadzie działa virtual surround. Jednak nic nie zastąpi efektów wydobywających się z głośników umieszczonych z tyłu. Też myślałem, że takie rozwiązanie jest coś warte, lecz dopiero gdy zainstalowałem tylne głośniki, zrozumiałem, jak wielka jest różnica pomiędzy prawdziwym systemem dźwięku przestrzennego a wszelkiego rodzaju jego namiastkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamaha ze swoim cyfrowym projektorem dźwięku YSP-1000, posunęła się jeszcze dalej, wypuszczając na rynek jednoelementowy zestaw głośników, symulujący 5 głośnikowy zestaw dźwięku przestrzennego. Z tym urządzeniem nie trzeba ustawiać żadnych dodatkowych głośników.


Czytalem o tym w jakiejs gazecie. Sklada sie on z jakos 40 malych glosniczkow i to poprostu mocuje sie pod TV. Ciekawe czy to wogole dzila takie surround? I kosztuje to spore pieniadze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamaha ze swoim cyfrowym projektorem dźwięku YSP-1000, posunęła się jeszcze dalej, wypuszczając na rynek jednoelementowy zestaw głośników, symulujący 5 głośnikowy zestaw dźwięku przestrzennego. Z tym urządzeniem nie trzeba ustawiać żadnych dodatkowych głośników.


Przecież to produkt zupełnie innej ligi, głośniczki zamknięte w małej puszeczce. Yamaha może i coś wie o dźwięku wirtualnym tylko wykorzystuje tę wiedzę na potrzeby produktów niskiej jakości dla mas. To o czym ja mówię to zachowanie wysokiej klasy systemu z małym, ale jakże potrzebnym w niektórych sytuacjach udogodnieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...