Skocz do zawartości

podłączenie subwoofera do wieży


Recommended Posts

witam
mam wieżę sanyo DC-F330 i chcę do niej podłączyć subwoofer LG (bierny) który pochodzi od zestawu DVD 5.1. W wierzy jest wejśćie na subwoofer jednak owy subwoofer ma dwa kabaleki, którymi trzeba go podłączyć ( nie ma żadnej końcówki). Czy aby podłączyć go do wieży muszę do tych kabelków zamontować odpowiednią końcówkę?? jeśli tak to czy po podłączeniu do wierzy tego subwoofera nic się nie spali?? gdyż jak wspomniałem jest to subwoofer bierny.

aha chcialem zaznaczć, że w instrukcji od DVD jest napisane, że subwoofer ma 8 om a w instrukcji od wieży jest napisane:
SEKCJA WZMACNIACZA:
1.moc wyjściowa:100Wx2 ( przy 6 ohm),
2. Wejścia: ....
3. Wyjścia:
głośniki: 6 Ohm,
słuchawki: 8-32 Ohm,
subwoofer: 10 kOhm

subwooferr jest bierny czyli nie ma swojego wzmacniacza, to czy przy takich parmaetrach wieży nie bedzię sie nic palic/przegrzewac ??

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
po parametrach gniazda subwoofera widać ze chodzi o aktywny - w wierzy, poza tym gdyby była możliwośc podłączenia subwoofera aktywnego , to miał byś gniazdo do niego jako gniazdo głośnikowe. możesz podłączyć ten subwoofer razem z jedną z kolumn do jednego gniazda głośnikowego(na swoją odpowiedzialność oczywiście - chyba ze masz jeszcze na gwarancji:P ) .. raczej nic sie nie stanie , ale kolumna może grać ciszej , a już napewno bedzie dawala mniej niskich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...