Skocz do zawartości

Kolumny + Amplituner do 3500 zł doradźcie


KasiaM

Recommended Posts

Witam wszystkich jakis czas temu pisałam posta bo nosiłąm sie z zamiarem kupna zestawu kina domowego do 2500 zł
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=16345
jednak nie udało mi sie to mimo tego ze dostałam tu bardzo pomocne porady ze względów finansowych ... minęło troszke czasu i w sumie wyszłam na prostą a nawet moze na tym skorzystam bo tym razem mam do dyspozycji 3500 zł poradźcie prosze co za to kupic mnie laiczce
Interesuje mnie zestaw pod filmy w HD typowe kino w moim pokoju icon_smile.gif pokój nie za duzy około 20 m2
chciałabym chyba kupic zestaw juz z subem albo kolumny + sub
czy w tej cenie mozliwe jest kupno dobrego w miare amplitunera z dekoderem HD ?
Proszre was o porady i sugestie jako doswiadczonych audiomaniaków ja poprostu chce zeby to grało dobrze z ładnym basem i zebym była dumna z trafnie wydanych pieniązków icon_smile.gif
pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi

kasia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami sprawa wygląda podobnie jak ostatnio, wybieraj między kolumnami KODA i TAGA. Tylko, że o ile model TAGI to cały czas TAV-606 to z KODY możesz obejrzeć troszkę droższe i lepsze AV-702 v.2.

Elektronika będzie sporo lepsza dzięki temu, że masz większy budżet. W zależności od potrzeb możesz kupić, albo ampa + DVD, albo ampa + Blu-Raya. Ja byłbym za pójściem w najnowszą technoogię czyli amp + Blu-Ray, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie na temat niebeiskich dysków. Dla przykładu: amp CA Azur 540R v.3 + Blu-Ray SONY BDP-S360

Odnośnie subwoofera. Mówisz, że chciałabyś mieć go od razu, ale moim zdaniem warto wydać trochę więcej na kino 5.0, a z czasem ewentualnie rozszerzyć je do 5.1, a nie od razu ograniczać budżet. Masz nie za duży pokój, więc KODY czy TAGI spokojnie odtworzą basik, nie będziesz czuła niedosytu przez pierwsze tygodnie użytkowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pacio94 jestes jak zawsze pomocny icon_smile.gif ... widzisz z tym dvd albo tez BR to jest tak ze ja nie przewiduje kupna ani tego ani tego gdyz filmy bedą puszczane z kompa zarówno blue ray jak i full HD obraz mam puszczony na TV Sony 46w5500 a dzwiek puszcze kabelkiem optycznym z karty dzwiekowej bezposrednio na amplituner icon_smile.gif
... co myslisz o JAMO S 606
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze lepiej, pytanie jeszcze jaką masz kartę dźwiękową w kompie, bo to robi dużą różnicę. Integra nawet z wyjściem optycznym to wąskie gardło całego systemu, ale już jakaś nawet podstawowa karta CREATIVE'a będzie ok.

Jeśli amplituner CA ci pasuje, a myślisz jeszcze o zestawi JAMO S606, które kosztują ok. 2000zł to całość z kablami itd. wyjdzie bliżej 4500zł... Pasuje ci to??? Jeśli tak to zamiast JAMO proponuję KODĘ K-5200, jeśli nie to zostań przy KODZIE AV-702, wtedy nawet z kablami zmieścisz się w 3500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pacio94 jestes bardzo pomocny taki zestawik jak na warunki domowe dla osoby nie będącej audiofilem mysle ze bedzie super .... mam jeszcze jedno pytanie jakie kabelki do tego zestawu bo jest tego tyle na rynku ze masakra a ja nie chciałabym kupowac na wyrost rozumiesz przepłącic a nie czuc róznicy

... i jeszcze mała dygresja icon_smile.gif z czym sie je dokładnie ten HD audio i czy jest sens dopłacac czesc filmow w full HD z kompa ma dzwiek np true HD czy to wielka róznica i czy jesli nie ma tego kodeka w amplitunerze to odtwarza ten dzwiek inaczej to jest naprzykłąd w DTS ?

... i wreszcie jaka karta dzwiekowa do kompa zeby było dobrze icon_smile.gif

wybaczcie ogrom pytan ale temat jest szeroki bardzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wiem jak to jest z dźwiękiem HD audio z kompa. Na pewno do przesyłania sygnału Dolby True HD i DTS HD Master Audio musisz mieć z kompa wyjście HDMI (takie wyjście musisz mieć w karcie graficznej, do której podepniesz kartę dźwiękową lub mieć kartę graficzną, która już ma wbudowaną dźwiękówkę np. Radeony HD5xxx). Jednak szczerze mówiąc jeszcze nigdzie nie spotakłem się z plikiem filmowym, który miałby taki system dźwięku. Widziałaś gdzieś taki???

Co do tych kart to taki ATI Radeon HD5770 to koszt rzędu 500-600zł, ale niestety nie jestem w stanie ci powiedzieć jaka jest jakość dźwięku z czegoś takiego. Nigdy jeszcze nie łączyłem się z kompem przez HDMI w celu puszczania przez nie HD audio, więc piszę tylko ogólnie.

Napisz jeszcze jakiego masz tego kompa i jakie podzespoły tam siedzą (karta graficzna i płyta główna). Jeśli nie wiesz jakie są to najedź na "Mój komputer", kliknij prawym klawiszem, wejdź w "Właściwości", tam, w którejś z zakładek będzie "Menadżer urządzeń", odpal i tam musisz poszukać (nie pamiętam jak tam się nazywały kategorie od karty graficznej i płyty głównej, a nie mogę sprawdzić, bo piszę z MACa).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moze być tak że poprostu nie ma co przepłącac dążąc do amplitunera z obsługą tych formatów dzwięku, tego rodzaju dzwiek widziałam w blue rayach na necie i nawet kilku ripach po 10 - 15 giga

Komputer to płyta gigabyte GA p31 s3L grafika 9800 GTX i procesor dual core e 5300 2,6 giga ale znajomy podkrecił mi go na 3,8 i nie mam z tym problemow zadnych acha mam tez 4 giga ramu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj skomplikowałaś mi sprawę icon_wink.gif Konfiguracja mocna i myślę, że spokojnie podoła przetwarzaniu filmów HD, ale nie wiem jak z samą kwestią transportu sygnału. GeForce'y nie mają wbudowanej karty dźwiękowej, w twojej jest tylko wejście SPDIF (takie malutkie z dwoma wtykami, umieszczone gdzieś na boku, najprawdopodobniej z lewej strony <patrząc od góry> mniej więcej w połowie długości karty). Na twojej płycie głównej jest wyjście SPDIF. Jak znajdziesz zdjęcie na necie to w prawym górnym rogu ponad podłóżnymi białymi złączami widać takie małe czerwone gniazdko i to jest właśnie to wyjście. Poza tym nigdzie nie mogę znaleźć czy przez to aby na pewno można puścić sygnał DT HD czy DTS MA.

Może ktoś się jeszcze u nas wypowie, a jeśli nie to wpadnij może na jakieś forum komputerowe i zadaj bardzo konkretne pytanie (jak dasz ogólnie to zaczną się wypowiadać ci co nie wiedzą nic i pisać o tym co można znaleźć w innych tematach) czy przez tego SPDIFa można puszczać sygnał audio HD. Jak podasz konfigurację i cały sprzet nagłośnieniowy to może ktoś np. na PCLabie czy IDG (przepraszam administrację za reklamy) odpowie konstruktywnie. Jeśli nie to musisz zdecydować w ciemno i kupić, któregoś ampa ONKYO/CA. Nie wiem czy miałaś w zestawie z kartą graficzną kabelek SPDIF jeśli nie to podpowiadam, że trzeba czegoś takiego link (na dole strony masz INTERNAL SPDIF CABLE)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory zapomniałem o kablach. Jeśli chodzi o głośnikowe to z założenia polecam Oehlbacha, solidne jeszcze dość przystępne cenowo. Dla przodu (fronty i cetralny) zastosuj sobie zwykły 2x2,5mm, a dla tyłu daj trochę cieńszy 2x1,5mm. Ten kabelek możesz nabyć np. w MM czy Saturnie, ewentualnie jeśli go nie będzie to może być jeszcze ALPHARD Da Vinci (grubości podobnie).
Jeśli chodzi o połączenie sprzętu (komp, TV, amp) to musisz mieć dwa kable HDMI, firm jest mnóstwo, ale nie warto dużo wydawać. Rozejrzyj się za jakimiś Prolink'ami, Wireworld'ami, podstawowymi IXOS'ami czy QED'ami (cenowo jak dasz 80-100zł za metrówkę będzie ok).

Przeczytaj jeszcze mojego poprzedniego posta, bo edytowałem go długo i kilkukrotnie, więc może czytałaś jeszcze przed niektórymi zmianami icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc czyli generalnie juz wszystko mam poukładane icon_smile.gif
Co do podłączenia to chyba będzie tak ze z grafiki kabel DVI - HDMI do telewizora tak jak mam teraz a dzwiek puszcze z dzwiekowej karty przez optyczny kabelek na amplituner
Okablowania poszukam na allegro moze znajde a jak nie to pozostaną sklepy
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zamiaru robić tego wewnętrznego podłączenia??? Moim zdaniem możnaby spróbować jest szansa, że będzie HD audio. Jeśli masz zamiar próbować to musisz mieć przejściówkę DVI-HDMI i kabel HDMI-HDMI, a nie po prostu kabel DVI-HDMI to podobno robi różnicę, bo w drugim przyadku dźwięk nie jest przesyłany. Jeśli zaś nie próbujesz i zostajesz przy dekoderach standardowych DD i DTS to lepiej weź tego CA, a nie ONKYO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na tej twojej płycie głównej jest pci express x1. Jeżeli jest to wziąłbym http://allegro.pl/item893433596_creative_s...io_7_1_wwa.html bdb karta to dźwięku. Słuchałem "jej" wielokrotnie i naprawdę gra dobrze. Jeżeli nie masz takiego złącza to weź to http://bitcomputer.pl/product.php?id=8510 i połącz kablem koaksjalnym. Ta karta gra praktycznie tak samo jak tamta. Na tej pierwszej są mniejsze zakłucenia trochę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PCI express ale jest zajęty przez karte grafiki wiec odpada i pozostaje zwykłe PCI
Czy nie ma róznicy miedzy podłączeniem dzwięku przez optyczne wyjscie a to elektryczne czy to wyjscie elektryczne ten mini jack to jest coaxialne ??
Chodzi oczywiście o jakość dzwieku ale i o to czy jeśli tak podepne to czy amplituner zajmuje sie dekodowaniem dzwieku Dolby Digital i DTS ?
I wreszcie moze jakas droższa karta dałaby lepszą jakość ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest na pci express takie duże x16. Ta karta jest na takie małe, dużo krótsze niż to w którym jest karta graficzna. Kable koaksjalny to nie taki zwykły jack czincz tylko specjalny. Wtykasz go do niebieskiego w kracie dźwiękowej, włączasz wyjście cyfrowe i przez niego DTS i DD będą. Czy jest duża różnica między optyką a koaksjalem to nie wiem ale raczej nie. Droższa karta pewnie i zagra lepiej ale nie wiem czy jest sens pakować więcej do takiego sprzętu. Te karty naprawdę dobrze grają i ja bym więcej nie wydawał icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę przewrotnie polecę kartę, której sam używam, a mianowicie kostrukcję USB, a nie PCI/PCI-E. Takie podłączenie daje kompatybilność ze wszystkimi komputerami (laptopy, PCty - można sobie łatwo przepinać), do tego zakłócenia są mniejsze, bo nie trzymamy tego w "puszcze Pandory" za jaką można uznać obudowę kompa względem źródła audio. Proponuję CREATIVEa X-Fi Surround 5.1. Ma wyjście optyczne, a poza tym jeszcze całe 5.1 analogowe i zupełnie oddzielne wejście LINE IN i MIC IN (każde na swoim gniazdku) co czyni ją bardzo funkcjonalną. Jakościowo jest naprawdę dobra jak puszczam po optyku to jest tylko minimalnie gorsza od mojego Denona DVD-1800BD.

Druga propozycja to już zupełnie inna półka cenowa, ale masz dekodery (albo raczej przesyłanie sygnałów dźwięku HD). Mianowicie jest to karta Auzentech X-Fi HomeTheater HD. Auzentech jest w jakiś sposób powiązany z CREATIVEm, ale nie mogę znaleźć czy to jeden koncern czy tylko na polu technologicznym współpracują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...