Skocz do zawartości

Mission M35i czy Yamaha NS-777 - jakie głośniki ?


Sorban

Recommended Posts

Witam

Będę wdzięczny za podpowiedź, które z głośników będą lepszym wyborem:

1. Mission M35i (Moc RMS 150 W, Impedancja 8 Ohm)
2. Yamaha NS-777 (Moc RMS 100 W, Impedancja 6 Ohm)

Cena obu jest niemal identyczna (Yamaha jest lekko droższa).
Moj amplituner to Yamaha RX-V765 (w przyszłości planuję rozszerzenie zestawu o dodatkowe głośniki).

Moja wiedza na temat systemów audio jest bardzo ograniczona, ale wg parametrów M35i powinny być lepsze (chociaż o dziwo są tańsze). Czy impedancja 8 zamiast 6 ohm będzie miała wyraźny wpływ na jakość dźwięku?

NS-777 biorę pod uwagę ponieważ głośniki są moim zdaniem ładniejsze i bardziej pasują do mojego wystroju pomieszczenia. Chociaż jeżeli różnica dźwięku miała by być zbyt duża pominął bym estetyczną stronę.

Być może ktoś może mi zaproponować jeszcze coś innego w podobnej cenie (ok. 1200 zł / szt).

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Serdecznie pozdrawiam
Sorban
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wybrałbym Missiony, wogóle Yamaha robi lepszą elektornikę niż głośniki. Jeśli chcesz coś wpasowującego się w nowoczesne wnętrze to obejrzyj sobie Wharfedale Onyx 200 i Canton Chrono 507. Obydwie kolumny kosztują 3000zł/parę i można je kupić z wykończeniem w modnym lakierze fortepianowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tych dwóch wybrałbym Missiony, wogóle Yamaha robi lepszą elektornikę niż głośniki. Jeśli chcesz coś wpasowującego się w nowoczesne wnętrze to obejrzyj sobie Wharfedale Onyx 200 i Canton Chrono 507. Obydwie kolumny kosztują 3000zł/parę i można je kupić z wykończeniem w modnym lakierze fortepianowym.



Dzięki za podpowiedź. Przyznam, że oba zestawy wyglądają nieźle. Szczególnie podoba mi się Onyx 200, wprawdzie jest to ok 1k zl wiecej niż planowałem ale chyba wezmę je pod uwagę. Tylko jak to jest z impedancją - onyx 200 to 6 ohm, a m35i to 8 ohm - czy orientujesz się jakie to ma przełożenie na jakość brzmienia? Tak jak wspomniałem jestem zielony w tym temacie.

Przez jakiś czas te kolumny będą moim jedynym nagłośnieniem, zależy mi również na niskich tonach a słyszałem, że M35i są w tym niezłe. Czy Onyx 200 będzie porównywalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawach impedancji zapraszam do działu FAQ. Powiem tylko, że impedancja głośników nie ma w sumie żadnego konkretnego przełożenia na jakość brzmienia. Chodzi tylko o łatwość/trudność wysterowania kolumn, ale nie ma co wierzyć danym producenta w większości przypadków kolumny są 4, ewentualnie 6 ohmowe, rzadko zdarzają się 8 ohmowe, za to w specyfikacjach najczęściej pojawia się 8 ohm icon_wink.gif

Co do basu to ciężko powiedzieć, bo to zależy od pomieszczenia, akustyki, zgrania systemu, kabli itp. itd., a przede wszystkim od ucha i preferencji słuchacza icon_wink.gif Jeśli masz pokój do 25m2 (może 30m2) to Wharfedale spokojnie dadzą radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...