Skocz do zawartości

Najlepszy (nie dj-ski) gramofon Technics


Recommended Posts

Witajcie.

Od czasów gdy byłem jeszcze małym dzieckiem marzyłem o gramofonie Technics'a. Wraz z dorastaniem marzenie ewoluowało i dziś moim marzeniem jest posiadanie najlepszego (nie dj-skiego) modelu Technics'a na świecie. Zdaję sobie sprawę że Technics nie jest uważany za najlepsza markę audiofilską ale marzenia należy spełniać, I tu pojawia sie problem...

Na chwilę obecną posiadam gramofon Technics SL-1700 i jestem z niego bardzo zadowolony ale to niespełnione marzenie nie daje mi spokoju.
Od kilku godzin wertuję internet i próbuję znaleźć jakiś ranking gramofonów mojej ulubionej marki ale na próżno, cała masa śmieci oraz stron z technicsami dla dj-ów itd...
Być może nieumiejętnie szukam ale próbowałem również na angielskojęzycznych stronach i nic rzeczowego nie znalazłem.

Wierze że znajduję się we własciwym miejscu aby znaleźć odpowiedż na nurtujące mnie pytanie:
Jaki jest najlepszy (nie dj-ski) gramofon Technics na świecie?

Oczywiscie zdaję sobie sprawę że zdania często są subiektywne i pewnie wiele osób ma różne spojrzenia na ten temat ale chętnie wysłucham wszystkich opini.
A być może ktos zna jakieś linki do interesujacego mnie rankingu?

Wybaczcie brak wiedzy w temacie ale o ile w kwestiach muzyki i płyt winylowych czuję się swobodnie to w kwestiach sprzętu jestem amatorem który pragnie pogłębiać swoja wiedzę.

Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo rozeznania, ale z tego co udało mi się znaleźć to do miana najlepszego z Technicsów może kandydować SL-5300. Obawiam się jednak, że jego kupno będzie graniczyło z cudem. Ewentualnie jest jeszcze o półkę niższy, ale trochę świeższy SL-3310, który jest nawet obecnie na allegro.

Zaznaczam, że te informacje są tylko z internetowego research'u nie słuchałem tych drapaków. Jednak może ci w czymś to pomoże.

PS: Dorzucam link do ciekawej stronki link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Serdeczne za podpowiedzi teraz wiem więcej w jakim kierunku szukać.
Link równiez idealny dla mnie i przede mną kilka godzin przeglądania zawartych tam treści.
Jeżeli ktoś jeszcze ma sugestie co do najlepszego gramofonu Technics czekam na kolejne wskazówki.
Być może ktoś słuchał w/w gramofonów?

Dam znać co się dowiem w najbliższym czasie...

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w dawnych czasach automaty Technicsa byly chyba dość dobrymi produktami...dużo o nich słyszalem dobrego. Inna sprawa może słyszałem..ponieważ swego czasu Technics był na dobrym poziomie produktowym...i był bardzo popularny.
Gramofonów jest wszedzie dużo, zresztą w obecnych czasach widać mały zwrot w tej dziedzinie..jak by nie było...
Czyli jest szansa na gramofon jak najbardziej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Technics SL-1000 ale w wersji Mk2 oraz Mk3

W tych wersjach stosowano standardowo najlepsze firmowe ramiona Technicsa czyli EPA-100

To moim zdaniem właśnie najlepszy gramofon Technicsa, ze względu na ramię
Reszta też moim zdaniem to najlepsze w technice Direct Drive co miał Technics w tej materii do zaoferowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...