Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz sluchawkowy?


Wpjtek76

Recommended Posts

Witam. Chce kupic przedwzmacniacz sluchawkowy narazie bede go uzywal Z Senn HD555 i Grado SR60 ale kto wie co przyszlosc przyniesie. Moga byc i HD800, nie wykluczam. Dlatego prosze o porade, budzet do 3000zl moze byc z uzywanych. Moze jakis lampowy? Muzyka glownie rock, lekki Jazz i klasyka, metal aczolwiek nie musi byc dobry do metalu:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu dostałem wersję "elektroniczną" lutowego AUDIO ,liczyłem ,że będą tam recenzje wzmacniaczy słuchawkowych,
tak stało "w zajawkach" z poprzedniego miesiąca co do zawartości najblizszych numerów , niestety nie było tych recenzji.
To jest akurat +/- przedział cenowy jaki Ciebie interesuje.
Mam słuchawki AKG K701 ,przez parę dni miałem pożyczone od kolegi Senki HD800 oraz kilka wzmacniaczy słuchawkowych
na testach ,zdobyłem wiele pożytecznych doświadczeń ,co niestety nie ułatwia wyboru wzmacniacza słuchawkowego.
Widzę z Twojego wpisu,że preferujesz Senki , model HD800 też bardzo mi się podobał , są na liście moich najblizszych
zakupów jak budżet tylko pozwoli ,ale smutna informacja ,nie da się ich "nakarmić" bele czym icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie przewzmacniacze testowales z HD800?
narazie co prawda nie bede zmienial sluchawek, stanie sie to dopiero gdy bede musial ograniczyc sluchanie na kolumnach i zaczac wiecej uzywac sluchawek. Do tej pory sluchalem HD555 z A6 ale moj nowy wzmacniacz nie ma wbudowanego przed sluchawkowego wiec musze dokupic osobno a nie chce kupic byle czego bo wiem, ze pozniej i tak bede wymienial. Senn lubie, ale Grado rowniez bo to chyba najlepsze sluchawki jakie moglem nabyc do mp3. Staram sie nie byc przywiazany do marki, aczkolwiek czasami jest to oplacalne w moim przypadku, bo mam dobre ceny na Nordosta dla przykladu. W Senn oprocz dzwieku lubie tez wygode noszenia, w zasadzie mozna je miec zalozone godzinami i jest super. hmm, nie wiedzialem ze jest elektroniczna wersja Audio, musze zaprenumerowac w takim razie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy robiłem "pod kątem" wzmacniacza słuchawkowego dla moich AKG K701 ,Senki HD800 były u mnie na "gościnnych występach" icon_smile.gif
Przetestowałem : Edgara teraz chyba nazywa się Cannor , Heed AmpCamp, WBA Sensarius,Dubiel Audio HV-1,LinnArt,Yuulong takie chińskie
pre połączone z DAC-em i wzm. słuchawkowym oraz Pro-Ject Head Box SE II .
Punktem odniesienia był Luxman L-590A II -dziurka wzmacniacza słuchawkowego oraz wariant II -końcówka mocy tego Luxmana z pre Lebena.
Do drugiej tury przeszły dwie konstrukcje WBA Sensarius oraz Dubiel HV-1 ,pierwszy odpadł niestety jako,że nie jest już produkowany ,został
HV-1 .Czekam aktualnie na wersję "personal" z małymi zmianami w środku oraz lampami sterującymi G.E.
Jeżeli chodzi o wrażenia odsłuchowe to nie wiem jak mam je opisać bo są to moje osobiste preferencje i nie każdemu może się podobać
to co mnie, a zresztą przy dobrych przejrzystych wzm. słuchawkowych najważniejsze jest żródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...