Skocz do zawartości

Szukam czegoś uniwersalnego


Encor

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Potrzebuję rady jak w temacie... zdaję sobie sprawę, że będe musiał pójść na wiele kompromisów...

Chcę nagłośnić nastepujące rzeczy:
- telewizor Sony KLD 40W4000
- dekoder UPC HD
- Playstation 3
- komputer

Cel: muzyka (na ogół ciężka)/filmy/gry - mniej więcej w równych proporcjach.
HD jest ważne. Muzyka z CD i MP3.

Pomieszczenie około 15 m2

Po przeczytaniu wielu różnych opinii wstępny wybór padł na wzmacniacz Onkyo 507. Niestety kwestia kolumn nie jest juz tak jednoznaczna, a ja się na tym zbytnio nie znam...
Na Allegro mozna dostać zestawy ONKYO TX-SR507 + MAUDIO TREND 900 za 2100 zł. Ma to jakiś sens? Jakie inne kolumny będa pasowały do tego wzmacniacza? Może np. KODA AV-707 z subem SW 1000v2 (na Allegro za 1380zł)?
Ogólnie chciałbym się zmieścić w około 2500 zł. Ewentualnie mogę ciut dołozyć jesli będzie warto...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowo proponuję zestaw ONKYO TX-SR607 + TAGA Harmony TAV-606. Amplituner jest o dwa modele wyższy od 507, z kwestii technicznych masz wszystko co trzeba tzn. 5 wejść HDMI, dekodery HD audio i bardzo dobre zasilanie jak na tę półkę (660W). Kolumny na pewno zagrają lepiej od tych M-Audio (wogóle odradzamy na forum M-Audio, Prismy, VK i inne chińskie wynalazki). Subwoofer moim zdaniem nie będzie ci potrzebny, a na pewno nie będzie ci przeszkadzał jego brak na początku użytkowania.

Napisz jeszcze jakiego masz kompa tzn. oznaczenie płyty głównej, karty graficznej i karty dźwiękowej. Te informacje pozwolą mi na rozeznanie się i wybranie dla ciebie najlepszej opcji podłączenia komputera.

Pamiętaj jeszcze, że do takiego zestawy musisz kupić kable, które wbrew pozorom nie będą takie tanie, potrzebujesz ładnych pare metrów głośnikowych po 5-10zł/mb (na przód możesz dać 2x2,5mm, a na tył 2x1,5mm np. Oehlbacha czy Alpharda) oraz 3x HDMI, do tego trzeba jeszcze dodać kompa, ale nie wiem czego będziesz potrzebował (odpowiedz na pytanie z poprzedniego akapitu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Pomyśl mimo wszystko, czy nie warto kupić od razu zestawu z DVD, bo ceny promocyjnych kompletów amplituner+DVD+kolumny sa często tylko minimalnie wyższe od amplitunera+kolumny. Z jednej strony będziesz wykorzystywać do tego inne urządzenia (jak napisałeś), ale z drugiej strony - byłbys wtedu uniezależniony od nich.
Propozycje ONKYO + TAGA lub KODA powinny być dla Ciebie wystarczające. No i jak słusznie zauważył Pacio rozwiązania z projektorem dźwięku to nie będzie dobry pomysł, a już szczególnie do ciężkiej muzyki .

Cytat

Ja standardowo proponuję zestaw ONKYO TX-SR607 + TAGA Harmony TAV-606. Amplituner jest o dwa modele wyższy od 507

Z typoszeregu u ONKYO wynika, że SR-607 jest modelem o 1 wyższym niż seria 507... a nie o dwa modele.

maciek72
Nie pisz całego postu wielkimi literami - takie są zwyczaje na forach internetowych...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tak troche z innej beczki a co myslicie o zestawie denon 1910 ( alternatywnie onkyo 607 ) plus cinema mission m33i , wiem ze troche zbaczam ale ciekawy jestem czy ktos mial stycznosc z tymi kolumnami w tym zestawieniu . I od siebie ten soundbar od yamahy uwazam za kompletnie nie trafiony wybor slyszalem chyba jeden z nowszych modeli Y4100 ( nie wiem ile kosztowal ) ale gral gorzej niz moje stare LG icon_smile.gif , choc wiem ze niejednego skusi opcja all in one icon_smile.gif Pozatym mysle ze mysl Roro aby kupic calosc czyli plus dvd jest trafiona ( choc ja bym sprobowal ustrzelic cos z blu playerem ( co jak co ale ps3 to nie to samo icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
Cześć RoRo! Dziękuję za lekcje! Mam 38 lat i nic nie wiem o dobrych obyczajach na forach, a do tego piszę jednym palcem .
Co do YSP- YAMAHY sądzę że mają jakieś większe doświadczenie od np.SAMSUNGA. Czytałem testy w AUDIO i WHAT HI-F?
i napisali , że ma to sens i trzyma się kupy. Mam pokój 25m i miałem kino 5.1 SONY duże klocki seri 930 receiver ,dvd ,cd ,
minidisc i kolumny MISSION 773, 77DS i centralny 77 .Dałem za to 9 lat temu z kablami QED-a (WSZYSTKIMI) około 25 tyś .
2 -letni dziedzic przedziurawił 2 memrany i manipulował przy sprzęcie . Teraz jestem za minilizacją ,,ZABAWEK,, .
Oglądam 2-3 filmy tygodniowo , radio słucham przy domowych obowiązkach , a CD schowałem na strychu przed MAŁYM.
Dlatego stawiam na soudbar , który ma 11 programów DSP w tym STEREO. Jestem ciekaw w jakich warunkach go słyszeliście?
skalibrowany do wielkości pomieszczenia? Niestety nie nadążymy za gażetami. Już teraz mówi się o ULTRA HD.
Nie zapomnę jak w Londynie podłączyłem VIDEO-stereo do mini wieży , co to były za doznania .....
I dla tego myślę jeszcze o MCR-940 . Pozatym dlaczego 5.1 , a nie 7.1 lub 9.2 . Jest już 20.2 idzie oszaleć.
Inwestując w sprzęt trzeba pamiętać o kabelkach . Mnie wyniosły ponad 6 kawałków . Na co komu teraz pozłacane SCART-y
5001 QED-a lub component P-75 QED-a? Mam jeszcze około 50m SILVER ANNIVERSARY.
Może kolega PACIO coś poradzi? No dobra RoRo wolę pogadać przez telefon jak walić w tę klawiaturę, NARA!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sam mówisz "CD schowałem na strychu przed MAŁYM", a kolega Encor nie ma takich problemów i w dodatku chce w 100% uniwersalnego sprzętu, a nie film + czasem radio w tle. Nie podważam jakotakiego istnienia soundbarów, skoro Yamaha się za coś bierze to nie może to być tylko tani, nieużyteczny gadżet. Jednak to jeszcze nie te czasy, na mikro głośniczki z pełnym pasmem i idealny surround z jednego miejsca jeszcze trochę zaczekamy.

Poza tym nikt twojego doświadczenia nie podważa. Postów wielkimi literami się nie pisze, a Modzi są od tego, żeby takie rzeczy kontrolować, więc po co ta napięta atmosfera icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Slyszalem tego soundbara w warunkach " polowych " icon_smile.gif czyli w sklepie . Nie powiem ze byl ustawiony idealnie ale jakos byl ( prezentacja sprzetu ma zachecic do jego kupna , wiec napewno ktos na to chwile poswiecil aby go skalibrowac ( autoryzowany sklep Yamahy ) . Popieram idea minituryzacji , rozumiem ze nie kazdy moze sobie pozwolic na podglowki plus 50 kg elektroniki , i wlasnie taka osoba bedzie szukac tego typu rozwiazan . ale no wlasnie ale ,sprzet ten mial imitowac efekt przestrzenny , ja osobiscie przestrzeni nie slyszalem , owszem brzmialo to troche inaczej ( tak jakby zza sciany czasem a czasem nie , ani nie powalalo. choc powiedziec ze gra zle tez nie mozna bylo . W momencie odsluchu bylo tam pare ludzi ( puscili pierw Lord of the ring - two towers a potem supernatural santany ) i mozna bylo zauwazyc ze niektorzy byli nie tylko zadowoleni z tego co slysza ale wrecz zachwyceni ( liczyli juz eurasy w portfelach ) A ja stojacy obok jednak czulem duzy niedosyt tym wszystkim co slysze . Wiec teraz mysle ze soundbary i te wszystkie wynalazki probujace nasladowac to co sie dzieje w prawdziwym domowym kinie dopiero raczkuja , i sa skierowane do konkretnej grupy ludzi ( nie majacych miejsca , czy tez z kablowstretem ) , ale kazdy kto jest choc troche zetelny po odsluchu nawet najprostszego kina domowego i soundbaru powie ze ten drugi brzmi zdecydownie slabiej ( nie twierdze ze to z czasem nie ulegnie zmianie , choc szczerze w to watpie ) Dlatego skoro tak opowiadasz o tym co nie miales i ile nie wydales , poprostu kup zacznij uzywac i podziel sie z nami swoimi odczuciami , wtedy zobaczymy , kto wyszedl na tym lepiej ten co uwierzyl w recenzje pisma czy ten co jednak skrupulatnie inwestowal w zlote koncowki , beztlenowe kable i system 7.2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
mistrzu!~sam sobie zaprzeczasz! kino i stereo= to samo ? czy raczej idziemy na jakiś kompromis, zdecyduj się!Jesteś jak horągiewka na każdym forum, tylko bez emocji-kolego.Do stero jest rotel 02 ,yamaha 700 , marantz 6003 .DO 15 -25 M idziemy na komromisy gdzie trzeba liczyć się z grami i mp3.
Proszę znajdz mi super sprzęt , idealny do wszystkiego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego
Czy kino=stereo oczywiście nie, ...... w przytłaczającej większości wypadków. Różnica polega na tym, że aby kino zagrało w sposób zbliżony do stereo musi kosztować o wiele więcej.
Chcesz coś do kina domowego i stereo - uniwersalnego proszę bardzo - stara w kategoriach Kina domowego nawet archaiczna Yamaha DSP-A1 .... i żaden Rotel 02, czy Yamaha A-700 czy AX-700 jej nie podskoczy. Co do symulacji dźwięku przestrzennego ..... tia super rozdzielcze "zaledwie" 5.1 w pokoju dziennym powiedzmy 16 metrów ... chciałbym to usłyszeć.
Prawda jest taka, że w większości domowych pomieszczeń dobre stereo zupełnie wystarczająco symuluje wielokanałowość.

Dla Twojej informacji wspomniana przez Ciebie przykładowo Yamaha 700 (cokolwiek miałoby to oznaczać) jest bardzo dobrym może nawet najlepszym .... ale jednak wciąż średniakiem - to nie jest żadna referencja dla stereo...

Przy okazji - poświęć odrobinę czasu i poczytaj sobie wpisy na TYM forum, TU nie prowadzi się dyskusji w tonie w jakim Ty to robisz.
Pozdrawiam




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o jakimś przedziale cenowym , nie hi- end ! Prawda ? Ja Ciebie też pozdrawiam. Chodzi o te 16 m . Jestem za dobrym stereo + bas przy tych metrach. Rozumiemy się ?

Czy forum = dyskusja ? Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy forum = dyskusja ?

Zazwyczaj dobre rady lub sugestie, jak znaleźć najlepsze rozwiązanie. icon_razz.gif
Czasami dyskusja, bo zdania są rózne i czasami osoba prosząca o pomoc dośc rzadko się odzywa.
Ale zawsze kulturalnie i (prawie zawsze, bo zdarzają się wypowiedzi OT) na temat. icon_cool.gif
Prawie zawsze ortograficznie - jak widać osoby trochę starsze cenią sobie odpowiedni styl i poprawność wypowiedzi, a osoby młodsze wiekiem i stażem na Forum dość często to bagatelizują (do poprawiania służy funkcja EDYTUJ i warto z niej korzystać, bo literówki i błędy ortograficzne niezbyt dobrze świadczą o autorze (szczególnie o tych, co to dużo i nie zawsze z sensem...)

Poza tym autor wątku po swoim pierwszym wpisie milczy jak głaz, więc raczej warto poczekać na jego kolejny wpis i co on na to ...

Cytat

Mówimy o jakimś przedziale cenowym , nie hi- end ! Prawda ?

Propozycje Kaczora to właśnie używany sprzęt do kd który mieści się kwocie przeznaczonej przez autora wątku! A oprócz Yamahy jest jeszcze parę innych propozycji np. Denona czy Pioneera tego typu - czyli sprzęt z początku wieku, 1 czy 2 model od góry.

Cytat

Chodzi o te 16 m . Jestem za dobrym stereo + bas przy tych metrach. Rozumiemy się ?

Przecież można mieć porządny i mocny sprzęt, a do tego niezłe jakościowo kolumny i grać nie tylko na 16m^2, ale również na jeszcze mniejszych powierzchniach. No i osiągać bardzo przyzwoitą jakość!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham na maksa 500 czy 600W - nie tylko na powierzchniach rzędu 16m^2, ale i na większych.
Podobnie jak nie jeżdżę samochodem z maksymalną prędkością - ale duża moc silnika przydaje się np. dla bezpiecznego wyprzedzania!

A co do innych aspektów Twojej wypowiedzi (i wcześniejszych...):
Nie tyle wygadany, co raczej osłuchany, doświadczony i obeznajomiony z ortografią icon_wink.gif . Podobnie zresztą jak przedmówca, kolega Kaczor . Więc może skorzystaj z tych rad, szczególnie że z Yamachą Kaczor ma bardzo duże doświadczenie...

No i nie walcz z wszystkimi na Forum - jeżeli podoba Ci się "minimalizacja ZABAWEK" to Twoja sprawa, ale nie wciskaj jej innym na siłę!
Z "chorągiewką na wietrze" w przypadku Geforce86 też chyba trochę przesadziłeś! I oczywiście nie chodzi tu o Twoją pisownię słowa "horągiewka"...
icon_rolleyes.gif
Jesteś tu nowy, więc proszę dostosuj się do dobrych obyczajów panujących na Forum Audio!!!

Pozdrawiam
PS. To nie jest miejsce na tego typu dyskusje, więc kolejne wypowiedzi OffTopic czy wycieczki osobiste nie powinny się tu znaleźć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum to może być i dyskusja (oprócz pytań i porad) ale prowadzona w odpowiedniej formie i tonie! To co uprawiasz to niestety pyskówka a nie dyskusja icon_sad.gif
Wycieczki osobiste - takie jak ta w Twoim poście powyżej są zupełnie nie na miejscu i zupełnie niepotrzebne. (Co chciałeś przez ten wpis powiedzieć?)

Co do słuchania na 500 - 600 Watt ..... chyba nie wiesz o czym piszesz. W domu to się zwykle słucha koło 1 - 2 Wata. 10Watt to chyba byś w tych 16 metrach nie wytrzymał.
Dobry bas? Dobry bas na dobrym (niekoniecznie drogim) sprzęcie to możesz mieć i na 0,1 Watta.

Pytasz o pułapy cenowe - jak zauważył RoRo DSP-A1 mieści się w założonym budżecie. Cóż z tego, że kiedyś kosztowała krocie - dziś kosztuje ile kosztuje. Moim zamiarem było pokazać, że patrząc na starsze modele można mieć znacznie więcej (jakości) za mniej.

Co do osłuchania Yamahy którym mogę się wylegitymować - cóż "przerobiłem" u siebie 7 różnych modeli wzmacniaczy/amplitunerów tej marki (mam wymieniać?) - w tym kilka najwyższych na swoje czasy modeli ..... i bynajmniej nie były to "przelotne" znajomości a raczej dość trwałe związki. Dlatego myślę, że mam podstawy do wypowiadania się na temat tej marki - tym bardziej, że bazuję na swoich doświadczeniach a nie opisach z prasy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...