Skocz do zawartości

Wybór kina domowego i rozstawienie kolumn


Pucio456

Recommended Posts

Witam,
Planuję remont mieszkania i postanowiłem wstawić system kina domowego. Problem jednak w tym, że mój salon, wydaje mi się, wygląda dość niestandardowo. W załączonym pliku rzut z góry na salon. Moglibyście pomóc z ustawieniem kolumn? Jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że wraz z remontem wymieniam meble, więc tak naprawdę mogę wszystko dostosować do głośników. Będę przeogromnie wdzięczny za wszelkie sugestie.

PS. Zastanawiam się nad zestawem kina domowego Harman Kardon HS-250 z zestawem kolumn HK-TS11BQ lub HKTS 7 BQ. Może słyszeliście ten sprzęt i macie jakieś uwagi, z którymi chcielibyście się podzielić?

pokoj.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że na tym rzucie te dwie przerwy na krótszych ścianach to okna, a te jedna na dłuższej to drzwi. Jeśli wszystko się zgadza to pomieszczenie jest całkiem niezłe. Ja powiesiłbym TV na środku dłuższej ściany (na wprost od drzwi), między TV, a drugą ścianą (tą, na której są drzwi) dałbym kanapę i powinno być nieźle. Głośniki wtedy wieszasz sobie na ścianach tzn. centralny pod TV, fronty po bokach (trójkąt równoboczny z miejscem odsłuchu), a surroundy trochę szerzej niż fronty za tobą, subwoofer dowolnie (albo raczej ta gdzie będzie najlepiej). Polecam od razu z racji remontu wrzucić sobie kabelki w ścianę (zasosowac np. Oehlbacha 2x1,5mm).

Co do zestawu kina to jeśli chcesz koniecznie głośniki małe i dizajnerskie to lepiej weź sobie KEFy KHT1005.2 + elektornikę pełnowymiarową tzn. nie amplituner-DVD tylko normalnie dwa oddzilne pudełka np. ONKYO TX-SR607 + DV-BD507.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co do rozstawienia to zostawie to tobie bo i tak sam zdecydujesz jak ci sie bedzie przyjemnie mieszkalo a duzo spraw wychodzi na zasadzie prob i bledow , ale przy rozstawianiu samych kolumn zasugerowal bym sie certyfikatami dolby tu jest link - http://www.dolby.com/consumer/setup/speake...uide/index.html.
icon_smile.gif
Co do tego sprzetu nie sprecyzowales cenny ale zasugeruje sie sprzetem podanym przez pacio i ja np wybralbym DENONA 1910 plus sony bdp s760 , ( kefy podane przez pacia sa niezle ale ja wybralbym 2005.3 ) przy czym jednak podglowki to poglowki ( rozejrzalbym sie zaczym w twoich finanasach z mocnym naciskiem na JBL )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...