Skocz do zawartości

Monitory do 5000 PLN


mwardzyn

Recommended Posts

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Przymierzam się do zakupu monitorów - na podłogowe głośniki nie mam niestety miejsca. Obecnie jestem posiadaczem denona AVR 1306 - wiem że nie jest to wyrafinowany sprzęt ale na razie nie planuje wymiany ze względu na uniwersalność sprzętu: muzyka, kino domowe, dźwięk z PS3. Przede wszystkim nowe głośniki mają służyć do odsłuchu muzyki ale powinny tez sobie radzić z filmami. Jesli chodzi o muzykę to słucham ogólnie pojętego jazzu (raczej instrumentalnego) Davis, Stańko, rocka (raczej w odmianie klasycznej) lata 60-70 Led-Zeppelin, Pink Floyd ale również RATM, Nirvana, White Stripes. Lubie dosyć mocny bas i raczej obłe dźwięki. denerwuje mnie głośna i ostra góra. Pokój w którym stoi sprzęt ma ok 18 m2. Jakiś czas temu słuchałem jak grają monitory Marker Audio Kassiopeia i bardzo podobał mi się ten dźwięk szczególnie przestrzeń która jest dla mnie ważna. Odsłuch był na lampie dlatego nie mam pojęcia jak by brzmiały na moim sprzęcie. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i porady.

mwardzyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie monitorków za 5000zł do podstawowego amplitunera kina domowego to daleko idący mezalians. Monitory za taką kasę można z czystym sumienie podłączać do najdroższych konstrukcji kina domowego za >10k zł. Oczywiście lepsze głośniki nawet ze słabą elektorniką zagrają lepiej niż słabe (choć różnie w audio bywa, może się zdarzyć, że tak nie będzie, ale przyjmijmy, że tak jest), ale na pewno bardziej opłaca się dopasowac elementy, bo wtedy efekt końcowy będzie najlepszy.

Jeśli chcesz kino to ok, ale radziłbym raczej kupić amplituner za 2500-3000zł i do tego monitorki za 2000-2500zł, niż wydać całość na monitory mając słabą elektornikę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podłączenie monitorków za 5000zł do podstawowego amplitunera kina domowego to daleko idący mezalians. Monitory za taką kasę można z czystym sumienie podłączać do najdroższych konstrukcji kina domowego za >10k zł. Oczywiście lepsze głośniki nawet ze słabą elektorniką zagrają lepiej niż słabe (choć różnie w audio bywa, może się zdarzyć, że tak nie będzie, ale przyjmijmy, że tak jest), ale na pewno bardziej opłaca się dopasowac elementy, bo wtedy efekt końcowy będzie najlepszy.

Jeśli chcesz kino to ok, ale radziłbym raczej kupić amplituner za 2500-3000zł i do tego monitorki za 2000-2500zł, niż wydać całość na monitory mając słabą elektornikę.



OK. Przyjmijmy w takim razie, że kupie monitory do elektroniki którą mam - jakie monitorki w takim razie mógłbym podłączyć tak aby mezalians nie był aż tak zdecydowany.

mwardzyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założymy, że elektronika nie będzie zmieniana to moim zdaniem monitorki do 2000zł spokojnie wystarczą, jeśli jednak jest szansa na zmianę ampa w jakiejś tam nieodległej przyszłości to wtedy trochę więcej może być. Tak napradę bywa, że cena to nie jest do końca wyznaczniki. Nieraz nawet tańsze produkty potrafią zagrać podobnie do droższych. Dla przykładu monitory Xindaka S-06 na ostatnim Audio Show zagrały naprawdę super, a cena zaskakuje (jeśli się najpierw posłucha).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektroniki za ok. 3000zł godny uwagi jest amplituner ONKYO TX-NR807 i ewentualnie jeśli nie potrzebujesz dekoderów dźwięku HD i dużej ilości wejść HDMI to Harman Kardon AVR445. Do tego dokupujesz jakieś monitorki np. Monitor Audio BR2 czy Mission M62i, a nawet wspomniane wcześniej Xindaki o na pewno będziesz zadowolony. Oczywiście możesz zacząć od kolumn i kupić jakieś trochę lepsze np. Monitor Audio, ale model RS2/RX2 (RS to pierwsza wersja serii Silver, a RX obecna-druga), wszystko zależne od funduszy i oczekiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mwardzyn zostawilem mala niespodzianke na priv icon_wink.gif

Zgadzam sie w 100% z pacio lepiej wlozyc pieniadze po czesci w elektronike i glosniki . W ten sposob osiganiesz najlepszy efekt ... Ja jednak nie zastanawiajac sie ani chwili bralbym w aktualnej cenie CA 640R. Genialny dzwiekowo amplituner. Do tego AELITE 2, Monitor Audio RX2 albo Focal Chorus 806V i bajeczka icon_wink.gif Najbardziej jednak lagodna i przyjemna gore z tej stawki ma AELITE...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam kilka wątpliwości co do typów kolumienek podanych przez kolegów.

Otóż, zgodnie z preferencjami Kolegi, zdecydowanie polecałbym monitory Dynaudio (Focus, Audience np. 52, Contour). Dalej - małe ciałem, ale wielkie brzmieniem - Proac 1 SC.
I jeszcze - z tańszych modeli Sonus Faber. Z polskich (i tańszych) natomiast - Audiowave.
Nie zgadzam się z typem Focala. Nie słuchałem wymienionych, konkretnych monitorów, ale nie są to głośniki (jeśli grają jak Focale), które dysponują dosyć "mocnym basem i obłymi dźwiękami". Raczej odwrotnie. Duże Elektry 926 można wsadzić z powodzeniem do 15 metrów i nie ma "nawałnicy" na dole.
Monitor Audio? Słuchałem co prawda najmniejszych. Też nie zanosi się, że choćby co nieco zatuszowały słabe realizacje np. Led Zeppelin.

A najlepiej - samemu sprawdź (pod pachę amplituner czy wzmacniacz).

Pozdrawiam serdecznie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...