Skocz do zawartości

KOLUMNY KODA AV-702F + PRZEDWZMACNIACZ KD-233 + KOŃCÓWKA MOCY KD-269


lucin

Recommended Posts

Witam,

od dość długiego czasu nosiłem się ze zmianą swojego systemu audio - stare kolumny Unitra-Tonsil ZG40C-115 napedzane równie leciwym wzmacniaczem nieznanej marki Jamato SA-7030 (2x35W).

Zestaw posiadałem od 18ego roku życia. Wtedy (czyt. 9 lat temu) wydawał mi się rewelacyjny.

Ostatnio szukałem czegoś co nie nadszarpnełoby mojego budżetu domowego a grałoby zdecydowanie lepiej.

Pierwsza zmiana jakiej dokonałem to odstawienie w kąt Tonsili i przesiadka na kolumny KODA AV-702F. Wcześniej czytałem opinie na ich temat oraz recenzje w prasie i mogę powiedzieć, że w cenie za jaką udało mi się je zakupić (300 zł na allegro) nie ma szans na znalezienie niczego lepszego.

Zmiana dzwięku była ogromna. Tonsile grały tak jakby leżały pod kocem. Szczególnie widoczna różnica była w niskich rejestrach. Stare kolumny po prostu "buczały" - kiedyś wydawał mi się to super bas icon_smile.gif

Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Postanowiłem zakupić wzmacniacz.

Znów los się do mnie uśmiechnął i upolowałem na allegro końcówkę mocy (KD-269) oraz przedwzmacniacz (KD-233) za cenę 500 złociszy (razem).

Całość jest już u mnie w domu, ale nie miałem na razie czasu aby wszystko złożyć do kupy i sprawdzić jak gra.

Najprawdopodobniej w najbliższy weekend będę mieć szansę na zapoznanie się z dźwiękiem jaki mój zestaw wyda.

W międzyczasie zaczęła nurtować mnie pewna myśl: czy końcówka mocy (przy 8 ohm około 2x120 W RMS) nie będzie zbyt mocna do kolumn jakie obecnie posiadam, czyli KODA AV-702F (na naklejce znamionowej jest napisane z tego co pamiętam 8 ohm 20-120 W) ???

Czy ktoś miał do czynienia z takim zestawieniem i czy wzmacniacz nie "zamorduje" mi kolumn swoją mocą?

Słucham głównie: Jazzu i muzyki elektronicznej (ambient, downtempo). Pozostałe gatunki - "po trochu".

Dodam, że wszystko stoi w pokoju o powierzchni 20m2 - średnioumeblowanym.

p.s. źródło to odtwarzacz marantza - nie pamiętam modelu, ale to jakiś przeciętniak.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie do momentu jak nie rozkręcisz końcówki na full nic się nie stanie, możesz wysterować nawet taką końcówką monitory
Końcówka przecież nie jest od włączenia po to aby dawałą 100% swojej mocy
Ustaw wzmocnienie końcóki na wstępie tylko na 1/4 mocy i sprawdzaj jak gra sprzęt, jak za mało zwiększaj moc końćówki dla bezpieczeństwa co 10%..i tak max do połowy..poźniej już bardzo uważaj i rób wszystko delikatnie i powoli
Wszystko będzie grało
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...