Skocz do zawartości

Stereo do 1500zł


ORBiT

Recommended Posts

Stoję przed zakupem nowych frontów, szczególnie z myślą o muzyce wszelkiego gatunku (nie licząc techna, metalu). Obecnie posiadam zestaw Yamaha RX-V657 + Jamo S416, które używam w pomieszczeniu o powierzchni ok. 15m2 (w niedalekiej przyszłości będzie więcej, dlatego też chciałbym już zakupić mocniejsze kolumny ale bez przesady). Przeglądnąłem od groma tematów na różnych forach i naprawdę ciężko coś wybrać nie mogąc zobaczyć poszczególnych modeli na żywo (w moim mieście niestety nie znalazłem żadnego salonu oferującego odsłuch). Obecnie moja lista kandydatów wygląda następująco:

- Dali Concept 6 (wiele pozytywnych opinii, szczególnie o środku i górze, ale niektórzy narzekają na niedobór basu)
- Jamo C407 (wielka niewiadoma, mimo dobrego wyniku w teście Audio i ponadprzeciętnej dynamice nie są brane na poważnie, a spotkałem się nawet z określeniem zabawek, poza tym szczególnie przemawia do mnie ich wygląd)
- Mission M34i (podobnie jak concept 6, ciepło przyjęte przez grono słuchaczy, ale na temat basu są podzielone zdania)
- Wharfedale Diamond 9.5
- Tonsil Maestro S (podobno udany produkt, ale czy faktycznie są warte swojej ceny? Czy nie są przypadkiem faworyzowane ze względu na producenta?

Proszę więc o pomoc w wyborze, szczególnie tych, którzy słyszeli poszczególne kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłbym z tej piątki pierwsze trzy propozycje.
DALI jak sam napisałeś, ich siłą jest świetna średnica i góra, nie wydaje mi się, żeby bas był jakiś słaby -w moim odczuciu jest po prostu niezbyt uwypuklony.
JAMO niestety słuchałem serii S, ale ta duńczycy nie pozwalają sobie na błędy, więc na pewno warte zainteresowania.
Mission tutaj dla odmiany bas jest najbardziej rzucającym się w uszy pasmem, jest go dużo, a opinie odmienne chyba należą do osób, które lubią jak im zapiera dech w trakcie mocnych udzerzeń icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...