Skocz do zawartości

Cambridge Audio A5 dla początkującego


Hajto

Recommended Posts

Witam wszystkich audiofilów na tym forum. Na początek napisze, że długo wstrzymywałem się z tym postem. Było to wynikiem mojego pierwszego zetknięcia się z audiofilskim światem a co za tym idzie wkroczenie na nowy poziom świadomości wiedzy o słuchaniu muzyki. Przeglądałem, poczytałem, i wiem że nadal nie wiele wiem. Jednak postanowiliśmy z żoną kupić wreszcie pierwszy sprzęt i zacząć przygodę z hi-fi. Doświadczenia z długimi odsłuchami raczej nie posiadamy poza kilkoma "pokazówkami" u znajomych. Stwierdziliśmy że to co nas by interesowało to niegłośne, spokojne (blok, małe dziecko) ciepłe brzmienie z subtelnym basem. Muzyka jaka będzie grana na początku to na pewno każda żeby odkryć to co nowe w starym. Z reguły słuchamy rocka, klasyki trochę jazzu i hh. Warunki lokalowe jak poniżej. Moje poszukiwania (używany do 500 zł.) zawiodły mnie do wzmacniacza wymienionego w tytule a konkretnie do tego Cambridge. W opisach tego modelu czytałem że może to być to co szukam. Teraz zaczynają się schody i pytania:
1)Czy ten wzmacniacz sprawdzi się w takim brzmieniu jaki opisałem i czy warto w takiej cenie?
2) Z jakimi kolumnami podstawkowymi mógłby zagrać (do 700 zł. para)?
3) Z jakim cd używanym do 300 zł?
4) Ewentualnie jaki jeszcze producent pozwoli początkującemu usłyszeć to coś?

DSC01446.jpg



Jeżeli ktoś przeczytał to dzięki za wytrwałość i wielkie dzięki za odpowiedzi tudzież podpowiedzi.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pierwszy sprzęt. Fajna rzecz:)
To jak z pierwszą miłością...

CA A 5 nie znam. Lecz słuchałem (i słucham często) następcy - CA A 500 oraz mam doświadczenia z kombinacją - C 500+P 500 (pre+końcówka).
B. dobre, wydajne wzmacniacze w swej cenie, ale nie brzmiące być może aż tak ciepło, lecz powiem "letnio". Z odpowiednimi kolumnami powinno być OK!
(ew. proponuję Luxmany lub Duale).

Tymczasem - największy problem będzie chyba... z ustawieniem kolumn.
Gdzie miałyby stać? Bo nie widzę dla nich miejsca w Waszym pokoju, jeśli miałoby jako tako grać...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakochania jeden krok.... Mam nadzieje że to będzie kolejna moja miłość icon_razz.gif .

Ok. Luxmany i Duale zaraz poszukam.

Co do ustawienia to jest koncepcja wyrzucenia TV i komody 90cm i LCD na ściane. Wtedy zrobi się miejsce na podstawki w narożnikach. Teraz niestety będą stały na komodzie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie chcę na siłę nakłaniać do zmiany koncepcji wzmacniacza. CA naprawdę wypadają nieźle:)
Jak widzę - najważniejszą rzecz - ustawienie - rozwiążesz (bez tego raczej klapa). Zdaje się, że monitory (po zmianach na jednej ze ścian) można będzie co nieco wypchnąć z narożników (choćby z 60-70 cm).

Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...