Skocz do zawartości

Uszkodzony Acoustic Energy Aegis Neo Sub.


MatiMan

Recommended Posts

Witam!
Dwa dni temu nabyłem od Pana używany subwoofer Acoustic Energy Aegis Neo Sub już przy odsłuchu u Pana występowało dziwne "charczenie", ale przy wyższej głośności tylko. Myślałem po prostu, że to już koniec mocy subwoofera, i nie daje rady. Ale to był inny dzwięk, jakby ktoś przy graniu subwoofera dotykał ręką membrany. No i przejdźmy do sedna sprawy. Wczoraj sobie go włączyłem, nawet nie aż tak głośno jakieś 40% jego mocy (przy ok. 50-60% występowało już to charczenie przy niskich częstotliwościach) i tu nagle charczenie zaczęło występować na każdej głośności nawet na najcichszej. Tak jakby się coś urwało to końca, nie wiem jak dokładnie jest zbudowany głośnik i co w nim mogło się uszkodzić, dlatego proszę Was o pomoc. I chce zadać pytanie czy to ja go uszkodziłem, czy On już był uszkodzony i ja po prostu go uszkodziłem do końca. Bo tak jak mówiłem to charczenie występowało identycznie, ale teraz jakby się wzmogło. Dodam jeszcze, że jak się wciska równomiernie palcami membrane czuć ocieranie, i membrana nie wraca do swojego pierwotnego miejsca tak jak powinna.

Pozdrawiam,
Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że cewka wogóle "odpięła" się od membrany, jak słuchałeś u tej osoby to pewnie jeszcze było w miarę ok, a teraz już zupełna klapa. Obawiam się, że bez wymiany głośnika się nie obędzie. Każdy głośnik ma swoją żywotność, a ten twój właśnie żywot zakończył.

Dla mnie jest to potwierdzenie tego, że lepsza jest większa membrana, bo wtedy takie sytuacje prawie nie mają szans nastąpić, gdyż membrana robi dużo mniejsze ruchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...