Skocz do zawartości

Jaki mały głosnik do małego subwoofera?


Recommended Posts

Witam serdecznie:D


Mam zamiar wymienić głośnik w moim subwooferze, nie wiem nic na temat obecnego prócz tego że jest beznadziejny nawet na swój rozmiar. Chciałbym go wymienić na coś lepszego. Subwoofer jest podłączony do starego wzmacniacza Diora ws 3542. W skrzyni subwoofera jest tylko sam głośnik. Moglibyście mi polecić jakiś głośnik do 50 zł (17 cm, 8ohm), nie mam dużych wymagań, słucham ogólnie pojętej muzyki klubowej:)


Z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi;*

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jak podłączasz tego suba do DIORY??? Moim zdaniem lepiej byłoby pomyśleć o kolumnach, które zadowolą cię basem, a nie bawić się w jakieś tanie (buczące??? 17cm to raczej niskiego basu nie da) suby. Napisz co się składa całościowo obecnie na zestaw i będziemy myśleć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer podłączam normalnie kablem dwużyłowym do wzmacniacza, we wzmacniacz wbudowany jest coś na wzór equalizera i na tym "equalizerze" "przyciszam"wysokie tony. Zaznaczam także iż w subwooferze nie ma nic prócz głośnika i kawałka gąbki. Nie mam specjalnych wymagań co do dźwięku ale ten głośnik, który jest obecnie nie wydaje prawie w ogóle basu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest jak dokładnie wygląda to połączenie, nie chodzi mi o typ kabla itd. tylko o gniazda, najlepiej dodaj fotki - wszystko będzie jasne.

Rozumiem, że nie masz dużych wymagań, ale i tak byłbym za zmianą kolumn, a nie głosnika w subie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak masz podpięte głosniki główne??? Masz jeden podpięty do RIGHT/dwa podpięte pod jeden zacisk??? Ostrzegam, że podpinanie dwóch kolumn pod jeden zacisk grozi spaleniem wzmacniacza, bo impedancja spada w okolice 1ohma co jest dla większosć wzmaków zabójcze (wynika to z prawa Ohma icon_wink.gif). O ile grając po cichu ze słabymi głosnikami może to jakos działać to podłączenie mocniejszego basowca odbije się dymem w pokoju icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 9 months later...
Cytat

Subwoofer to minimum 8 cali to abosolutne minimum
W miarę dobry i nie wymagający co do mocy może być Intertechnik MDS 08




...tylko trochę drogi. Jak się trafią po 50 zł, tak jak szuka kolega ErrorDTe to chętnie sam wezme ze 100 sztuk icon_mrgreen.gif . Najpierw kolego sprawdź jaką masz objętość pod obecnym głośnikiem a potem szukaj czegoś odpowiedniego. Zainteresuj się firmą STX bo tam coś ciekawego w tej cenie znajdziesz. pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...