Skocz do zawartości

Mikrofon - Home Recording


supastar

Recommended Posts

Witam.
Chcę nagrywać muzykę (wokal) do muzyki ale nie mam pojęcia o sprzęcie. Najlepiej jakbym mógł na kompie coś z tym robić, bo mój fundusz jest skromny. Więc proszę o pomoc.
Co potrzebuję? Mikrofon oczywiście... ale jaki? Co jeszcze do tego? Proszę bardzo aby mi ktoś napisał co jest potrzebne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon oczywiscie, najlepiej kupić jakis podstawowy model renomowanej firmy np. SHURE. Do tego potrzebujesz oprogramowania, które zapisze na dysku twoje "performance'y" i da ci możliwosć obróbki (to już zależy od budżetu można za free np. Audacity, a mozna po kilka ładnych tysiów za software PRO).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr możesz zrobić sam z pończochy i druta. Może bych 1- lub 2-warstwowy. Sam zrobiłem i działa dobrze. Zaoszczędzisz na tym. Nie wpinaj mikrofonu do gniazda mikrofonowego w kompie! Duży szum i syf. Tylko do wejścia liniowego przez mikser. Polecam ponownie mikrofony USB, zwłaszcza pojemnościowe, które nie potrzebują miksera, bo wpinasz do gniazdka USB i już. Na przykład SINN 7 za 320 zł. http://allegro.pl/item888278818_pro_mikrof...sb_cd_nowy.html
Taki mikrofon pojemnościowy jest bardziej uniwersalny, ma szersze pasmo i bardziej równą chrakterystykę w porównaniu do proponowanych wyżej dynamichnych mikrofonów SHURE i t.d., które są przeznaczone do nagłośnienia śpiewu, lecz nie do nagrywania. Mikrofon USB jest lepszy też z tego powodu, że nie pozwala popsuć dźwięk tak jak to łatwo zrobić na mikserze. Te gałeczki na nim powodują neodpartą chęć pokręcenia - skutek jest zawsze marny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dzięki gatto icon_wink.gif
i nie potrzebuje żadnej dobrej karty dźwiękowej do kompa?



Do nagrywania z mikrofonu USB karta dźwiękowa nie jest potrzebna, bo jest wykorzystywana tylko do odsłuchu. Mikrofon USB sam ocyfrowuje dżwięk i dostarcza go w cyfrowej postaci przez USB. Przy okazji odpada zakup dobrego i kosztownego kabla mikrofonowego, ponieważ nie jest potrzebny. W komplecie z mikrofonem bedzie kabelek USB, który można przedłużyć w razie potrzeby standardowym kabelkiem USB:) Chyba do 5 metrów spokojnie. W komplecie z mikrofonem zazwyczaj jest CD-ROM z oprogramowaniem do nagrywania i miksowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Siemka.
Mam podobne pytanie jak kolega wyżej, z tym że mój budżet to około 250 zł. Chciałbym rozpocząć naukę śpiewu, w związku z czym chciałbym mieć możliwość nagrywania się, chcę sprawdzać na bieżąco jak brzmi mój wokal aby móc go poprawiać. Dlatego prosiłbym o podpowiedź jaki mikrofon mógłbym kupić (jak najlepszy adekwatnie do ceny 250 zł) czy to z allegro, czy z innej strony. Dysponuję komputerem ze zintegrowanym dźwiękiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...