Skocz do zawartości

problem z subwooferem


Gemoz

Recommended Posts

Witam
Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mam problem z subwooferem. Niedawno kupiłem nowy subwoofer M-audio. po około tygodniu subwoofer zaczął wydawać dziwne dźwięki, trzeszczy nawet w momencie gdy jest podłączony tylko pod zasilanie, bez podlaczenia do sprzetu co wyklucza nieprawidłowe podłączenie lub winę okablowania. Początkowo myślałem, że to może być wina podłączenia pod gniazdko bez uziemienia lecz po podłączeniu z uziemieniem jest taka sama sytuacja. Co może być tego powodem. Prosze o podpowiedz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jest jeszcze jedna opcja jaka może powodować takie "efekty" hehe. Jesli subwoofer jest tylko włączony a nie podłaczony do sprzętu to moze byc to spowodowane "martwymi lutami" w sekcji wzmacniacza a nawet zasilania suba. Trzaski mogą sie nasilać przy jakichkolwiek drganiach -czy to generowane z jego własnego głosnika czy nawet z zewnątrz.... W celu dokładniejszgo ustalenia i potwierdzenia moich podejrzeń proponuje opukać subwoofer dookoła oczywiście delikatnie icon_wink.gif Jęśli to bedzie to co piszę-napewno opukanie subwoofera spowoduje chwilowe nasilenie sie trzasków. Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Witam, Chcialbym powrocic do konwersacji gdyz mam dokladnie ten sam problem. Mam rowniez subwoofer M-audio i takie same objawy. Sub jest podlaczony nowymi kablami RCA do wzmacniacza Pioneer. Trzaski pojawiaja sie od czasu do czasu przy puszczonej muzyce lub przy wylaczonym wzmacniaczu a wlaczonym Subie. Potrafi dzialac bez problemu dluzszy czas, a potem trzaskac jak nic nie leci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...