Skocz do zawartości

Fan Klub Audio Physic


morcheeneck

Recommended Posts

dzieki za wpis icon_smile.gif ja takze jestem juz w jednym klubie ale tam niewiele sie dzieje niestety... sam sie kiedys zastanawialem nad tymi kolumienkami, ale potem zonka pozwolila wydac troche wiecej... i tak kupilem Tempo VItki. jakbys opisal dzwiek superiorow? Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w skrocie:) Przestrzenny, detaliczny, zrownowazony i niezwykle muzykalny:)
Mialem chrapke na Tempo VI ale nie mialem wtenczas odpowiedniego wzmacniacza a ludzilem sie, ze tamten wystarczy chociaz do Superiorow:)
Teraz mam juz odpowiedni wzmacniacz ale Superiory zostawie sobie na dluzej:)
Tempo VI nie slyszalem ale czytalem fantastyczna recenzje Macieja Stryjeckiego i wlasnie ona sklonila mnie do nabycia Audio Physicow jak juz posluchalem do kupna nie trzeba bylo mnie wiecej namawiac. Slyszalem natomiast niedawno Tempo 25:) Pieknie wygladaja i tak samo graja:)
Jakiej muzyki sluchasz na Tempo?
Jaka jest reszta systemu? Wzmak, zrodl, kable?

a tak opropos klubu AP, mysle, ze na tym forum uzytkownikow AP zbyt wielu nie ma, ja przynajmniej nie 'spotkalem' jeszcze, oprocz Ciebie. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoja wypowiedź - zamiast pisać jeden post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myzyka wszelakiej masci, zaleznie od nastroju, czyli od jazzu, klasyki poprzez elektronike, rock na minimalu skonczywszy: min Norah Jones, Jill Scott, Hiromi, Burb Jungr, Miles Davis, Paganini, Vivaldi, Damien Rice, Jarre zeby wymienic tylko kilku tworcow.
System to: Linn Ikemi polaczony przez XLRy do Pathos,a Classic One MKIII, kable Naca5 od Naima(usunalem tylko wtyki zastepujac je dobrymi bananami) brzmienie bardzo melodyjne i jakby cieple ale nie ocieplone, energiczne, bez wyostrzen ze wszechmiar przestrzenne, soczyste z przyblizona scena i z kosmiczna iloscia scczegolow szczodrze podawanych w 3D i z miekkim, glebokim - prawie doskonale kontrolowanym basem. czasami sam sie dziwie ile textury i barwy moze byc ukryte w niskich czestotliwosciach. wspomne jeszcze tylko o emocjonalnosci przekazu w stopniu ktory czesto sciska za gardlo ale zeby to w pelni opisac potrzebuje kilku stron!!! icon_smile.gif dla mnie wymarzony system. zastanawiam sie tylko nad wymiana kabla XLR ale nie wiem czy warto bo opinie sa podzielone a nie mam gdzie pozyczyc...wiesz cos na temat dobrej klasy XLRerow?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie XLR to czytalem sporo recenzjii bo sam zamierzam niedlugo kupic. Ale sluchalem narazie tylko kilka. Czy beda pasowaly do Twojego systemu? Nie mam pojecia:) Na Yarach testowalem XLR Nordost Red Dawn i troszke za jasny byl, bardzo detaliczny i przestrzenny. Moze z innym osprzetem by sie sprawdzil.
Nordost Baldur i tutaj znacznie lepiej. Gitary staly sie bardziej miesiste, basik sie bardzo poprawil, srednica rowniez, nie czulo sie brakow. Testowalem jeszcze Nordost Heimdall na Dynaudio Contour 1.4 i wypadl najlepiej z tych co testowalem. Zaznacze, ze na tych glosnikach testowalem rowniez RD i Baldur, Heimdall byl wlasciwie od obydwu lepszy w kazdym aspekcie, powaznie lepszy od RD pod kazdym wzgledem a od Baldura mial sporo lepszy bas i przestrzen. Innych XLR nie testowalem. Ja zdecydowalem sie na Heimdalla ale na Twoim systemie moga sie sprawdzic inne kable. Dodam, ze wszystkie te kombinacje byly podlaczone do tranzystora z lampa moze byc inaczej. A jezeli masz wiekszy budzet to moze slynna Valhalla, ewentualnie VdH Orchid z tych tanszych od Valhalli:) Wpolna cecha Nordostow jest napewno ich szybkosc, detalicznosc i swietna przestrzen, troche jak AP nie uwazasz?icon_smile.gif Ale jest tyle dobrych konstrukcji to tylko te ktore ja mialem okazje przetestowac i narazie zostane przy Nordostach bo kupuje je znacznie taniej niz inne konkurencyjne. Ide do sklepu, wypozyczam co chce, wracam za tydzien i biore lub nie. Nikt sie nie krzywi. Jezeli mam zyczenie to po zakupie za darmo mi je wypala specjalnym urzadzeniem.
Widze, ze sluchamy podobnej muzy. Norah Jones moja nowa milosc:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzlem ile kosztuje Twoj sprzet wiec nie wiem czy Valhalla jest drozsza czy nie:) Ale z pewnoscia tania nie jest heh W mojej okolicy jest sklep i maja tam kabelek zwany Nordost Odin i interkonnect kosztuje w przyblizeniu 50000zl za metr:) Ja mam glosnikowe Baldur a jako zrodlo DAC we wzmacniaczu. Ale przymierzam sie do osobnego Dac wiec najprawdopodobniej zakupie Heimdalla XLR lubie 'brzmienie' Nordostow. No i kupilem ostatnio dwie sieciowki i jestem pozytywnie zaskoczony roznica na plus. Dlugo sie wahalem, w koncu wyporzyczylem i bingo! Nie rozumiem ludzi ktorzy twierdza, ze nie maja wplywu na brzmienie albo maja kiepski sprzet albo sluch. Rozumiem, ze moze byc problem z identyfikacja dzwieku pomiedzy jedna a druga markowa sieciowka ale zwykly kabel tak bardzo ogranicza brzmiene, ze az trudno uwierzyc, ze ktos moze nie slyszec roznicy:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, ja tez uzywam firmowych sieciowek i roznica w brzmieniu jest niesamowita! a ktokowliek twierdzi ze roznicy nie ma powinien zainwestowac w patyczki do czyszczenia uszu icon_smile.gif. nie majac mozliwosci odsluchu musze sie zdecydowac na jedyne i nie najtansze rozwiazanie czyli zakupienie interkonektu z wyzszej i njwyzszej polki. zobacze co da sie wyrwac na ebaju...zalecam ostroznosc przy doborze zewn DACa bo czesto jak pewnie wiesz moze on wyzadzic wiecej zla niz dobra...ja porownywalem rozne daki w tym magic cambridge audio(tak chwalony) i okazal sie on jak i inne duzo gorsze w brzmieniu niz ten wbudowany w Ikemi...ale zawsze warto poexperymentowac...pozdrawiam
Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz odluchiwalem tego dac co chce kupic w towarzystwie mojego wzmacniacza, to nawet ta sama firma. Wzmacniacz Hegel H100 a dac Hegel HD10. Musze tylko sprobowac go z Yarami bo narazie to sluchalem tego zestawu na Dynaudio. Niestety te Dynaudio nie byly tak dobre jak Superiory aczkolwiek nie byly tez zle:)
Musze przyznac, ze nie zazdroszecze Ci sytuacji gdzie musisz kupic w ciemno drogi interkonekt. Ja tak wpadlem z glosnikowymi Solar Windami i obiecalem sobie, ze nigdy wiecej!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze gra, to norweska marka. Zostal wzmacniaczem roku 2009 w Dani, Szwecji i Norwegii. Tutaj jest stosunkowo niedrogi jak na HiEnd rownowartosc 8000zl, ja kupilem w promocji ktora sie skonczyla nastepnego dnia:)Zaplacilem 13000kr. Poza skandynawia widzialem go za ok 2600euro a w stanach 3000 usd. Wiec w sumie cena okzyjna:))

Fono Master przy dobrej konfiguracji AP daja bliski kontakt z muzyka wiec powinno Ci sie spodobac:) Mi osobiscie bardziej podchodzi dzwiek Yar niz ten ze sluchawek, przynajmniej z tych co mam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
Witam serdecznie icon_smile.gif
Kupiłem tydzień temu AP Tempo 25. Potrzebuję wsparcia bardziej doświadczonych kolegów w temacie AP, ponieważ są to moje pierwsze kolumny tej firmy. Moje plany obecne to zakup następnych elementów systemu. Kolumny grają w tym momencie na amplitunerze Yamahy Aventage RX-a810, za napęd tymczasowy służy Yamaha Aventage BD-a1010. Ze względu na to, że postanowiłem sformatować oddzielny zestaw wyłącznie do stereo, chciałbym kolegów prosić o rady, od jakich klocków zacząć poszukiwanie pieca i napędu. Z pewnością są sprawdzone już marki, z którymi Tempo 25 pokazuje swoją klasę--chcę pominąć odkrywanie dawno odkrytych lądów. Każda uwaga jest dla mnie cenna, również te dotyczące okablowania. Na razie zamówiłem panele akustyczne z Avcon-u --- w ciemno, bez odsłuchów icon_wink.gif . Innych zakupów w ciemno, bez odsłuchów i wcześniejszego brain storm-u nie zamierzam popełnić. Służę użytkownikom tego forum również swoimi refleksjami oraz możliwościami wspólnego sprawdzenia synergii poszczególnych elementów systemu. Pozdrawiam serdecznie i czekam na nawiązanie kontaktu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...