Skocz do zawartości

PLAYSTATION3, Problem z dźwiękiem DD i DTS z płyt blueray.


karkud

Recommended Posts

Moi Drodzy,
Mam wielki problem. Mam PS3 i Amplituner Yamaha RXV 630. Wszystko chodziło ładnie pięknie tzn gry w DD5.1, koncerty w DTS i DD, filmy w DD i DTS i było super dopóki nie kupiłem płyty z koncertem i 2 filmów na Blueray. Mam podłączoną konsolę PS3 do amplitunera za pomocą kabla optycznego ponieważ wejścia HDMI ta Yamaha nie posada. Amp nie dekoduje ścieżki DD i DTS. Kiedy wybieram ścieżkę DD, DTS w ps3 i w amp DD/DTS, jest odtwarzany Dolby Prologic II. Ustawienia PS3 są poprawne. W ustawieniach dzwięku/ustawienia wyjscia audio/ mam wybrany klabel optyczny i odhaczone wszystkie formaty sygnału dzwiękowego. Pomimo tego nie chce chodzić. Myślałem ze to wina amp ale byłem dzisiaj u kolegi który na Yamahę RXV440 i też ps3 i wszystkie płyty chodzą.
Dlaczego nie chodzi dzwięk DD i DTS z nośnika blueray? Przecież gry są na blueray i mój amplituner swietnie sobie z tym radzi. Tak samo radzi sobie z dżwiękiem DD/DTS z płyt DVD. O co chodzi?
Proszę o pomoc.
Karol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzwięk na płytach blu-ray jest zakodowany w innym formacie i to jest moim zdaniem przyczyna.Twój ampli dekoduje np.DTS a na płycie blu-ray jest DTS HD.
Jedynym rozwiązaniem przy starszych amlitunerach jest przesylanie dzwięku po analogu tj.7.1.Nie wiem czy masz taka możliwość.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dekodować do zwykłego dts 5.1. Przecież DTS-HD jest kompatybilny wtecz. Tak więc nawet po optycznym powinien dekodować do zwykłego DTSu. Tak jest w przypadku Yamahy np. RXV440.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do menu PSa i w ustawieniach audio (wybór kompatybilności) zaznacz sobie LPCM HD Audio (chyba tam tak było nie pamiętam już) powinno działać. Jeśli nie to wejdź do menu i tam gdzie masz spis wszystkich formatów, które PS czyta zaznacz tylko te, które łyka twój amp (tzn. DD i DTS, a odznacz wszystkie nowsze ustrojstwa jak DTS HD i Dolby True HD).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. A nie sadzisz, że powinno być ustawione w ustawieniach Video w opcji przesyłania dźwięku na bitstream? domyślnie jest chyba na LPCM. Nie mam teraz dostępu do PS3 ale jak będę popołudniu w domu to sprawdzę.
Jeszcze raz dziękuje.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...