Skocz do zawartości

KONCERTY na żywo ...


Recommended Posts

Jak wszystko pójdzie dobrze, w tym roku luty będzie dla mnie progresywnym pejzażem malowany:

04.02. - Airbag we wrocławskim Firleju.

26.02. - Riverside i przyjaciele w warszawskiej Progresji. Powrót grupy do koncertowego grania, w rok po odejściu gitarzysty Piotra Grudzińskiego do największej orkiestry świata.

Zapowiada się arcyciekawie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam informację która zmartwiła mnie bardzo:

"Z przykrością informuję, że zapowiadane na dziś i jutro koncerty AIRBAG (3.02. Warszawa - Progresja i 4.02. Wrocław - Firlej) NIE ODBĘDĄ SIĘ. Rano trafiła do mnie wiadomość od zespołu, iż w nocy trafił do szpitala w bardzo poważnym stanie jeden z muzyków, w związku z czym ich przyjazd jest niemożliwy. Jest im niezmiernie przykro, bo bardzo cieszyli się z tych koncertów i ponownego spotkania z polskimi fanami. Mam nadzieję, że uda mi się tak szybko jak to możliwe wyznaczyć nowe terminy koncertów. Bilety zachowują ważność, ale można je też oczywiście zwracać w punktach zakupu. Będę wdzięczny za udostępnienie tej wiadomości swoim znajomym, tak by dotarła do możliwie szerokiego grona osób.

Piotr Kosiński/Rock-Serwis" .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zamieszczam informację która zmartwiła mnie bardzo:

"Z przykrością informuję, że zapowiadane na dziś i jutro koncerty AIRBAG (3.02. Warszawa - Progresja i 4.02. Wrocław - Firlej) NIE ODBĘDĄ SIĘ....


Może zabrzmi to dziwnie- mnie też jest przykro! Nie dlatego, że koncert się nie odbędzie. Nawet nie dlatego, że... Jeno z powodu tego, że poczytać Twojej relacji Miles nie będę mógł, bo jej nie będzie. Może zrób tak- rozpuść wodze fantazji i napisz recenzję koncertu jaki się nie odbył....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wklejam informację dotyczącą koncertów Airbag:


"Z radością informujemy, że koncerty grupy Airbag odwołane na początku lutego z powodu nagłej choroby jednego z muzyków, odbęda się w maju - 19.05. we Wrocławiu w Klubie Firlej i 20.05. w Warszawie w Klubie Progresja. Bilety zachowują ważność, ale można je też oczywiście zwracać w punktach zakupu (jeżeli komuś nie odpowiadają nowe terminy).

AIRBAG

19.05.2017 WROCŁAW, Klub Firlej, godz. 20:00

20.05.2017 WARSZAWA, Progresja Music Zone, godz. 20:00"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Earth, Wind & Fire Experience feat. Al. McKay play Avo Session – koncert, Szwajcaria 2011
TV Kultura, piątek 10.XI od 23.25 do 00.55 i powtórka w noc z niedzieli  12.XI na poniedziałek 13.XI

TV Kultura, sobota 18.20 – „Sen o Warszawie”.
Ten biograficzny film o Czesławie Niemenie powstał w 2014 roku - 10 lat po śmierci artysty, a zawiera relacje o Niemenie jego przyjaciół, rodziny, dziennikarzy muzyczni i autorzy biografii.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

1 marca - jak co roku - koncerty urodzinowe (tzn. z okazji urodzin) Chopina. Warszawiacy mają łatwiej :).

O godzinie 12 w Żelazowej Woli a wieczorem o 19 - w warszawskiej Filharmonii Narodowej.

Więcej informacji na stronach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina
http://filharmonia.pl/koncerty-i-bilety/repertuar/koncert-urodzinowy-fryderyka-chopina4

oraz Filharmonii Narodowej
http://filharmonia.pl/koncerty-i-bilety/repertuar/koncert-urodzinowy-fryderyka-chopina4

W skrócie:

*****

1 marca 2019, godz. 12.00, Żelazowa Wola

Program:
Fryderyk Chopin (1810-1849):
Nokturn c-moll op. 48 nr1
Mazurek c-moll op. 31 nr 1
Mazurek G-dur op. 50 nr 1
Mazurek C-dur op. 24 nr 2
Mazurek a-moll op. 7 nr 2
Mazurek g-moll op. 24 nr 1
Mazurek B-dur op. 7 nr 1
Mazurek b-moll op. 24 nr 4
Mazurek f-moll op. 7 nr 3
Mazurek As-dur op. 50 nr 2
Mazurek cis-moll op. 50 nr 3
Nokturn fis-moll op. 48 nr 2

Wykonawcy:
Krzysztof Książek - fortepian historyczny

*****

1 marca 2019, o godz. 19.00 w Filharmonii Narodowej wystąpią Tomasz Ritter, zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych oraz Orkiestra Historyczna pod batutą Dirka Vermeulena.
W programie:
Uwertura koncertowa “Bajka” Stanisława Moniuszki,
Symfonia C-dur op. 2 nr 2 Karola Lipińskiego oraz
Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina.

Tomasz Ritter zagra na fortepianie Pleyel, zakupionym z środków sponsorskich Fundacji Lotto i Orlen Dar Serca.

Organizator: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

*****

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Już 60 lat w warszawskich Łazienkach można posłuchać muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu znanych artystów - polskich oraz obcokrajowców.

Bieżący program jest dostępny m.in. tutaj
http://koncerty-chopinowskie.pl/program/

Koncertują często laureaci Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych im. Fryderyka Chopina - 8 września o godzinie 16 zagra Charles Richard-Hamelin (zdobywca II nagrody w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w 2015 roku)
http://www.charlesrichardhamelin.com/
oraz profesorowie - wykładowcy polskich uczelni.

Przez 3 pierwsze weekendy (soboty i niedziele) lipca organizowane są koncerty i wykłady (choć chyba lepiej użyć słowa "opowiadania") dotyczące muzyki - również dla kilkuletnich dzieci ("Melomaluszki" - strefa żółta, Stara Kordegarda )  na 4 scenach oznaczonych kolorami (strefa żółta, pomarańczowa, czerwona i purpurowa)
https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/festiwal-strefa-ciszy-2019

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • RoRo pinned this topic
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Krótka relacja z wczorajszego 40 -tego Pikniku Country w Mrągowie. Miałem mieszane uczucia czy iść na piknik , bo wykonawców którzy byli w tym roku znam jak własną kieszeń z poprzednich edycji. Ale cóż tam , muzyka na żywo , to muzyka na żywo i nie ma co marudzić pomyślałem i polazłem. 

Było warto , niesamowita atmosfera , tak pełen amfiteatr widziałem ostatnio jakieś 6 - lat temu. Mimo tego , że wykonawcy raczej już wiekowi i trochę zgrani to wznieśli się na wyżyny kunsztu muzycznego o jakie ich szczerze powiem nie podejrzewałem :) Akompaniował wszystkim wykonawcą zespół z mojego miasta tj. Colorado Band , wystąpili : Zayazd ,  Alicja Boncol, Karolina Jastrzębska, Klaudia Majkowska, Lonstar, Tomasz Szwed, Babsztyl, Mariusz Kalaga, Czarek Makiewicz, Wojciech Dudkowski, Michał Milowicz, Jan Manson, Gang Marcela , Robert Anthony  / USA/ i niesamowity stepujący zespół z Czech Carmelki . Od razu powiem , że " gwiazda" z USA była najsłabszym ogniwem koncertu , głos słabiutki i z Country to niewiele miało wspólnego. Za najlepszą wykonawczynie uważam Karolinę Jastrzębską / na zdjęciu poniżej w czerwonej sukience /.Obserwuję tą młodą dziewczynę od trzech lat i z roku na rok jej poziom wokalny wzrasta. Nie obyło się bez akcentów politycznych , już na początku imprezy Colorado Band / Łódź/ zaśpiewał utwór Kultu - " Arahia " co odniosłem wrażenie nie bardzo spodobało się prowadzącemu Pawłowi Sztompke , który co jakiś czas w kółko powtarzał , że to co oglądamy / koncert/, to zawdzięczamy tylko i wyłącznie jaśnie panującemu .... i teraz uwaga " Ministrowi kultury , dziedzictwa narodowego i sportu ". A ja np. jak sądzę , że moim podatkom , no chyba , że minister wyłożył kasę z własnej kieszeni , to przepraszam. tak nachalnego przekazu politycznego nie było nigdy na Pikniku , ale cóż kazali z KC to powtarzał. Publika była świetna , diametralnie inna niż w ubiegłym roku / ponoć jak rozmawiałem z miejscowymi , bony turystyczne się skończyły , a i wzrost cen zrobił swoje/ , Ci ludzie byli tam i się niesamowicie bawili bo ..... naprawdę lubią Country i to było widać na każdym kroku. Po za tym było to 40-lecie i przyjechała masa osób zobaczyć jubileusz. W większości Ci którzy poprzednie edycje odpuścili , spotkałem ludzi z którymi nie widziałem się od 9-10 lat. Warto , warto i będę powtarzał to jak mantrę słuchać muzyki na żywo , są to niewspółmiernie bogatsze wrażenie niż z naszych domowych systemów. 

Piknik jeszcze trwa , mogę śmiało zaprosić :) 

20210723_194239.jpg

20210723_211243.jpg

20210723_214843.jpg

20210723_223154.jpg

20210723_224659.jpg

20210723_230547.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...