Skocz do zawartości

KONCERTY na żywo ...


Recommended Posts

@Pawel Kloch miło poznać. Jak czytałeś moją recenzje z pierwszego dnia Pikniku , to zapewne wiesz już , że jestem szczery do bólu :) A więc , nie były to puste komplementy. Pani Karolina ma Swój styl i swobodę śpiewu , wokal nie jest wymuszony , piękna naturalna skala , bez sztucznie wyciąganych końcówek wyrazów , co często niestety spotykam u lansowanych przez media wokalistek. Do tego ta mandolina , rzadko wybierany przez młode osoby instrument. W drugim dniu Festiwalu dla mnie na scenie liczyły się tylko trzy osoby i wszystkie trzy to Panie. No może jeszcze " Babsztyl" coś pokazał nową płytą , choć część śpiewanych utworów znałem. A wracając do Pań, to była to Alicja Buncol , Karolina Jastrzębska i Agata Karczewska. Covery śpiewa się trudno , bo publiczność zwykle zna oryginał i porównuje. Te trzy Panie wykonały je po mistrzowsku. 

A teraz trochę prywaty :) Nigdzie nie znalazłem wzmianki ,czy Pani Karolina wydała płytę , a jak wydała , to od razu drugie pytanie ,gdzie można ją nabyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nowy78 napisał:

Czas zacząć rozgrzewać uszy :) Jutro w zaprzyjaźnionym klubie koncert jednego z najbardziej znanych na świecie polskich wykonawców 🤘 

Ja w tych gatunkach nie czuję się najlepiej bo nie znam totalnie ale miło mi się słucha Lipali. To jeszcze łapie się na Twoje klimaty i gatunki Piotrze? ;) Przez słowa piosenki o falach i sztormie polubiłem i zacząłem słuchać. Fajnie grają jak na moje standardy muzycznej wrażliwości i chętnie wbiję się na koncert jak gdzieś w pobliżu będzie :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MariuszZ napisał:

Ja w tych gatunkach nie czuję się najlepiej bo nie znam totalnie ale miło mi się słucha Lipali. To jeszcze łapie się na Twoje klimaty i gatunki Piotrze?

Mariusz, ale ja słucham też inn muzyki, nie tylko totalnej rzeźni 😀 Na koncercie Lipali nawet kiedyś byłem. Niemniej jednak, bardziej preferuję ten drugi zespół Tomka Lipnickiego:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzisiaj w Katowicach można posłuchać Chopina...
a dokładniej jego dzieł w wykonaniu zwycięzcy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego Bruce’a (Xiaoyu) Liu  oraz finalistki Koncert  Evy Gevorgyan
Kolejne 2 koncerty w Polsce to 29.10.2021 – Wrocław (NFM), a 30.10.2021 – Poznań (Aula Uniwersytetu).

Koncert Bruce’a (Xiaoyu) Liu i Evy Gevorgyan w NOSPR

Już dzisiaj, 26.10 o godz. 19.30 tryumfator XVIII Konkursu Chopinowskiego wystąpi w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Serdecznie zapraszamy na streaming z koncertu na kanale Chopin Institute na YouTube.

W pierwszej części koncertu zabrzmią solowe dzieła Fryderyka Chopina w wykonaniu Evy Gevorgyan, w drugiej – Bruce (Xiaoyu) Liu zagra Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina z towarzyszeniem NOSPR pod dyrekcją Victoriena Vanoostena.

To pierwszy z koncertów w ramach światowego tournée laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego. W ciągu najbliższych 4 miesięcy Bruce (Xiaoyu) Liu wystąpi na 16 koncertach w prestiżowych salach koncertowych w Europie, Azji i obu Amerykach. W Polsce zagra jeszcze dwukrotnie – 29.10 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz 30.10 w Auli Uniwersytetu w Poznaniu. Informacje o pozostałych koncertach znajdują się tutaj.

Program

Fryderyk Chopin
Fantazja f-moll op. 49
Mazurki op. 17:
nr 1 B-dur
nr 2 e-moll
nr 3 As-dur
nr 4 a-moll
Sonata fortepianowa b-moll op. 35
przerwa
Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Więcej na stronie
https://chopin2020.pl/pl/news/article/500/światowe-tournée-zwycięzcy

Tourne przez wiele krajów, a w Polsce po Katowicach jeszcze Wrocław i Poznań:

Harmonogram trasy koncertowej zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego – Bruce’a (Xiaoyu) Liu

26.10.2021 – Katowice (NOSPR), koncert z orkiestrą NOSPR pod dyrekcją Victoriena Vanoostena

29.10.2021 – Wrocław (NFM), koncert z NFM Filharmonią Wrocławską pod dyrekcją Andrew Littona

30.10.2021 – Poznań (Aula Uniwersytetu), koncert z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza

8.11.2021 – Tokio (NHK Hall) – koncert z orkiestrą NHK pod dyrekcją Taadaki Otaki

11.11.2021 – Tokio (Tokyo Opera City) – recital

14.11.2021 – Tel Aviv (Tel Aviv Opera Hall) – koncert z Orchestra Jerusalem pod dyrekcją Avnera Birona

15.11.2021 – Jerusalem (Jerusalem Theatre) – koncert z Orchestra Jerusalem pod dyrekcją Avnera Birona

27.11.2021 – Seul (Seoul Arts Center) – koncert z Seoul Philharmonic

5.12.2021 – Bruksela (Bozar) – recital

9.12.2021 – Buenos Aires (Teatro Colon) – recital

12.12.2021 – Rio de Janeiro (Sala Cecilia Meireles) – koncert z Brazylijską Orkiestrą Symfoniczną

14.12.2021 – Sao Paulo (Sala de Concertos) – recital

16.12.2021 – Brasilia (Teatro Poupex) – recital

19.01 – 3.02.2022 – tournée koncertowe w Japonii

21.02.2022 – Vancouver (Orpheum) – recital

28.02.2022 – Luksemburg (Chamber Hall of Philharmonie Luxemburg) – recital

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Dnia 24.02.2022 o 11:18, sonique napisał:

Jakby co to szukajcie mnie w sektorze pod samą sceną…;)

O widzisz, dzięki za info, to i ja się wybiorę w takim razie. Kraftwerk trzeba zobaczyć! Ale nie polecam w Charlottcie miejsc pod samą sceną zarówno ze względu na gorszy dźwięk jak i tłum zbierający się, tańczący pod sceną. Górna część sektora I albo sektor II to najlepsze doznania dla uszu - sprawdzone wielokrotnie :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info odnośnie nagłośnienia. Będę w Dolinie po raz pierwszy.

Mimo wszystko jednak nie wybieram się na koncert w celach odsłuchów iście audiofilskich a od znajomych wiem, że dźwięk nawet pod sceną jest i tak niezły. Kraftwerk to też efekty wizualne. Więc swoją obecnością w sektorze pod sceną balans pomiędzy torem usznym a ocznym ustawiłem na środku. Nie wziąłem pod uwagę jednak tańczących… Myślisz, że ich ruchy będą robotyczne? No bo chyba nie pogo? :)

/Niezręcznie mi się pisze o koncercie w tych dniach…/
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post porzednika nie ma potrzeby cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nagłośnienie w Charlottcie uważam za absolutne top jeśli chodzi o podobne imprezy. Ale sam obiekt ma też bardzo dużo do zaoferowania pod względem akustyki. W końcu to amfiteatr. A pod sceną, jak to pod sceną, na pewno będzie na co popatrzeć, Kraftwerk słynie ze świetnych efektów wizualnych na swoich koncertach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na niezwykłym wydarzeniu w Teatrze Kamila Maćkowiaka Scena Monopolis . Paru facetów którzy na co dzień ze sobą nie grają , postanowiło zrobić rock operę . Tematem jest " Mistrz i Małgorzata " Bułhakowa. 

https://scenamonopolis.pl/wydarzenia/mistrz-i-malgorzata-rockowy-teatr/

Teatr mieści się w rewitalizowanym starym Polmosie , urok tego miejsca jest niezwykły , szczególnie wieczorem. Stare cegły, fabryczne okna , klimat " Ziemi Obiecanej " robi niesamowitą robotę.

Na scenie zebrali się ; 

- Daniel Frątczak - muzyk bluesowy , rockowy

- Jakub Weigel / Qbek / - muzyk , KAT , Harlem

- Tomasz Struszczyk - muzyk , Turbo

- Agnieszka Nastarowicz - śpiew

- Normalsi : Piotr Pachulski ; Przemysław Wyrwas ; Adam Marszałkowski

Powiem krótko , rewelacja. Począwszy od tekstów utworów po muzykę. Od ballad , przez rock do havy metalu , mamy wszystko.  Przy okazji niezły masaż pleców , jak ktoś chce usłyszeć i poczuć co robi bas to ma okazję.

Niesamowita gra świateł. Mam jednak jedno zastrzeżenie , i tu pytanie do @audiowit Witka. Nie wiem po cholerę ktoś zainstalował wśró naprawdę wielu kolorowych lamp , dwie lampy stroboskopowe. Białe pulsujące światło przeszkadzało w odbiorze. Na szczęście lampy uaktywniały się nie we wszystkich utworach.

Podsumowując polecam i zapraszam do Łodzi.  

 

m1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

F4298CE2-223D-4527-A0F0-4C10AB04F3FF.jpeg.7f2a2ef654571a8ff2338ba37051f81c.jpeg

W czerwcu Pat Metheny da w Polsce aż trzy koncerty. W Sopocie i dwa w Warszawie. Bilety jeszcze dostępne.

Są to te same koncerty, które nie doszły do skutku w roku 2020. A potem zostały anulowane również w 2021 - z wiadomych powodów. Zakupiłem bilety w 2020 do Opery Leśnej i czekam… i czekam… Wszystko wskazuje na to, że się wreszcie doczekam. Pat za Wielką Wodę już dzisiaj rzadko się wybiera, więc tym większa gratka dla fanów jego wizji muzyki mieszkających na prawo od Atlantyku. No i młodzieniaszkiem Pat też już nie jest… speszmy się słuchać wielkich muzyków…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tool - Praga - O2 Arena - 23.05.2022

Maynard i ekipa są w życiowej formie. Mimo, że siedziałem dość daleko (cena za lepsze miejsca była dla mnie nie do zaakceptowania) to doznania audiowizualne były nie z tej ziemi. Krótko - orgazm.

Poniżej nagrany w całości utwór Pneuma, pochodzący z najnowszej płyty. Gdyby kogoś interesowało nagranie w lepszej jakości w formacie HDR to mogę udostępnić.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...