Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Pioneera SX-780?


jacky70

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

Od wielu lat marzylem o starym, klasycznym sprzecie audio. I stalo sie - zakupilem amplituner Pioneer SX-780 (tutaj dostępne są jego parametry techniczne http://www.classic-audio.com/pioneer/sx0780.html).
Amplituner prezentuje sie naprawde pieknie, jednak wciaz mam problem z dobraniem odpowidnich kolumn.
Poczatkowo zakupilem Phonar A202 i nawet byłem zadowolony. Po pewnym czasie zabraklo mi jednak basow i ... popelnilem blad kupujac duze kolumny podlogowe Magnat Supreme 2000. Dlaczego blad? Bo kolumny zamiast grac dudnia i bucza, nie wspominajac o tym, ze zona, delikatnie mowiac, nie jest szczesliwa z powodu ich rozmiarow.
Przeszukujac fora znalazlem wiele rekomendacji Tannoy M2, ktore pamietam zreszta z czasow, kiedy bylem jeszcze piekny i mlody. Mam jednak obawy czy Tannoy'e nie okaza sie zbyt male i zblizone brzmieniem do Phonarow.
Oto kilka szczegolow, ktore moga wplynac na Wasze sugestie:
1. Pokoj o powierzchni ok. 20 m.
2. Moc wzmacniacza dosc spora - 45W na kanal (vide specyfikacja)
3. Lubie bas, ale bez przesady
4. Slucham kazdego rodzaju muzyki, uwielbiam klimaty Dire Straits i RHCP
5. Kasa nie powinna byc wyznacznikiem, chociaz nie chcialbym wydac wiecej niz 2500 PLN
6. Preferuje wieksze kolumny podstawkowe, nie wykluczam jednak nieduzych podlogowych

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
Ps. Jesli propozycje dotyczyc beda kolumn podstawkowych i subwoofera, to prosze o instrukcje jak go podlaczyc (amlituner ma wyjscia na 4 kolumny).

Moj e-mail: jacky70@poczta.onet.pl

Pozdrawiam
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...