Skocz do zawartości

Prośba o wytłumaczenie parametrów mikrofonu


equ

Recommended Posts

Witam!
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jakie parametry mikrofonu(pojemnościowego) są najlepsze?
1. Co to jest "Pasmo przenoszenia" - i jaka jest jego najlepsza wartość?
Przykładowo, co oznacza to "Pasmo przenoszenia: 30 Hz - 18kHz"
2. Co to jest czułość? Co od niej zależy? Jaka jest najlepsza wartość czułości?
Przykładowo co oznacza "Czułość: -36 dB +/- 2 dB (0 dB = 1 V / Pa przy 1 kHz)"
3. Co oznacza taka wartość:
"Wyjście: 200 Ohm +/- 30 % (przy 1 kHz)"
4. Co to jest Impedancja? I jaka jest jej najlepsza wartość?
Przykładowo: "Impedancja: 1000 Ohm"?
5. Jaka jest najlepsza wartość dla szumów?
Przykładowo: "Szumy: 22 dB A (IEC 581-5) Maksymalny poziom wejścia SPL: 128 dB (przy 1 kHz = 1 % T.H.D)"?
6. Na co wpływa parametr "Zakres"? I jaka jest jego najlepsza wartość?

Dziękuję z góry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam wyjaśnienia(tylko dla kilku pytań) w stylu stricte naukowym. Nie ma tam też odpowiednich parametrów.
Chciałbym uzyskać odpowiedzi na pytania, by mieć pewność, że nie wydam pieniędzy na mikrofon w błoto(i abym wiedział, jakich mikrofonów szukać).
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry nie mówią wszystkiego. Powinieneś dokładnie określić do czego ten mikrofon jest potrzebny, potem poszukać mikrofonów o takim przeznaczeniu, potem znaleźć opinie o nich. Wybierz najlepiej odpowiadający tobie pod względem użytkowym i cenowym. A parametry będą takie jakie będą, czyli optymalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie chcę, aby ktoś dokonał za mnie wyboru. Pytam o istotne parametry, które mogą zaważyć na wyborze sprzętu. Dlatego proszę o wyjaśnienie ich.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mikrofon ma być przeznaczony do wokalu.
Jeden mikrofon ma lepsze parametry, inny gorsze, chcę wiedzieć, które są lepsze, a które nie. Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
Proszę o odpowiedź.



Co znaczy do wokalu? Czy do śpiewania koncertowego na żywo i na jakiej wielkości scenach, czy do nagrywania w domowym studio, jakiego rodzaju jest ten wokal, czy mikrofon ma zbierać z bliska czy z odległości??? Do tych różnych zastosowań są różne rodzaje mikrofonów, w każdym rodzaju są też różne konstrukcyjne i w sensie funkcjonalności oraz w różnej cenie. Oczywiście lepszy mikrofon ma lepsze parametry, ale czy warto za lepsze parametry zapłacić jeśli ich nie wykorzystasz? Ale mikrofon z "lepszymi" parametrami może okazać się niewypałem jeśli będzie niewłaściwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni rodzaj to: pojemnościowy wielkomembranowy. Wybór przeogromny. Możesz obejść się bez takich funkcji jak filtr dolnozaporowy, przełącznik charekterystyki kierunkowej, przełącznik czułości. Czyli najprostrzy mikrofon tego typu bez przełączników na korpusie. Określ koszt na jaki cię stać - to zawęzi ilość modeli, wtedy porównaj charakterystyki, a lepiej zobacz opinie w necie i wybierzesz. Koniecznie trzeba dokupić albo zrobić pop-filtr z pończochy. Do mikrofonu pojemnościowego trzeba dokupić albo przedwzmacniacz mikrofonowy albo mały mikser z zasilaniem Fantom. Chyba że zdecydujesz się na samowystarczalny mikrofon USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowiedni rodzaj to: pojemnościowy wielkomembranowy. Wybór przeogromny. Możesz obejść się bez takich funkcji jak filtr dolnozaporowy, przełącznik charekterystyki kierunkowej, przełącznik czułości. Czyli najprostrzy mikrofon tego typu bez przełączników na korpusie. Określ koszt na jaki cię stać - to zawęzi ilość modeli, wtedy porównaj charakterystyki, a lepiej zobacz opinie w necie i wybierzesz. Koniecznie trzeba dokupić albo zrobić pop-filtr z pończochy. Do mikrofonu pojemnościowego trzeba dokupić albo przedwzmacniacz mikrofonowy albo mały mikser z zasilaniem Fantom. Chyba że zdecydujesz się na samowystarczalny mikrofon USB.


Zaopatrzyłem się przed wyborem mikrofonu pojemnościowego w zewnętrzną kartę muzyczną z Fantomem.
W takim razie, jeżeli nikt nie chce się podjąć wytłumaczenia tych parametrów, może polecicie jakiś mikrofon pojemnościowy w przedziale 200-400zł właśnie do wokalu.
Przykładowo, czy taki mikrofon spełniłby moje oczekiwania?
http://allegro.pl/item908466950_pro_mikrof...mic_2_nowy.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...