Skocz do zawartości

kino domowe 2.1, stereo


spinacz

Recommended Posts

Witam to jest mój pierwszy post więc na samym początku przywitam się, miło mi jestem Hubert

Zacznijmy od tego, że jestem kompletnym laikiem w dziedzinie różnych sprzętów RTV

Drodzy koledzy ponieważ robię teraz generalny remont w mieszkaniu powstał w mojej głowie pomysł o dobrym nagłośnieniu w salonie, Mam bardzo nieciekawe rozstawienie więc w grę wchodzi rozstaw kolumn 2.0 bądź. 2.1 i teraz pytanie, ponieważ chciałbym głównie słuchać muzyki powiedzmy 80% do 20% filmów. Chodzi mi głównie o to czy to jest dobry pomysł abym kupił amplituner używany za ok 2k zł plus dvd 1kzł plus kolumny 2szt. za 2k zł. Czy za takie pieniądze będę naprawdę zadowolony ze słuchania muzyki i czy w stereo (oczywiście bez efektów które dałoby 5.1) będzie również dobrze oglądało się filmy ? może macie dla mnie jakieś dobre propozycje sprzętowe? myślałem o denonie... Z góry dzięki pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Sprecyzuj co nazywasz nieciekawym rozstawieniem , i w miare metraz pomieszczenia . Pytam bo zawsze mozna kupic jakos ciekawie brzmiacy zestaw kina czy kolumn w rozmiarze mikro . Jezeli zdecydowanie chcesz sluchac muzyki ,(a ta najlepiej brzmi na dobrych wzmacniaczach stereo - moje osobiste odczucie ) to 2.0 Choc jezeli cenisz sobie dzwiek przestrzenny w filmach , to nie ma mozliwosci uslysznia tego na dwoch kolumnach (i tu trafiamy na kontrowersyjny system dzwieku wirtualnego w ktory ja osobiscie za bardzo nie wierze ) trzeba myslec o 5.1 nawet jezeli caly system ma opierac sie na nieduzej wielkosci satelitkach I subie ktory tak naprawde jest koniecznoscia w kinie ale nie w muzyce ( dobrej klasy i odpowiednio dobrane kolumny napewno sobie poradza )
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słuchasz 80% muzyki , a do tego nie masz możliwości ustawienia 5.1 , to stereo . Z tym że moze troche inaczej bym budżet podzielił . Pytanie nr 1 : duży ten salon ? Pytanie nr 2 : jakiej muzyki słuchasz ? Pytanie nr 3 : musi być radio ? Pytanie 4 : źródłem ma być DVD czy myslisz o CD ? Pytanie 5 : wchodzą w grę używki ?
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawe rozstawienie to znaczy że mój pokój ma ok 23m2 wygląda tak jakbyście kwadrat podzielili na 4 części i jedną zabrali. Zostaje taki trójkąt a w jego kącie 90stopni stoi sofa (narożnik) za którą nie można postawić tylnych głośników.

pyt 2. muzyka jest naprawdę przeróżna ale lubię dobry bas
pyt 3. tak musi być radio ze względu na to że poprostu lubię słuchać radia
pyt 4. myślałem żeby było dvd ponieważ będzie to wszystko podłączone do tv lcd na którym chciałbym również oglądać filmy ale nie koniecznie w dźwięku przestrzennym
pyt 5. wchodzą oczywiście w grę używki.

Prosiłbym o dobre doradzenie mam do wydania ok 5k zł na komplet czyli kolumny plus (chyba amplituner) plus dvd. Mam nadzieję że dobrze mnie zrozumieliście, pozdrawiam
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ampli, to masz do wyboru Yamaha rx797, HK 3390 albo 3490, AA ezy7. Do tego poszedłbym jednak w kierunu CD jako źródła . DVD kupiłbym np Pionka DV 410/420. Kolumny : Tonsil Siesta , Mission M34/35i, MA BR6. To wszystko z nowych sprzetów.
Ja może jednak poszedłbym w używki , np :
http://www.allegro.pl/item902138927_marant...200_cd5400.html
Do tego to DVD co pisalem , uzywany tunerek i bedzie gralo icon_smile.gif
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to rozegrał inaczej.
Masz 5 patyków i słuchasz w 80 procentach muzyki... Na tym się skupmy. Dopuszczasz używany sprzęt - możemy więc poszukać elektroniki za ok 2 tyś z drugiej ręki i na kolumny przeznaczyć ok 3. Ponad 20 m kwadrat więc bierzesz podłogówki.

http://www.allegro.pl/item906445088_rotel_...pudlo_wawa.html
http://www.allegro.pl/item903467174_harmak..._grawancja.html

pierwsze dwa, które mi wpadły w oko.


Zastanów się czy jako żródło do filmów nie chcesz używać komputera a do muzyki kupić sobie albo cd albo daca http://www.allegro.pl/item909006003_dac_be...zedaz_raty.html

Kolumny - tu musisz posłuchać. Na uwagę zasługują:
PARADIGM 7v6 - mają wykop i dobry bas
Monitor Audio BR5

Podałbym więcej ale padam ze zmeczenia.
Udaj się do salonu audio i celuj w STEREO skoro ma to być 80 procent Twojego odsłuchu. Daruj sobie suby - do muzyki są zbędne. Amplituner jest dokina, do muzyki wzmacniacz stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byście powiedzieli na taki wzmacniacz ? http://www.allegro.pl/item907710168_techni...el_2x_180w.html

lub http://www.allegro.pl/item900402886_techni...m2_mark_ii.html

do tego jakiś cd no i oczywiście kolumny... teraz pytanie, żeby podłączyć to do tv to będzie jakiś problem, oraz dvd które również będę musiał kupić podłączam do tv a nie do wzmacniacza prawda ? Jestem laikiem więc wybaczcie za te pytania, jedyne co kojarzę to technics (takie marzenie z dzieciństwa) dlatego dopytuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenia:
DVD do TV łączysz kablem HDMI (obraz i dźwięk), a jeżeli masz stary TV (czyli kineskopowy, bez HDMI) to zostaje Ci euro (czyli scart, idzie obraz i dźwięk).

Natomiast DVD podłączasz do amplitunera (lub wzmacniacza) dwoma kablami cinch (inaczej RCA, lewy i prawy kanał) albo ewentualnie kablem cyfrowym - jeśli kupisz świeży model amplitunera który takowe gniazdo cyfrowe posiada.

Wg mnie najlepiej będzie kupić używany niezły (czyli wysoki) wzmacniacz + tuner tej samej firmy z możliwością zdalnego sterowania (przydaje się przy oglądaniu filmów, zreszta przy muzyce również) albo amplituner stereo (też z pilotem).
A wzmiankowany Technics nie ma czegoś takiego... - no i Technics zazwyczaj rewelacją nie jest, po prostu dzięki jego obecności kiedyś, jeszcze w sklepach Pewexu stał się marką dobrze znaną Polakom (a przynajmniej tym, którzy te czas pamiętają).

Sprzęt rozstawisz w części prostokątnej - tak byś mógł siedzieć naprzeciw niego...
Niezłym wyjściem będzie zarówno Rotel (ale wtedy trochę kasy trzeba będzie wydac na tuner Rotela - chyba, że nie będziesz potrzebował pilota), jest trochę ciekawej Yamahy i również Harman się nada.

Gorąco polecam rozwiązanie niezłe kolumny podłogowe, CD + odtwarzacz DVD (ale bez przesady - rzędu 500zł, może nawet BluRay???) oraz w miarę świeży mocny amplituner stereo lub komplet wzmacniacz+tuner.
Niedawno widziałem jakiegoś Harmana w ogłoszeniach (wzmak + CD) na naszym Forum, cena rozsądna i zostaje sporo kasy na kolumny, tuner i DVD (ew. BR)

Pozdrawiam - też tak na szybko ...
PS. Masz już telewizor? Jeśli tak to jakie i gdzie rozstawiony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo kolego za bardzo fajne wytłumaczenie, tv jeszcze nie mam, remont skończy mi się pod koniec lutego i dopiero będę wszystko meblował i urządzał w tym sprzęt, już wszystko w miarę rozumiem, gdy już będę kupował sprzęt to dam wam linki czy coś takiego mieliście na myśli, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak sobie czytałem to ludzie mówią, że te wzmacniacze ROTEL raczej nie są do dobrego basu przeznaczone tylko coś w kierunku jazzu? No i jeszcze patrzyłem to one mają chyba dość mało mocy na kanał, nie uważacie ? 2x40Watt Mam do przeznaczenia jednak trochę grosza na używany sprzęt i nie chciałbym być rozczarowany:) Co wy myślicie o wzmacniaczach rotel ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne stwierdzenie, że Rotel ma mało mocy icon_mrgreen.gif
Mam model RA-02 i nigdy nie narzekałem na problemy z małą mocą czy wysterowaniem dużych kolumn...
Jak dla mnie to dla rocka jest idealny, ale radzi sobie bardzo dobrze z całym asortymentem: od solistów po duże składy orkiestrowe, muzykę elektroniczną i nastrojowe ballady.
Jestem z niego bardzo zadowolony i zostanie u mnie jeszcze przez długi czas (mimo że mam parę systemow w domu).

Oczywiście jest sporo modeli Rotela, ale firma poważnie podchodzi do rzetelnego podawania mocy rzeczywistej (podobnie jak np. Harman). Więc jak jest informacja 2x40W, to jest to moc ciągła i można nagłośnić całkiem spore pomieszczenie icon_wink.gif

Jak masz jakiś model Rotela w okolicy to podaj symbol, może coś się uda więcej powiedzieć na jego temat.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To trochę dziwne stwierdzenie, że Rotel ma mało mocy icon_mrgreen.gif
Mam model RA-02 i nigdy nie narzekałem na problemy z małą mocą czy wysterowaniem dużych kolumn...
Jak dla mnie to dla rocka jest idealny, ale radzi sobie bardzo dobrze z całym asortymentem: od solistów po duże składy orkiestrowe, muzykę elektroniczną i nastrojowe ballady.
Jestem z niego bardzo zadowolony i zostanie u mnie jeszcze przez długi czas (mimo że mam parę systemow w domu).

Oczywiście jest sporo modeli Rotela, ale firma poważnie podchodzi do rzetelnego podawania mocy rzeczywistej (podobnie jak np. Harman). Więc jak jest informacja 2x40W, to jest to moc ciągła i można nagłośnić całkiem spore pomieszczenie icon_wink.gif

Jak masz jakiś model Rotela w okolicy to podaj symbol, może coś się uda więcej powiedzieć na jego temat.

Pozdrawiam




Czyli nie mam się co przejmować, że taki rotel nie poradzi jakiś dużych kolumn ? nie chciałbym, żeby wzmacniacz czuł się "zmęczony"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...