Skocz do zawartości

znaczenie źdródła dźwięku w zestawie stereo


villain

Recommended Posts

Witam wszystkich

Przymierzam się do zakupu zestawu stereo prawdopodobnie będzie to: amplituner Denon DRA 700 AE i kolumny Wharfedale np. Diamond 9.5. Moje pytanie dotyczy źródła dźwięku, w związku z tym iż już posiadam proste DVD ( Pioneer DV 393) chciałbym uniknąć kolejnych wydatków na CD. Pytanie czy jakość dzwieku z np powyższego zestawu nie będzie słaba z powodu użycia taniego odtwarzacza DVD zamiast CD? Dodam, iż nie jestem audiofilem i nie dostrzegam drobnych niuansów w brzmieniu poszczególnych ampli, czy kolumn. Chodzi mi tylko o uniknięcie ewentualnej sytuacji że wydam ponad 3 tys na powyższy zestaw a dźwięk będzie taki sam jak podrzędnej miniwieży z powodu właśnie DVD. CZy muszę zmienić źródło dźwięku? Z góry dzięki za odp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym inaczej podszedł do tematu (przejechawszy ponad rok na odtwarzaczu DVD Sony za ok. 350 zł):

Zostaw na razie tego Pioneera i zacznij odkładać na "porządny" odtwarzacz CD.
Ja generalnie nie mam zaufania do wszelakiego używanego sprzętu z ruchomymi częściami, jeśli nie mam 100% pewności co do jego właściciela.

W ciągu np. roku może Ci się uda uskładać na jakiś nowy odtwarzacz z "niezawysokiej" icon_wink.gif półki, albo na jakąś fajną używkę z pewnego źródła (np. od miłych kolegów i koleżanek tu na forum).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...