Skocz do zawartości

Jaki zestaw kina domowego


malymonter

Recommended Posts

Witam!

Remontuje budynek na DOM i powoli od pieca gazowego przenosze sie do salonu i tu padl wybor na plazme 50 panasonika z seria S no i hmm .. wiec zaczynamy icon_smile.gif

KINO DOMOWE!

Posiadam PS3 wiec dvd- bloray mam , dalej zastanawiam sie nad:

Amplitunerem - Onkyo TX-SR806 (wyglad leprzy od denona 2130 chyba ale gorszy od h/k 355 ) no i zestaw głosników:

Klipch REFERENCE 82 SET czyli RF-82x2 + RC-64 + RS-52x2 no i jakis pewnie kwadrat by sie przydal RW-12d. (JBL podobno straszne sa obecnie )

Zaznaczmy najwazniejsze:

Salon 60m2 otwarty nie tylko na dole bo polowa z nie go czyli okolo 30m2 jest 5m wysoka a w kolejnych 30m3 normal 2.5 kuchnia ,jadalnia a nad nia antresola!!!

Na co dzien mysle ze muzyka choc zona jest kinomaniaczka wiec dziele to na 50% na 50% raczej jednak z przewaga muzyczna bardzo rozna od dance , house po rock i jazz! icon_smile.gif

Powiedzcie mi czy taki sprzet da rade w takim pomieszczeniu co lepiej moze zmienic ,zamienic itd

ah no i najwazniejsze cena no nie bardzoe chialbym przekroczyc hmm sam nie wiem .... ile potrzeba minimum by zaspokoic takie pomieszczenie?!


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią budżetu, zastanów się ile możesz wydać maksymalnie, bo na ogół zaspokojenie jest chwilowe, a później chce się więcej icon_wink.gif Warto się określić, bo wtedy możemy na forum znaleźć opcję, która wykorzysta w 100% budżet.

Co do zestawu, ten który podałeś powinien się całkiem nieźle sprawdzić. JBLe rzeczywiście są bardzo specyficzne i trzeba je po prostu lubić. Dobrze opisał to kolega Kuman (link) i zgadzam się z jego opinią w 100% (nie tyle o tym, że JBLe są tragiczne, ale o tym, że trzeba mocengo pieca, żeby je ogarnąć).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jasne ze cena to podstawa ,ale wiesz na wstepie chcialem przedstawic ogolnie to co mam i gdzie ma to grac icon_smile.gif Ten sprze wyjatkowo mi sie podoba wizualnie jak gra w pomieszczeniu odsluchowym napewno zajefajnie, ale jak w tak " dziwnie ukształtowanym salonie" mysle ,ze ma dosc dobrą kalibracje by pokazac swoje cale oblicze muzyczne.

Wiec mysle , że amp + zestaw 5,1 no i ewentualnie, a raczej napewno do takiego pomieszczenia kwadrat basu ---- 12000 tys/zl icon_smile.gif

Pytanko kolejne jakie kable do tego zestawu bym musial kupic nie mam na mysli DROGICH icon_smile.gif a wystarczajacych tanich icon_smile.gif hehe

Pozdro i prosze o odpowiedz





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnikowe Oehlbach 2.5 mm ( na tyl w ramach oszczednosci moga byc 1,5 mm , da rady je dostac stosunkowo niedrogo na ebayu ( najtaniej ma je niemiecki sprzedawca o ile dobrze pamietam ) Jest pare rodzaji tj silverplated itp , osobiscie uwazam ze te wolne od tlenu zwykle miedziowe to dobry i wystarczajacy wybor . Wszystko jednak sie zmienia o ile chcesz robic bi amping ( jezeli takowy cie interesuje ja bym wzial 4.0 mm na bass a 2.5 na gore i centralny , plus 1.5 na tyly ) HDMI polecam MONSTER Cable ale wiem ze nie sa tanie , wiec takim zastepstwem dla nich moze byc alphard da vinci . Optyczne to juz bez jakiegos przywiazania do konkretnej marki , moze byc Hama toslink , albo poprostu toslink (wazne aby nie byl zadlugi )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witaj MAŁYMONTER.Chcesz się naprawdę bardzo cieszyć muzyką i kinem domowym to polecam sam wzmacniacz z certyfikatem THX za około 2000 EURO,system 7.1.ale tak na poważnie.odtwarzacza BLU-RAY I telewizora FULL HD nie mam bo technologia dopiero się rozwija.Zawsze mogę sobie kupić póżniej.
Mam taki zestaw:
- telewizor HD READY PANASONIC TX-P50X10E
- wzmacniacz PANASONIC SA-BX500 System 7.1
- odtwarzacz DVD PANASONIC DVD-S97
- kolumny ALTUS 300/150 W. efektywność 91 db jak zadne inne
Telewizor sobie wymienie,a BLU-RAYA plus nagrywarkę DVD dokupię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fajnie ale ja nadal nie wiem co innego jeszcze mogę kupic do 12000 zl !!!!


Zastanawiam sie caly czas czy Klipsch bedzie oki slyszalem jeszcze ze w podobnej cenie i podobno lepiej graja kolumny MonitorAudio ?!

Amplituner mysle nad onkyo 806 moze i 807 chyba o ile dobrze pamietam bo juz z tego wszystkiego lekko sie poddalem i ostatnio nie czytalem z byt duzo i nie szukalem po sklepach rozwiazan bo licze caly czas na sugestie i podpowiedzi wtedy wiem mniejwiecej co szukac o co pytac itd hmm 5,1 wystarczy spokojnie i tak nie ma za duzo filmow na 7,1 itd icon_smile.gif

Jak cos macie jeszcze - propozycje itd to prosze o pisanie!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malymonster .... w tej cenie mozna spokojnie poszukac czegos na prawde barrrdzo dobrego i leszego od dosc plastikowych KLIPSCHow icon_smile.gif Tutaj rzeczywiscie warto popytac forumowiczow ktorzy niejednokrotnie maja dosc obszerna wiedze na temat zestawow Audio icon_smile.gif

Za ta kwote to moglbys pokusic sie np o zestaw Monitor Audio RX z dobrym amplitunerem (np Onkyo 807 ale moim zdaniem lepszym rozwiazaniem bylby HK nawet 260) .... Ma lepsza dynamike i jakosc stereo.

Z glosnikow tez polecalbym DALI IKON. Swietny sprzet do kina i bardzo przyjemne przeminie tych "dunczykow' icon_smile.gif

Oba zestawy glosnikow sa znacznie lepsze niz Klipsch - chodzi mi tutaj glownie o jakosc wydobywajacych sie dzwiekow i ogolnie radosc ze sluchania muzyki icon_smile.gif

Zostawielm Tobie ciekawe info na privie .... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam!

Dzięki wielkie wszystkim ,którzy zechcieli udzielić sie i napisać swoje propozycje dotyczące sprzetu.

JA już zdecydowałem choć nie było łatwo i odsłuchów już troszkę zaliczyłem :

tak wiec postawiłem na taki zestaw -

Amplituner - Cambridge Audio 640R + zestaw AE Aelite 5.1 (2x Aelite3 + 2x Aelite2 + central i sub) + standy.

Kable - Oehlbach 1.5mm na tył , na stereo i centralny 4mm no i Oehlbach NF 1 Y-ADAPTERKABEL (do pudła) + BANANA 1 icon_smile.gif

Komentarze mile widziane ( za 2 latka zamienie na 650) icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie Ci z czasem troszkę czegoś brakować, to zobacz tu i odezwij się. Kabelek bardzo fajnie gra z Camridge Audio. To nie tylko moja opinia, ale takze klientów. icon_smile.gif

http://allegro.pl/.... Kabel zasilający AUDIO na ...



Edytowane przez moderatora Forum: usunąłem link do aukcji na Allegro autora tej wypowiedzi.
Proszę nie reklamować własnych aukcji (oraz własnych stron www)!
Tego typu propozycje można np. kierować na PW do innych użytkowników Forum - albo ogłaszać się w rubryce GIEŁDA - SPRZEDAM
Edytowano przez RoRo
Usunąłem link do aukcji własnej autora ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...