Skocz do zawartości

Amplituner Onkyo TX-SR606BA + Głośniki JAMO


selv

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie w sprawie połączenia Amplitunera Onkyo TX-SR606BA B z zestawem głośników firmy JAMO. Głośniki to zestaw 7.1. Nie wiem co jest ważne w opisaniu takiego zestawu więc o to link

Czy taki zestaw to dobry pomysł? Jeżeli nie to proszę o jakieś wskazówki na temat czegoś lepszego w podobnej cenie. Przede wszystkim interesuje mnie ta moc głośników, bo amplituner ma niższą moc na kanał niż maks głośników i zastanawiam się czy nie przepłacam kupując lepsze głośniki niż ampli pociągnie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. Jakby ktoś mógł dać jakieś wskazówki co do okablowania takiego zestawu. Jestem w tym kompletnie zielony i nawet nie wiem jakie są możliwe kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły wybór...
Można się jeszcze zastanowić nad mocniejszym subwooferem.

Co do kabli - nie ma co kupować najtańszych po złotówce za metr, ale też przy takim sprzecie nie warto kupować kabli droższych niż 100zł/metr.
Więc pytanie, ile możesz przeznaczyć na ten cel? Zapewne optimum to kable rzędu 8-25zł za metr.
Dobrze, gdy wszystkie kable sa tego samego rodzaju i ten sam model (mogą się różnić przekrojem - często na przód daje się grubsze kable, a na tyl - cieńsze).

Czy będziesz mógł prawdisłowo rozmieścić wszystkie kolumny?
Na jakiej powierzchni to będzie grało?

Pozdrawiam
PS. Warto poczytać FAQ na Forum Audio. Np. ten temat
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tą mocą? Jak to będzie grało, jak moc amplitunera jest mniejsza niż moc głośników?
Co do kabli to wolałbym możliwe najtańsze rozwiązanie, ale tak, żeby nie stracić na jakości. Wydaje mi się, że 10, 15 zł za metr to maks.
Pokój ma około 30m2 ale część z tyłu jest wykorzystana i głośniki będą grały na prostokącie o powierzchni ~16m2 (za tylnymi głośnikami musi zostać miejsce na stół i krzesła). Co do subwoofera, to nic nie mówi mi określenie "mocniejszy", a poza tym nie lubię mocnych basów.
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc głośników nie określa ich jakości nierzadko spotyka się bardzo drogie głośniki o teoretycznie niskiej mocy, a także tanie i mocne - co nie przekłada się na dźwięk. Moim zdaniem zestawienie ONKYO 607 i JAMO S606 jest ok i nie ma się co martwić. Mam tylko jedną wątpliwość, chodzi o system 7.1 wydaje mi się, że nie warto kupować jeszcze siedmiu głośników, bo póki co produkcje nawet na Blu-Ray wychodzą z dźwiękiem 5.1. Lepiej kupić lepszego suba np. JAMO SUB250 czy SONY SA-W2500.

Kabelki mogą być np. Oehlbacha przód 2,5mm, a tył 2x1,5mm, jeśli wyjdzie trochę za dużo ogólnie to trochę tańsze ALPHARD Da Vinci. Pamiętaj jeszcze, że potrzebujesz łączeniówki między TV, ampem i odtwarzaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do subwoofera, to nic nie mówi mi określenie "mocniejszy", a poza tym nie lubię mocnych basów.

Mocniejszy to zazwyczaj taki, który ma większą moc wbudowanego wzmacniacza... W tym przypadku jak zamiast suba Jamo model 200 kupisz mocniejszy model (np. 250) to będzie akurat.

Cytat

A co z tą mocą? Jak to będzie grało, jak moc amplitunera jest mniejsza niż moc głośników?

Poza tym chodzi o to, by nie grać na 100% mocy - dlatego nawet mając mocniejszy sprzęt nie znaczy to, że będziemy wykorzystywać na maksimum jego możliwości...
A więc sprzęt należy kupować z pewnym zapasem (mocy i nie tylko).

Jeszcze co do kabli - choćby Procab LS 2.5mm^2 oraz 1.5mm^2. Cena obu kabli poniżej 10zł za metr, więc możesz spokojnie na całość (ba wszystkie kolumny) wziąć ten 2.5mm^2.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...