Skocz do zawartości

Sprzet dobrze dudniący do pokoju


przemekdsxx

Recommended Posts

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem więc chciałem na poczatek się przywitać ze wszystkimi.Hej !

Moja zwykła mini wieża samsunga podłaczona do kompa juz nie wystarcza chciałbym zainwestować trochę grosza w sprzęt audio.

Pokój mam 16 m kwadrat wysokosc stropu ok 3m.Stare poniemiecki budownictwo.Fotki pokoju podepnę potem.
Mam 3 pomysły gdzie umiescic kolumny ale to potem.

Zacznijmy od sprawy najważniejszej :
1.Wzmacniacz uzywany (300-400zł)
2. 2 kolumny (tu trzeba tak zrobic żeby był najlepszy stosunek ceny do jakosci mysle od 400-600 za komplet) czy uzywane nie mam pojecia...
3 kable to na końcu...
Słucham muzyki dance techno trochę czarnej. Zalezy mi na dobrym soczystym basie.Kreci mnie taki basik jak np: z muzy benego benassi itp. ale zwykłe "łupanki" tez.

Nie mam specjalnie dobrego słuchu a nawet poniżej przeciętnego wiec za ta cene mysle że coś da sie wykabinowac.
Chcem żeby ten sprzet dobrze trząsł pokojem ale nie musi mnie słyszeć poł ulicy.Dobrze by było żeby sie nadawał na jakas domowa imprezka takie małe disco.

Poproszę o jakieś wskazówki co do mocy, firm( barwa dźwięku).Kazda pomoc mile widziana. Z góry dzięki
Dodam jescze ze muza bedzie leciała z komputera.

Dodaję fotę swojego pokoju i miejsca gdzie chcę aby stały kolumny.






1. Komp
2.Biurko
3.Wersalka
4.Meble segment
5.szafka a na niej tv i drukarka
6.Ja na krzeselku przy kompie
7.Piec kaflowy (używany ciagle)

Te na czerwono to moja propozycja usytuowania kolumn . Ja będę słuchał muzy na krześle przed kompem na łóżku i ogólnie kszątaać sie po pokoju.

Mam nadzieję że już wystarczająco dużo podałem informacji żeby ktoś pomógł mi w wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to bym si zaproponowal Magnat Monitor 1000. Mozna je juz miec w sklepie internetowym z wysyka za troche ponad 800zl. Maja spora moc i zaj... gleboki i dynamiczny bas. Radzilbym ci do nich dozbierac. Ale sa tez tansze konstrukcje za podobna kase. A mianowicie magnat monitor 880. Podobne jak 1000 tylko nie maja 2 woofwerow ale zbudowane sa praktycznie tak samo. Lepszej propozycji za ta kase do takiej muzyki nie znajdziesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altony sa spokojnie do wyciągniecia na allegro za 400zł komplet.
Jak znajde coś ciekawego wkleje linki.
Pierwszy chcem kupic wzmacniacz tak 400-500zł ?
Jaka firme ew. model polecacie do takiej muzy jaka ja preferuje.(uzywany)...?
A tak pyzatym dzieki za zainteresowanie tematem:)

Znalazłem to teraz na allegro oceńcie http://allegro.pl/item244725736_tonsil_voy...an_idealny.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Mialem podobne kolumny niedawno ale sie ich pozbylem. Nie polecam. Bas plytki i ogolnie nic ciekawego. dzwiek jak z wiejskiej imprezy. Soczystego basu to one raczej nie dadza. Wlasnie zamowilem wczesniej wspomniane Magnaty Monitor 1000. W pon podobne beda u mnie. jak je dostane odrazu napisze jak graja. Ale chyba ze te pieniadze nie dostaniesz nic lepszego niz magnat Monitor.

Co do wzmaka przychylalbym sie ku jakiemus Denonowi. Sam mam takiego dosc leciwego i gra bardzo dynamicznie. Zobacze jak bedzie sie sprawowal z tymi Magnatami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wmzak denon juz prawie jestem przekonany.
Z niecierpliwością czekam na info jaki będzie bas u Ciebie na tych magnatach 1000.
napisz na jakim piecu dokładnie grają te magnaty u ciebie i mniej więcej w jakim pomieszczeniu.
Pozdrawiam .

Ktoś może sie wypowiedzieć na temat tych głosników? http://allegro.pl/item243000418__tonsil_mi...sja_altus_.html

http://allegro.pl/item244195494_kolumny_au...ukt_polski.html

Pamiętajcie ze nie jestem audiofilem lecz chłamu nie chcę kupić...

Dostałem od kuzyna info że jego znajomy chce sprzedać komplet pioneer cs 970 za ok 800zł nie znalazłem info o tych kolumnach może ktoś je zna?
Na odsłuch pojadę po niedzieli ale czy wogole warte sa fatygi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Denen to w zasadzie amplituner ma 2x80W znamionowej przy 8ohm. pamietaj ze ze wzmacniacza mozesz wykszecac jeszce wiecej. Ppokoj mam malutki ale uparlem sie poprostu na duze kolumny, ale moge jes przestawic do wiekszego i sprawdzic jak to zagra w duzym ale szczeze mowiec to napewno bardzo dobrze bo one sa zrobione do duzych pomieszczen.
W twoim 16m2 zagraly by napewno swietnie, jak lubisz czasem przycisnac volume. Jak nie lubisz glosnego grania to Monitor 880 by cie zadowolily. Ale ja wolilbym dolozyc do Monitor 1000, sa w jednym sklepie bardzo tanio bo za 775zl z wysylka za pobraniem, a na alegro takie stoja z wysylka ponad 1000zl i to przy wplacie na konto. Do tego w tym sklepie maja do wyboru chyba 3 kolory. Nie jeste skazany tylko na wiśnie (choć ja je wziełem). Na innym forum zalozylem watek miedzy jamo a Magnat i jeden z forumowiczo wypowiedzial sie na temat magnatow jakos tak: "sluchalem ich, potrafia zejsc bardzo nisko..." Zreszat sam zerknij:
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=106449

Jesli chodzi o Altusy, Hmmm. Potezny bas ktory okropnie dudni, sopran strasznie piszczacy, niemily dla ucha. Te kolumny oferuja ogromna MOC i chyba raczej nic pozatym. Odradzam. O AudioMega to wogole szkoda pisac.

Edit: szceze mowiac to najlepiej by ci podpasowaly Jamo S708. One wymiatają mocą Altusów 300 a jednocześnie zachowują jakość dzwieku ale one kosztują 1000zl icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcem żeby bylo tak ze odkrecam piec do 1/3 i szyby z okien leca.Dopiero na 4/5 mogłoby tak być icon_razz.gif
Tak jak juz pisałem dobre granie na codzien i jakas domówka z muzyka dance od święta...
Co do magnatów 1000 to moc spora bo 170 W rms ale ich budowa i średnica zastosowanych glośników jakoś nie przemawiają moim zdaniem za dużym basem, chciałbym sie mylic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami male glosniczki wykszesza wiecej basu niz duze. Nie ma nic w takiej cenie jaka dysponujesz duzych basow ktore przyzwoicie zgraja. Jak lubisz lomot to kup altusy ale zapomnij o jakosci. A jak lubisz moc i w miare ladny dzwiek kup te magnaty lub dozbieraj do Jamo wtedy bedziesz NAPEWNO usatysfakcjonowany jak magnaty budza watpliwosci co do basu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uff. Mialem podobne kolumny niedawno ale sie ich pozbylem. Nie polecam. Bas plytki i ogolnie nic ciekawego. dzwiek jak z wiejskiej imprezy. Soczystego basu to one raczej nie dadza. Wlasnie zamowilem wczesniej wspomniane Magnaty Monitor 1000. W pon podobne beda u mnie. jak je dostane odrazu napisze jak graja. Ale chyba ze te pieniadze nie dostaniesz nic lepszego niz magnat Monitor.

Co do wzmaka przychylalbym sie ku jakiemus Denonowi. Sam mam takiego dosc leciwego i gra bardzo dynamicznie. Zobacze jak bedzie sie sprawowal z tymi Magnatami.


Jeśli chodzi o brak basu, to może nie była tylko wina kolumn?
Moje kolumny po podpięciu pod taniego Technicsa pulsowały basem o wiele skuteczniej niż pod wielokanałowym amplitunerem Denon.
Postanowiłem wymienić wkrótce amplituner na jakiś wzmacniacz stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...