Skocz do zawartości

Jak połączyć elementy żeby miało to ręce i nogi ?


qla

Recommended Posts

Jak w temacie:)

Otóz planuje kupić Amplituner i teraz się zastanawiam, jak sensownie podłączyć : DVD, CD, Wzmacniacz, Korektor graficzny, Amplituner,tuner radiowy oraz dekoder od Kablówki?
powiem, że to mnie przerasta, tj. ta ilość połączeń. Nie za bardzo Wiem w jakiej kolejności i co z czym najlepiej podłączyć. Oczywiście kolumny podłączone będa do Aplitunera!

Kto mi pokaże jakis schemat rozsądny ?

Z góry dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zawracac sobie glowy polaczeniami zanim nie kupiles ampa ( wyglada mocno skomplikowanie tylko na papierze ) a samo podlaczenie mimo ze czasochlonne to nie jest az tak trudne . Wiekszosc ampow ma po pare rodzaji wejsc ( analogowe , cyfrowe , HDMI , optyczne , coaxcial ) Z tego sprzetu co wymieniles przypuszczam ze wiekszosc bedziesz laczyl optykiem , coaxialem i HDMI , w ostatecznosci analogiem . Ale tym zajmiemy sie ( pomozemy pozniej ) Najwazniejsze teraz abys wybral cos co bedzie spelnialo twoje oczekiwania
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. .to raczej będzie starszy sprzęt (oprócz Ampla) więc wiadomo jak podłączęicon_razz.gif Ale takie pytanie: czy np mogę podłączyć do wzmacniacza CD-eka i tuner radiowy, potem ze wzmacniacza wyjście dać na wejście korektora, a potem na Amplituner, czy tez mogę pomimo przewodów głośników z Amplitunera, podłączyć też pod fronty przewody ze wzmacniacza? Czy coś sie stanie, jak jedno gra a drugie nie? (w sensie, jak jest włączony np. wzmacniacz, a amplituner wyłączony?)

Nie chce sprzedawać sprzętu icon_wink.gif a chce żeby działał icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz podłączyć dwóch wzmacniaczy pod jedne kolumny, nawet jeśli jeden będzie w stanie spoczyku kiedy drugi będzie grało, bo to tak jakbyś połączył ze sobą dwa wzmaki (w sensie jeden z nich zamiast kolumn, oczywiście kolumny też będą, ale to nic nie zmienia) icon_wink.gif

Korektora do nowoczesnego amplitunera raczej nie dasz rady podłączyć, bo do tego potrzeba wyjścia PRE-OUT i wejścia MAIN-IN łączonych zworkami, a w sprzęcie wielokanałowym nie ma takich rzeczy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...