Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
senat

Bi-writong

Recommended Posts

Podpina się 2 parami kabli, chodzi o to by jednymi przewodami płynęły tylko tony wysokie, drugimi średnie i bas (w przypadku wiekszosci kolumn). Praktycznie szkoda zachodu, jeśli już chcesz eksperymentować kup lepsze kabelki - pojedyncze.

Cytat

Co to jest Bi-writong i Bi-writing, czyżby nowe określenia Bi-wiring.
Wyczerpujące odpowiedzi na pytanie znajdziesz tutaj.

Writing, szybko [pisalem i mi sie "o" wcisnelo. icon_smile.gif

Bi-wiring to nie jest taka bezsensowna sprawa w jednych konfiguracjach sprzętowych
sprawdza się w innych nie.
Najlepiej jak by wypowiadali się ludzie,którzy mają jakieś doświadczenis w tej dziedzinie
a nie ci co tylko gdzieś coś zasłyszeli lub przeczytali.

Nie do końca bezsensowna. Audiofile twierdzą, że słyszą różnicę. Sam z ciekawości podłączyłem E100 do AVR435 w bi-wiringu i nie odczułem żadnej różnicy. Według mnie bi-wiring (senat - spójrz, jak się to pisze, od ang. wire=drut) w sprzęcie poniżej 20 kzł to strata czasu i pieniędzy.

Mam akurat sprzęt coś w tych "okolicach" i ostatnio "dopaliłem" mojego głośnikowego quasarusa
solarisem /bi-wiring/ i jest zdecydowanie lepiej chociaż nie spodziewałem się tego po moich
kolumnach dwudrożnych.

Piszecie bzdury, nie chodzi o to, że nie może być lepiej i że nie słychać, ale o to, że do bi-wiringu trzeba 2 kable, więc i cena x2, a wtedy lepiej jest za to samo kupić po prostu jeden kabel wyższej klasy.

Damos - ostrożniej z takimi osądami. Nie ma żadnej gwarancji, że 2-krotnie droższy kabel da większą poprawę jakości od bi-wiringu. Trzeba posłuchać, porównać i dopiero wtedy można wyrokować, kto pisze bzdury.
Cytat

Wiem jak to sie pisze icon_smile.gif

To dlaczego konsekwentnie piszesz niepoprawnie?

Mój ostatni kabel głośnikowy za ok. 700 zł /podwójny bi-wiring/ wymieniłem na pojedynczy
za ok. 1.600 zł. i jak ostatnio pisałem dołożyłem do tego Solarisa za 350 zł i jak widać
nie wyszło x2................................................................ a jest zdecydowanie lepiej.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować