Skocz do zawartości

Kolumny Podstawkowe


daveese

Recommended Posts

Wiem ze juz bylo kilka takich tematow no ale wbil nam kolejny rok do kalendarza, pojawilo sie kilka nowych modeli glosnikow.
W skrocie potrzebuje waszych opinii na temat glosnikow do w cenie hmm moze max 200-300 zl
Bede glownie sluchal house, prog house, trance, tech trance, zalezy mi na czystym dzwieku i cieplym bassie.
Z gory wszystkim dziekuje za odpowiedzi.

Zapomnialem dodac ze pokoik mam malutki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item904687153_kolumny_po..._v_2_2_szt.html
http://allegro.pl/item908661487_magnat_mon..._reki_w_wa.html
http://allegro.pl/item919027647_wyprzedaz_...lor_orzech.html

moze zadam jescze inne pytanie na czym poswiecic wiecej uwagi z podanych zestawow
Koda ? wydaje sie mi najlepsza, jakie jest wasze zdanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki tych firm da się znaleźć do 200-300zł.

Sam ostatnio za 300zł kupiłem B&O icon_wink.gif . (I też kolega Zukzukzuk mi polecił). Ale Tobie ich nie polecę bo mają brak na dole a jak sam zaznaczyłeś że chcesz mieć fajny basik (nie mówię że te kolumny nie mają wcale ale musiałem go podbić).

Dlatego kieruj się w stronę Infinity raczej.
Lub może Cervin Vega (przez kilka miesięcy miałem je). I one miały fajny basik. Tyle że te rzadko są na sprzedaż jako używki.

Pozdrawiam!
Snajk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tak ja piszesz. Tylko to nie jest BRAK, ale brak podkolorowań na basie (podbić), który zwłaszcza początkującym doskwiera:) Ale wystarczy włączyć loudness... (znajomy tak słucha). Jedni włączają - drudzy, po czasie wyłączają...

Co do basu jakiego oczekuje Kolega. W małym pokoiku, o ile wiem, nie da się zejść żeby "gniotło klatę", a do tego nie stracić na przejrzystości (i to jeszcze za 300 zł!!!). Powinieneś więc zadecydować: albo MUZYKA i co nieco mało basu (szybki, punktowy, raczej twardy ale nie najniższy), albo "kluchy"... Małe Infinity też stawiają na JAKOŚĆ basu. Aczkolwiek wszystkich nie słuchałem:) Cerwiny z basu są znane. I chyba tylko z tego:)

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za wypowiedzi bede szuakc czegos
zadam jescze jedno pytanie
nie jestem jakims tam auiofilem ale zawsze stawiam na jakosc
wiekszosc nut mam 320 no i to raczej chcialbym pod kapa podpiac a no wiadomo jaka jest karta w komputerze
z odtwarzacza dvd takiego do tv bedzie lepiej grac ?
dodam ze posiadam tez pare relkow flac

a te kody co podalem wyzej moze ktos cos o nich powiedziec ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cerwiny z basu są znane. I chyba tylko z tego:)


Sporadycznie się to zdarza ale ..Zukzuk tu się mylisz ...... kolega Snajk pisał o starych ........... bardzo starych Cervinach (ST-coś tam). Zapewniam Cię, że tam nie tylko bas był dobry. Scena, dynamika w niczym nie ustępuje temu co proponuje chołubiona przez Ciebie "nieskończoność".
Wysoce skuteczne, niezbyt wymagające w stosunku do elektroniki, kolumny do grania w trudnych pomieszczeniach, o "radosnym" i dość jasnym charakterze. Bas dość głęboki, barwny ale jednocześnie dość krótki i bez podbarwień ....... - tak mogłaby brzmieć króciutka recenzja tych kolumn.
Minus za himeryczność w temacie podstaw - one wymagają solidnych standów - postawione "na regale" czy podłodze grają tak sobie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cerwiny z basu są znane. I chyba tylko z tego:)


Sporadycznie się to zdarza ale ..Zukzuk tu się mylisz ...... kolega Snajk pisał o starych ........... bardzo starych Cervinach (ST-coś tam). Zapewniam Cię, że tam nie tylko bas był dobry. Scena, dynamika w niczym nie ustępuje temu co proponuje chołubiona przez Ciebie "nieskończoność".
Wysoce skuteczne, niezbyt wymagające w stosunku do elektroniki, kolumny do grania w trudnych pomieszczeniach, o "radosnym" i dość jasnym charakterze. Bas dość głęboki, barwny ale jednocześnie dość krótki i bez podbarwień ....... - tak mogłaby brzmieć króciutka recenzja tych kolumn.
Minus za himeryczność w temacie podstaw - one wymagają solidnych standów - postawione "na regale" czy podłodze grają tak sobie.




Dzięki za sprostowanie:)
Myślałem raczej o nowszych "kociołkach" CV. Starych modeli nie słuchałem, więc nie wiem:)

Aczkolwiek widzę tu pewną niekonsekwencję.
Snejk pisze, że ów model miał "fajny basik" (???), co w kontekście potrzeb autora wątku znaczy miękki i niski (skoro polecił).
Ty zaś w ostatnim wpisie twierdzisz, że byłyby: za małe i za jasne. Teraz z kolei napisałeś o basie małych Cerwinów: dość głęboki (???), barwny ale jednocześnie dość krótki i bez podbarwień - pasuje mi jak byk do RS 2000, 3000. A ja tych kolumn nie poleciłbym Koledze, bo bas ma być miękki i niski:)
Coś nie pasuje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "fachową neonomenklaturę" to u mnie są dość duże braku bo ja dopiero zaczynam się bawić takim sprzętem. A co do sceny itp nie mogłem za bardzo oceniać tych cerwinów bo jeszcze u mnie nie stały na standach gdyż takowych nie posiadam. A fajny basik to fajny basik icon_wink.gif ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniasz kolumny na podstawie filmu icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Takie oglądanie mówi ci tyle co patrzenie na zdjęcie, albo nawet mniej, bo może wprowadzić w błąd.
To, że kolumny/słuchawki zmniejszają ilość wysokich/średnich tonów w chwilach uderzeć basu jest spowodowane za słabym wzmacniaczem i niczym innym. dobrym piecykiem takie rzeczy się nie dzieją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...