Skocz do zawartości

Róznice pomiedzy Accuphase DP 400 a DP 500


tom7

Recommended Posts

Witam Drodzy Forumowicze czy ktoś z Was miał możliwość porównywania obu odtwarzaczy chodzi mi o różnice w dźwięku czy są one istotne i czy w ogóle są. Czy po prostu warto dopłacać do wyższego modelu. Myślę też o innej opcji zakupu starszego odtwarzacza z możliwością SACD 85 lub 78 i czy warto czy rzeczywiście dźwięk SACD w Accuphase jest istotnie lepszy od CD i druga sprawa niestety starsze odtwarzacze posiadają nieprodukowane już napędy sony pytani tylko czy brzmią lepiej , inaczej czy gorzej od DP 400/500.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za wszelkie pomocne uwagi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie porównania tych dwóch modeli Accuphase nic nie poradzę. Nie miałem możliwości słuchania.
Jeśli mogę pomóc, to proponuję klocek z odczytem sacd. Dźwięk napewno będzie lepszy, da się zauważyć większą różnicę w jakości. Nie będzie tak agresywny jak przy cd. Większa analityczność, subtelność.
Accuphase podobnie jak Luxman - marka japońska. Japończycy najbardziej na świecie propagują format sacd. Myślę że znają się na tym najlepiej. Największy wybór płyt sacd jest w Japonii.

Jeśli chodzi o napęd, to te starsze zawsze były lepsze. Najnowsze mogą być oparte na mechanizmach dvd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź co do SACD było by miło ale cena za SACD leci w Accuphase x2 , inna sprawa jest to iż nie zawsze więcej znaczy lepiej często odtwarzacze SACD /CD grają gorzej ko CD od odtwarzaczy jedno formatowych . Napędy nie są od DVD w tych nowszych są projektu Accuphase bardo wysokiej jakości przewyższające napędy sony stosowane w starszych odtwarzaczach niema tu mowy o żadnym DVD nie ta klasa icon_wink.gif

Pozdrawiam

Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z klejem uniwersalnym, który klei wszystko ale nic dobrze. icon_wink.gif
Jeśli chodzi o mnie, to wybrałbym jednak odtwarzacz sacd. Może nie Accu, to za wysoka półka jak dla mnie ale coś tańszego, też dobrego. Posiadam bardzo dużą kolekcję płyt tego formatu i ciężko byłoby mi się rozstać z tym zbiorem.
Wiadomo, nie każda płyta sacd jest dobrze zrealizowana ale na ogół zawsze grają lepiej niż cd. Szczególnie z tych audiofilskich wytwórni: TopMusic, Linn, Mofi....
Jeżeli sacd jest hybrydą, to priorytetem jest wartswa sacd. Wartwa cd gra gorzej niż z normalnego krążka cd.

W związku z tym należałoby rozważyć, czego oczekujemy od sprzętu i jakie mamy priorytety.

Jak dobrze pamiętam w Audio przed kilkoma miesiącami były opisywane modele Accuphase. Można przestudiować i ewentualnie przypomnieć sobie temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...