Skocz do zawartości

Słuchawki z basem


Recommended Posts

Denon PMA 700AE, Yamaha CDX-397, podłączałem też słuchawki pod komputer (SB AUDIGY) też nie było lepiej, nawet podbicie basu w winamp-ie nic nie pomagało. Sądzę, że raczej sprzęt nie odgrywa w tym przypadku dużej roli, ale mogę się mylić. Nie potrzeba mi super wrażeń, ale "nocnego" zamiennika dla kolumn, który by choć trochę "uderzy" w uszy. Dodam, że nie mam doświadczenia z innymi słuchawkami, więc może wymagam czegoś co nie istnieje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


SENNHEISERy z niższej serii niż Twoje są "objeżdżane" za to żę mają za dużo basu. Ja mam SENNHEISER HD 415 i jestem w głębokim podziwie dla tego basu.

Jest bardzo nisko schodzący i potężny. Tym bardziej po podłączeniu pod SB LIVE 24BIT icon_smile.gif

Sprawdź dla porównania w jakimś sklepie ten model tylko zwróć uwagę do czego jest podpięty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Sennheisery mają wyraźnie zaznaczony dół (może pomijając flagowca HD800) i z tego są znane, jeśli chcesz zobaczyć, czy może raczej usłyszeć, słuchawki ze słabym basem to wybierz się do sklepu i posłuchaj sobie AKG K701. Oczywiście możesz testować jakieś inne modele/firmy, ale to chyba ci nic nie da...

Podstawa to dobry wzmacniacz i źródło... Na ogół dziurki słuchawkowe zintegrowane w sprzęcie są słabej jakości, polecam przestestować jakiś wzmacniaczy słuchawkowy, na początek np. Pro-Ject Head-Box II.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K701 mam od roku i basu mi nie brakuje ,jest fantastyczna przestrzeń i bas też jest tyle ile trzeba .
Rozważam jeszcze zakup topowych słuchawek HD800 /miałem je w domu już wygrzane ,przez dwa tygodnie/ lub Bayery T1
ale AKG nie mam zamiaru sprzedawać ,bo na szczęście mój wzmacniacz ma dwie "dziurki" do podłączenia nauszników.
Ja swoje opinie na Forum o sprzęcie wyrażam tylko wtedy kiedy posiadałem dane urządzenie lub miałem go okazję
gruntownie przetestować ,a nie po przeczytaniu o nim w necie czy posłuchaniu w sklepie czy Salonie przez 5 minut.
Ludzie często podłączaja słuchawki do kompa poprzez kartę dzwiękową i spodziewaja się tych 5Hz o ,których
pisze w instrukcji słuchawek icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K701, Sennki HD600, GRADO SR60i porównałem dość gruntownie nie było to założenie i przesłuchanie jednej piosenki. Dla mnie AKG mają za mało dołu (co do przestrzeni i ogólnej przejrzystości dźwięku zgadzam się, że to świetne słuchawki) i mogę się założyć, że kolega adamP powie to samo jak ich posłucha icon_wink.gif

Te Hz'ty instrukcyjne to zupełnie inna sprawa, były czasy kiedy słuchawki kupiłem na podstawie tych "papierowych" bzdur (Pioneer'y SE-MJ5, które nie pasuję do domowych odsłuchów, chyba, że ktoś lubi jak mu świszczy góra i nic poza tym nie słychać), ale na moje szczęście to było kiedyś. Dzisiaj słucham (przynajmniej staram się) sprzętu, a nie oglądam specyfikacji icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do słuchawek mogę polecić Pioneer se-mj7nc, wg. mnie bass w tych słuchawkach zadowala oraz miło ocieplają dźwięk. icon_smile.gif
Porównałem sobie słuchawki brata sennheiser hd 215 z moimi... i sennheiser-ki wysiadły. Dźwięk był płaski (tak bym to określił)
Co do Pioneer-ów mogę powiedzieć że nigdy mnie nie zawiodły pod względem dźwięku (budowa to inna sprawa).
Niestety nie słuchałem nigdy AKG więc nie mogę ich oceniać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer'y SE-MJ7 to słuchawki podróżne z aktywną redukcją szumów, które można porównać raczej z CREATIVE'ami HN700, a nie z konstrukcjami pokroju Senn'ków HD555 i wyżej. Może i od 215 zagrały lepiej, ale 555 to już inny poziom icon_wink.gif Zresztą posiadam SE-MJ5 i raczej nie polecam ich, bo wybitne do domowego odsłuchu to one nie są.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak twierdzić że Pioneery to nie ta klasa ale spójrzmy na to z innego punktu.
Oprócz aktywnej redukcji szumów(która nawet w domu jest przydatna) posiada wzmacniacz. Baterie 2xAAA i gra o wiele głośniej. Dodać mogę że, bass
też ciutkę lepiej brzmi.
Przydatne to jest przy mp3, bo jak wiadomo moc wyjściowa jest dość mała.

A wracając do klasy słuchawek np. Monster beats by dr. dre. (Monster beats by dr. dre)
Redukcje szumów(aktywną) posiada a podtytuł mówi "studio", więc nie oceniajmy słuchawek po tym że mają redukcję szumów.

Warte uwagi są jeszcze Denon-y ah-nc732 (denonki)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monster Beats to wogóle inna klasa, a przy okazji także cena (choć z normalnymi odsłuchowymi słuchawkami studyjnymi ich dźwięk nie ma zbyt wiele wspólnego, grają po amerykańsku z mocnym dołem i tzw. "powerem"). Kolega nie szuka słuchawek do MP3, więc dodatkowe zasilanie z własnego (raczej dość wątpliwej jakości) wzmacniacz jest mu zbędne. Nie mówię, że ten model Pionka jest zły (nie słuchałem go), ale to nie to zastosowanie. Dążymy do wybrania sprzętu, którego budżet poszedł tam gdzie leżą potrzeby, a nie z fajnymi dodatkami, którymi się można w home audio obejść.

PS: MÓJ 2000 POST icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać jakichś informacji o słuchawkach firmy KOSS. Sam nigdy nie słuchałem żadnego modelu Kossa, ale jeśli mnie pamięć nie myli, w większości recenzji, które czytałem, podkreślano fakt zbytniego uwypuklenia dolnego zakresu pasma. Może znajdziesz coś dla siebie...
Natomiast z modeli które znam, wymienię Sennki HD 555. Utkwiły mi w pamięci dlatego, że po pewnym czasie zaczęły mnie męczyć basem. Jak na mój gust było go trochę za dużo w stosunku do reszty. A tak a propos głośnego słuchania - nie szkoda Ci katować swoje uszy? Przecież nawet słuchawki otwarte z powodzeniem stępią słuch icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cytat

...A tak a propos głośnego słuchania - nie szkoda Ci katować swoje uszy? Przecież nawet słuchawki otwarte z powodzeniem stępią słuch icon_rolleyes.gif



Jeżeli o mnie chodzi to nie wspominałem o głośnym słuchaniu. Raczej nie słucham głośno muzyki, ale czasem kiedy najdzie mnie ochota wieczorem to coś tam bym posłuchał z "uderzeniem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi
Mnie dla przykadu 555 nigdy nie zmeczylky basem:) Maja go tyle ile nalezy:) A tak wogole to jedne z najlepszych jezeli nie najlepsze sluchawki w swojej cenie i nie jest to wylacznie moja opinia:)

Bert
Mysle, ze Fono Master mial na mysli tak zwane uderzenie basu na klate ktorego sluchajac na sluchawkach nigdy nie osiagniemy:))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

uderzenie basu na klate ktorego sluchajac na sluchawkach nigdy nie osiagniemy



Hi, hi - chyba że przystawimy słuchawki do klaty  icon_wink.gif

Ps. nie zrozumiałem przekazu, bo moje słuchawki potrafią tyle, co i moje kolumny, które w zakresie basu ułomne nie są! Choć przyznaję - gdy są na uszach w klatę nie uderzają  icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mnie dla przykadu 555 nigdy nie zmeczylky basem:) Maja go tyle ile nalezy:) A tak wogole to jedne z najlepszych jezeli nie najlepsze sluchawki w swojej cenie i nie jest to wylacznie moja opinia:)



Na codzień używam HD 650 i w porównaniu z nimi subiektywnie odebrałem 555 tak, jak napisałem. Co oczywiście nie oznacza, że 555 są złe icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...