Skocz do zawartości

Słuchawki z basem


Recommended Posts

Słuchawki to etap końcowy przetwarzania sygnału ,wszystko zaczyna się od dobrze nagranej płyty oraz wzmacniacza
słuchawkowego ,który prawidłowo przetworzy materiał muzyczny.
Słuchałem wczoraj płyty Allana Taylora ,wiem ,wiem "specyficzna wytwórnia" i basu nawet na moich AKG K701 nie
brakowało ,kontrolnie sprawdzałem na pożyczonych Senkach HD650 i jakoś specjalnie więcej go nie było ,może
był podany w trochę inny sposób.
Żeby nie było icon_smile.gif Senki HD800 są w moich najbliższych planach zakupowych.

P.S. Zapomniałem dodać ,że w całym torze odczytania i podania muzyki na słuchawki ,nie mniej ważny jest
odtwarzacz CD czy inny "zczytywacz bitów" bo uwierzcie mi nie każdy potrafi robić to w równie dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

Posiadam słuchawki SENNHEISER HD 565 OVATION. Ładnie grają, ale w spokojnej muzyce do mocniejszego uderzenia się nie nadają. Potrzebuje coś z mocniejszym basem. Czy ktoś może mi polecić takie słuchawki?

Pozdrawiam



Witaj
Ja tez jestem posiadaczem tych sluchawek(565 Ovation) i powiem Ci, że wszystko zalezy od tego do czego je podłączysz. Generalnie Sennheiser HD 600 gra bardzo podobnie. Więcej basu znajdziesz w 650 ( dla mnie osobiscie jest go za dużo). Słuchawki otwarte mają to do siebie, że jednak tego basu nigdy nie ma bardzo duzo i jest raczej miękki. Jak chcesz mieć mocarny bas i liniową (studyjną) charakterystyke brzmienia kup Sennheisery HD 380 Pro. Mnie zupełnie nie leżą ale Tobie być moze sie spodobają. A tak wogóle to jesli chciałbyś sprzedać 565 Ovation za umiarkowana cenę to chętnie kupię jako drugą parę. Jak coś daj znać na m.gajec@interia.pl.
Pozdrowienia i powodzenia w poszukiwaniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 380 pro i zgodzę się z poprzednikiem że bas to w nich jest miażdżący . czekam aż sie porządnie wygrzeją , gdyż w tej chwili jest go więcej niż w 280 pro które tez są basowe ale ich bas jest "kulturalniejszy" nie dominuję , reszta pasma w 380 jest ok , no możę góra lekko wycofana ale szczegółowość jak na zamkniętę bdb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pacio sluchales gruntownie z dziurki w mm? Buhuahau audiofilski krol od siedmiu bolesci....
Ja polece 650tki:) Bassu jest w sam raz.
Najnowsza plyta Sade urywa glowe niestety i meczy, normalne produkcje sa w sam raz. Wnioskuje, ze nakarmione z subsonicznego wzmaka potrafia łupac..

Nie mam potrzeby odpalac duzych kolumn, kurza sie od roku, a jak juz pohalasuje to szybko przychodzi wkurw ze cos gra nie tak... Wtedy sluchawki na glowe i znowu muzyka cieszy....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamP
Nie daj sobie wmówić, że najważniejszy jest wzmacniacz słuchawkowy (kable, wilgotność powietrza, itp)
Największy wpływ na charakter dźwięku będą miały słuchawki.
Nie przesadź tylko z tym basem. Za duży bas może zmniejszać czytelność brzmienia i po jakimś czasie możesz dojść do wniosku, że brzmienie jest już zbyta dalekie od naturalności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...