Skocz do zawartości

Kino domowe do 2500zł


Lazi11

Recommended Posts

Witam
Tak jak powyżej szukam kina domowego w cenie maxymanie 2500zł.
Jak na razie za ciekawą oferte jeśli chodzi o amplitunery uważam którąś z Yamah RX-V365 eventualnie Yamaha RX-V465 jeśli znalazła by sie za te 1200zł.
Do tego Tonsil Fenix http://allegro.pl/item911261943_tonsil_fen...na_prezent.html ale zwracam sie z pomocą do was bo nie znam sie na tym icon_smile.gif.
Z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm
te 2 ampy trochę za drogie nie lepiej zamiast nich było by wziąśc tę lepszą Yamahe RX-V465? oraz co powiesz na temat Tonsila? chce znac opinie profesionalisty na ten temat dlatego pytam icon_smile.gif
Zestawy kolumn natomiast które podałeś nie bardzo mi odpowiadają, te drugie wydaja sie troche małe,zalezy mi aby były strzeliste fronty. Pokój mam w drewnie, cemny orzech.
No chyba że http://allegro.pl/item917837729_wharfedale...w_warszawa.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahę RX-V465 w porównaniu do H/K i ONKYO dyskwalifikuje słaby zasilacz (240W) i zaciski głośnikowe, które dla wszystkich kanałów oprócz frontów są sprężynkowe.

TONSILu warte uwagi są w sumie tylko Siesty, ale na cały zestaw kina tej serii nie ma wystarczająco funduszy.

Co to znaczy, że fronty mają być strzeliste??? Zestaw TAGI ma fronty wysokości prawie 1m, a to i tak dużo jak na tą cenę. Wharfedale mogą być, ale one są o 13cm niższe od TAG...
Poza tym jeśli chcesz, żeby grało to czasami trzeba zaakceptować taki, a nie inny wygląd (szczególnie w klasie budżetowej).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio absolutnie nie neguje twojej propozycji, ale niegdyś na innym forum podpowiedziano mi że ten tonsil Fenix jest nie zły i góruje nad TAGAmi za 1000zł.
Ale to tylko opinie innych uzytkowników. nie upieram sie przy Yamasze, ONKYO też może być tylko że troche tańsze jak by sie znalazło. Co do zacisków, jak dla mnie to nie jest wada, w każdym zestawie audio takie posiadałem/am. Liczy sie także estetyka sprzętu icon_smile.gif
OK niech ędize amplituner do 1500zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw o tyle dziwny, że kolumny i amplituner nie są za bardzo dopasowane poziomowo. JAMO S606 HCS3 to lepszy zestaw niż to o czym rozmawialiśmy wcześniej, a ONKYO 507 to niższy model. Nie wiem czy zauważasz dysproporcje icon_wink.gif Ja obstawałbym przy ONKYO 607, JAMO S606 z nim to będzie dobry wybór, ale 507 raczej odpuść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze pójść na kompromis - jeśli wystarczą Ci 4 wejścia HDMI i brak takiego gniazda z przodu możesz kupić starszy model ONKYO SR-606. No i cena powinna być pomiędzy 507 a 607, a granie jak w 607 icon_razz.gif
No i przy Twojej powierzchni nie schodź z kolumn np. na S506, natomiast możesz rozważyć pomysł z kupnem pierw frontów, a potem stopniowo rozbudować to o centralny i satelity (oraz subwoofer).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysproporcji słyszałem że zestaw kolumn powinien być droższy niż amplituner icon_wink.gif
Onkyo 606 jest droższy od 607 więc co najwyżej moge sie skusić na 607.
Dokładnie taki sam pomysł miałem aby najpierw fronty kupić a później stopniowo zestaw uzupełniać o kolejne kolumienki.
Rozważam jeszzce zamiane amplitunera na denona AVR-1610. Co Wy na to?
A własnie S 506 chyba tylko różnią się brakiem głośnika niskotonowego i musze porzyznać e też nieźle wyglądają. A jakościowo odbiegają cos od s606?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...